1. 1.
  Az sonra dmax kanalında başlıyor efsane boks maçı.

  Her iki taraf manyak, her iki taraf nâmağlup.

  Klitschko boksu bıraktıktan sonra artık 3 kral var ve bunlardan ikisinin tarihi maçı diyebiliriz bu maça. ikisi de devasa boylarının avantajlarını hep iyi kullandı ama birbirlerine karşı bu sefer farklı olacak.

  Wilder için Klitschko, Joshua ve Fury'ye karşı meydan okumadığı için hep eleştiri vardı ve biraz da mecbur kaldı. Kendisi psikopat ruhlu ve maç öncesi Fury'ye defalarca saldırmaya kalktı. Sinirlenip sokak dlövüşçüsü gibi saldıracağı anlar olacaktır.

  Fury ise savunma ağırlıklı dönüştüğü için çok beğenilmez ama showmandir, rakiplerinin ayarlarıyla oynar ve çokça dalga geçer. Bunu yine yapacaktır ve Wilder'ı kudurtmayı deneyecektir.

  40/40 gâlibiyet oranına sâhip olan Wilder'ın gücünün sınırlarını net olarak göreceğiz ve benim favorim. 27/27 gâlibiyet oranına sâhip olan Fury'yi Klitschko'ya karşı olan maçından biliyoruz zâten.

  Ağırsıklet boksta 3 kemer var. WBA ve WBO kemerleri Anthony Joshua'da şu an. Bu maç ise WBC kemer maçı. Kazanmayı başaran önümüzdeki sene Joshua ile kapışacaktır.

  Mutlaka sokak dövüşüne dönecek sahneler olacaktır. Boksun dışına çıkmasını ve sonunda Wilder'ın kazanmasını bekliyorum.

  10 dkya başlıyor.
  ... katmerli hedonist
 2. 2.
  Asker olduğum için canlı izleyemeyeceğim lanet olsun. Spoiler alarak tekrarını izlicez artık. Wilder baba seninleyiz göm şunu.
  ... ride the lightning
 3. 3.
  Wilder 12.rauntta ne indirdi be öyle. tarihi bir yumruktu valla.

  Puanlamaya kaldı, knock-out çıkmadı. Sanki Fury alacak gibi ama bakalım. 11 raunt yumruklardan inanılmaz kaçtı ama 12.rauntta kurtulamadı.

  edit:berabere kaldılar. Son rauntta Fury devrilmese puanlamada alırdı bence ama o düşüşün etkisinde kalmış hakemler biraz da. Wilder kemeri korudu ve seneye wilder-joshua maçı olup tüm kemerler birleşecek. Tarihin en büyük maçı olacaktır. Bu arada rövanş için sözleştiler. Fury manyak gibi bağırıyor en büyük benim diye.

  edit 2:ahahaha Fury delirdi, aldı mikrofonu eline joshua'ya ağır laflar etti. Karı gibi kaçma karşımıza çık dedi manyak.
  -1 ... katmerli hedonist
 4. 4.
  artıları eksileri ile beraberlik kararı yerinde.

  wilder bu maça kadar kazandığı 40 maçın 39'unda rakibini knock-out ile mağlup etmiş yani en sert yumruğa sahip; fury ise 3 yıl ara verdikten ve tonla fiziksel ve psikolojik sorunu aşarak bu maça çıkmış. bunlar yabana atılacak detaylar değil. puan toplamında fury, iki tane knock down ile wilder kazanmalıydı gibi göründüğü için beraberlik en mantıklı netice.

  boksörler zengin oldu, kimsenin başına bir bela gelmedi, fury kesin knock out denilen bir pozisyonda yerden kalkarak unutulmaz bir hadise yaşattı, ve belki klişe laf olacak ama, sonuç olarak boks kazandı.

  bir de "bunlar aslında birbirlerini çok seviyor" diyenler haklıymış; bildiğin sarılıp öpüştüler maçtan sonra...
  ... baftan
 5. 5.
  Maç Wilder'ındı bence. 2 knock down boru değil. Hatta 2.sinde başka boksör olsa direk bitirirlerdi.
  ... ride the lightning