1. 1.
  amerika f-35 uçaklarımıza el koymuştur.

  vergilerimizle alınan ve parası ödenen uçaklarımıza.

  aynı dünya harbi öncesi ingilterenin gemilerimize el koyması gibi.

  siyasi çekişme sonunda askeri alana da sıçradı, bu nato'nun fiilen sona ermesidir.

  chp liler zil takıp oynar şimdi.

  https://tr.sputniknews.co...tosu-f35-yaptirim-karari/
  5 -36 ... ibni maymun
 2. 2.
  Gerçekten kötü olaylara gebe olabilecek bir olay. Ancak cehapeliler neden oynasın ki ? La adamlar seçimi kaybetti, iki gün ağladılar sustular. %100 hakimiyet rte de. Bu olanlar onun icraatlerinin sonuçları.

  Ne boş adamsın amk et 1 i seni.
  28 -7 ... eski bir ruya
 3. 3.
  Amerika revolver de ayni seyi yapti osmanli akillanmadi.

  Ingiltere gemilerde ayni seyi yapti osmanli akillanmadi.

  Lan hani osmanli ecdadindandiniz bi akillanamadiniz ya amk.
  7 -6 ... ruut altmis alti
 4. 4.
  Bu kadar cehalet gerçekten tahsille mümkün. Bu tipler yüzünden türkçe'yi komple unutmak istiyorum ki ne dediklerini anlamayayım, belki biraz daha sempatik gelirler.
  6 ... boob
 5. 5.
  ingilterenin el koyduğu sultan osman ve reşadiye zırhlılarının parası kampanyayla toplanmıştı, halk bileğindeki bileziği altınlarını çoluk çocuğunun rızkını göndererek o gemileri satın almıştı.

  bu uçaklara da yıllardır vergilerimizle destek oluyorduk, bu aziz millet devletinin bekası için fedakardır, sırtındaki gömleği alsan ses etmez. ancak bu sessiz milletin tepmesi de pek olur. eyy trump, bize sökmez bu atarlar, çanakkaleyi unutma.
  -1 ... ibni maymun
 6. 6.
  almanya yenilince biz de yenilmiş sayıldık he he, inandık, bize uçak mı yok kardeşim, gerekirse kendimiz yaparız da abd ye minnet etmeyiz.
  2 -2 ... kartalbey
 7. 7.
  Hiç şaşırmam.. PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG’yi “Kendi kara gücü” olarak ilan eden Amerika’nın 90’lardaki fedai gücü ise PKK idi. Lojistiği ise incirlik’teki Çekiç Güç’ten olacaktı! Dağlarda barınan PKK’ya; silah ve mühimmat ile gıda malzemesi dolu paketleri havadan bölgeye atan Amerikan hava güçleri, PKK’yı her yönden desteklemişti. Irak’ın kuzeyinde bir Kürt devleti oluşumu için gereken her şey yapılmıştı.
  13 ... eray12374
 8. 8.
  uçakların paraları ödenmiş olsa o karar kongreden geçemezdi. Parası ödenmemiş uçakları satmama kararı almışlar.

  Haber dandik -parası ödenmiş uçağını sana vermezse paranı geri istersin. Ya da başka bir borcunu sildirirsin.

  Nato'nun da sonu falan diil.

  Trump şantajcı bi tip.

  Almanya'dan da " Nato üyelik ücretine zam yaptım daha fazla para verceksin "dedi almanya'da karşı yaptırım uyguladı. Hiçbişey olmadı -almanya nato 'dan çıkmadı.

  Trump 'ın taktiği verem gösterip sıtmaya razı etmeye çalışmak. Amerikan kongresi bi devlet gibi diil bi çocuk gibi davranıyor. Amerika bunlardan zararlı çıkıyor.

  Bundan hiçbi cacık olmaz - ilişkiler gene düzelir -ama Trump bu yapay krizlerden kazanç elde etmeye çalışıyo. Mesela almanya 'yla çıkardığı 3-4 krizden birinden karlı çıktı -3'ünü kaybetti. Almanya abd karşısında şu an 3-1 galip durumda !!

  Çin 'le takışıyo almanya 'yla takışıyo, Fransa 'yla takışıyo -brexit dediniz bi b.k yapamadınız diyo ingiltere 'yle takışıyo ...

  Amerikan dışişleri sağlamdır -yumuşatırlar olayı -bişey olmaz bu muhabbetten.

  Olm herif resmen kuzey kore 'yi haritadan silmekle tehdit etti -takip etmediniz mi? Sonra n'oldu -gitti kim 'le görüştü -kuzey kore 'yle rusya 'nın arasını açmaya çalıştı.

  Onu beceremedi mesela -kurt putin o hamleyi bertaraf etti.

  Demem o ki -bu işten bi cacık olmaz -ama türkiye 'nin paniklememesi lazım.
  9 -2 ... paganviodio
 9. 9.
  türkiye ayrıca üretim başlamadan projeye katılmış ve destek vermiş bir 3. derece partnerdir, bir çok parçası burada üretileceği için üretim tesisleri bile kurulmuştur.

  bu olay ayrıca amerikanın ticari olarak da güvenilmezliğini gözler önüne sermektedir.
  1 -1 ... ibni maymun
 10. 10.
  henüz bizim olmayan uçaklardır. yani şöyle bir şey olabilir mi en basitinden ; markete gidiyorsun koca sepeti doldurmuşsun kasadan geçirmişsin ödemesini yapmışsın tam poşetleyeceksin kasadaki eleman "ürünleri vermiyorum" diyebilir mi ? orayı yıkarsın dimi. o yüzden henüz anlaşılmış ancak ticarete dökülmemiş uçaklar mevzu bahis olan.

  burayı düzelttiğimize göre ; eğer cumhurbaşkanı çıkar ve derse "o uçaklar sana girsin sarı kafalı size muhtaç değiliz lan sktirin gidin buralardan" diye en koyusundan muhalif olan şahsımda her daim yanında, arkasındayım. bunlar böyledir. eskiden de böyle idiler. şimdi solcular chp liler falan denmiş ama zamanında bunlara boyun eğenlerde o zamanın sağ partileri muhafazakar görünümlü siyasetçileri idi. eğer ki bu iktidar boyun eğmesin sadece ben değil benim gibi milliyetçi muhaliflerin tamamı hükümetin arkasında durur. rusya uçak düşürme meselesindeki veya israil mavi marmara mevzusundaki gibi geri adım atmasınlar yeter.
  10 -2 ... mel mel bakan gibson