1. 1.
  Refah partisi iktidara gelince kuduran laiklere vurulan tokat.

  Şimdi efendim, bu laikçi(tersi içkial) kesim, akıllarınca atatürk'ü time'ın "yüzyılın insanı" mı ne ona benzer bir ankette birinci yapmaya karar verirler. Atatürkçü düşünce derneği eliyle 28 şubat'ın da gazıyla tüm okullarda öğrencilere ingilizce bir metin dağıtıyorlar. "Atatürk şöyle iyidir böyle süperdir" yazıyor, öğrenci de imzalayıp veriyor. Bunlar da ingilizce metni time'a yollayıp atatürk'ün en çok oyu alıp yüzyılın lideri olmasını sağlayacak.( o günün şartlarını düşünün, şimdiki gibi internet oylaması yok. Benim internetten bile haberim yok)

  Gelgelelim kışladaki hesap time'a uymuyor. Kemalistlere efsanevi cevabı veriyorlar: bu metinler aynı kalemden çıktığı için şaibelidir bu yüzden geçersiz sayılmıştır.

  Ayrıca atatürk anketten çıkarılmıştır."

  Cevap birebir böyle değil ama sonuç aynen böyle. Oylar geçersiz, atatürk yarış dışı.
  4 -22 ... sondan birinci
 2. 2.
  tokat niteliğinde bir ayardır. açık ve net.
  1 -4 ... tarz
 3. 3.
  Olmayan ayardır.
  Yüzyılın insanı bir türk olmadı diye sevinen onun bunun çocuklarının kendini teşhir etmeye cüret ettiği bir dönemde yaşamamızsa manidardır.
  7 ... strawberry blonde
 4. 4.
  time'ı sikeyim o bu değil de; ''içkial'' ne amk ''obey'' gibi bişey mi ne lan bu bi açıklayın. adamlar üşenmiyor ''laik'' kelimesine ''çi'' diye bir ek sıçıyor, onu da ters çeviriyor devlet bahçeli gibi amk ne bok yedikleri belli değil. iki taraf da birbirinden mal. siz birbirinizi sikin ki bana hep gülmek kalsın.
  4 ... 1gotlukyeracin
 5. 5.
  Hey gidi günler hey, dediğim ayar.
  -2 ... sondan birinci