1. 1.
  Neyseki günümüzde nasıl istersek öyle ayarlıyoruz.
  12 ... yesil yelekli mehmet aga
 2. 2.
  Enflasyon 125 olsa da ücretler yaşanmayacak derecede değildir. Bugün asgari ücretten bile nasıl vergiler alınıyor? O günlerde vergilerin büyük çoğunluğu yok. %125 enflasyona rağmen altın falan takılıyor düğünlerde. Siz düşünün. Bugün takabiliyor musunuz? Her taraf borç, harç, vergi. Soyulduğumuzun resmi. Üstelik 1994 Türkiye'si gene üreten bir Türkiye.
  7 ... lesley mateas
 3. 3.
  O zamanki yöneticiler medyayı satın almamış halka yalan söylemiyorlardı.
  7 ... benimhalaumudumvar
 4. 4.
  Maaşlara da o oranda zam yapıldığı takdirde sıkıntı olmayan durum.

  Şimdiki sıkıntı enflasyon yüzde 40 gösterilen 14.
  6 -1 ... ultraviyole
 5. 5.
  enflasyonun yüksek olması elbette devletlerin ekonomik anlamda sıkıntı yaşadığını gösterir. lakin devletin ekonomik zorluklarını sadece enflasyon göstermez. işsizlik, enflasyonla doğru orantılı artmayan maaşlar, stagflasyonlar, iç piyasadaki durgunluk gibi etkenler ülkenin yaşadığı zorluğu gösterir.
  o yıllarda enflasyon yüksekti, hatta devalasyon da yaşanmıştı ancak işsizlikte artış olmamıştı. iç piyasa aynı hızda hareketli olmaya devam etmişti. devlet döviz kurunu piyasaya bırakarak çok cesur bir adım atmıştı, ilk anda dolar ve mark gibi dövizler ikiye katlanmıştı ancak beraberinde ekonomi de aynı hızda ilerlemişti. piyasalar neredeyse hiç etkilenmemişti.

  şimdi bakıyoruz, döviz adeta uçuyor, reel enflasyon % 40'ın üstünde, halkın alım gücü yerlerde. bulunduğum sektörde bir çalışanın maaşı 3 yıl önce 5 bin tl idi, şu an maks 6 bin tl türkiye'de. ama 3 yıl içinde reel enflasyonu baz alırsak 5 bin tl olan maaşın bugün 12-13 bin tl'den aşağı olmaması gerek. artan vergi yükleri de cabası.

  işsizlik ülkeyi aşmış gitmiş, piyasalar çekirge kavurur seviyeye gelmiş, vergiler maaşın yarısından fazlasını götürüyor, çalışanın maaşı reel enflasyonun altında ezilmiş, stagflasyon ciddi ciddi hissedilir seviyede. biz batmışız. tek mantıklı açıklama bu.
  4 ... pillars of creation
 6. 6.
  Çünkü şeffaf şekilde hazırlanıyordu.
  1 ... nereden bulam horozu
 7. 7.
  Şimdiki gibi yarı tok.
  O zaman maaşlar %200 zamlanıyordu.
  Şimdiki gibi enflasyon %14 denilip, % 8 zam yapılmıyordu.
  1 ... lipsos
 8. 8.
  Pek bir sorun oluşturacak durum değil. Durumun farkında tüm insanlar ve gerekenler yapılıyor. Kimse kimseyi kandırmıyor.
  ... hengame
 9. 9.
  Mesele o değil yiğen. Mesele %125 olarak açıklanması. Böylece herkes enflasyona göre zammını alıyordu hiç değilse.

  Devr i akp'de %30 enflasyon %10 açıklana açıklana herkes fakirleşti.
  9 ... rumeli71
 10. 10.
  O günlerden bu günlere tek fark Türkiye istatistik kurumuna o zamanlar müdahale edilmemesiydi. Yoksa şimdi enflasyonun %13 açıklanmasına kargalar bile gülüyor da bakmayın insanlar korkudan sesini çıkaramıyor.
  2 ... ruzgara karsi yuruyen adam