bugün

Sene itibariyle 40 yasını doldurmuş olmaktır. Bir de bu yaşta sözlükte takılanlar filan var, yok artık.
kesinlikle olumlu ya da olumsuz bir açıdan bakarak söylemiyorum ama doğum yılı olarak bilim adamları tarafından titizlikle araştırılması gereken bir jenerasyon.
orta yaş ve çok cahil jenarasyon olmaktır. kaç tane 80 81 82 83 doğumlu tanıdığım kişiler var alayı mı cahil beceriksiz hatta bazı tanıdıklarım ağır geri zekalıydı.. yazık.
Artık dede olmaktır. Sözlükte takılırken yakın gözlüklerini de takıyordur bunlar. Hahahasiktir evet.
Her boku bir arada yaşamaktır.

Bir zaman alamancı akrabadan çikolata beklerken, kısa bir süre sonra o çikolataları bakkaldan da alabilme şansını yakalamıştır.

Hem commodore 64ü görmüştür hemde bilgisayarı interneti.

Hem darbe sonrası sıkıntıları yaşamış hemde kısa süre sonra bolluk görmüştür.

2 arada 1 derede kalmaktan kayıp nesil sıfatını haketmiş olmaktır.

He şimdi kadayıf kıvamında ortada gezerken, benim ruhum genç ülen diye nara atmaktır.
anadolu lisesi ve öss stresini soruların çalınması sebebiyle 2 defa yaşamış olmaktır.
Büyük ihtimalle 37 yaşından gün almış ergenliği geçmiş; teneşirde temizlenme vakti yaklaşan kamile ermemiş ama o yöne doğru giden gencimsi mahluk.
Benden iki yaş büyük olmaktır.
t bagden de bir yaş küçük. Kusuruma bakma t bag, yaşını da söyledim.
35 yaşında olmaktır.

Dante gibi eeaaah ne ortası olm bize sorsan daha gençliğimizin baharındayız,

Ha şakaklara inceden aklar düştüğüne bakmayın.*
abim olmaktır.
ihtilal çocuğu olmaktır, diğer adıyla. ve dayamaktır merdiveni, otuz denilen yawşak bir sayıya.
herhangi bir yılda doğmaktan farkı yoktur.*
bana göre 30, askerlik şubesine göre 31 yaşında olmaktır. cahit sıtkı'ya göre yolun yarısına çok yaklaşmış olmaktır.
benimde içinde bulunduğum Türkiyenin en şanssız sınav kuşağı olmaktır.
hayatınızın akışını belirleyen sınavlarda usulsüzlük hep bu kuşağın başına dert olmuştur.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/17486246.asp
yaşınızın 29.1, 29.2, 29.3... olarak bir 10 sene kadar devam edecek olması demektir... 30 diyeni vururum!...
artık 30 olmaktır.
eger ilkokula zamaninda basladilarsa ve ilk-okul-lisede hazirlik okumadilarsa;
1992 de girdikleri anadolu liseleri sinavinda sorular calinmistir. o yuzden ikinci kez sinava girmislerdir.
1995 de kredili sistemin kalkmasiyla lise 1i sinif gecme sistemine gore okumuslardir.
1998 de ise son kez öys'ye giren gruptan olmuslardir.

eger 1998 de universiteyi kazanamadilarsa, kazanip bolumlerini begenmedilerse, ilkokula gec basladilarsa ya da ilk-okul-lisede hazirlik okudularsa 1999 senesinde öss sorularinin calinmasi sebebiyle magdur olmuslardir.
şuan en yakın arkadaşım olan ama öncelerde mahallede abi demeye alıştığım dostumun doğum yılıdır.
ablamdan biliyorum, bu nesilin hem anadolu lisesi sınavları hem de öss"leri yanlış hatırlamıyorsam aynı sebepten (soruların çalınması) iptal oldu.
yıl itibari ile 20'li yaşlara veda etmektir. düşününce bir tuhaf olur insan.

(bkz: 30 un çok kaba bir sayı olması)
jessica alba ile yaşıt olmaktır.
dahilerin asırda bir geldiğine inanan insanların yeni bir dahinin geldiğine inandıkları yıldır.hatta bu yıl doğanların çoğu dahi olduğuna inanıyor olabilir.
tek gerçek şudur ki atatürk bir dahidir.
29 yaşında olmaktır. ve yenik düşmektir. 4 temmuz 2010. (#5719722)
28 yaşında olmaktır an itibari ile. 'helal süt emmiş bir kız bulalım artık oğlum sana' diyaloglarına yenik düşülmeye başlanmasıdır. kaç git buralardan. offline.
atatürk'ten bir asır sonra doğmuş olmaktır.
(bkz: Beni tanıdılar siz kaçın)****
(bkz: ben erkek arkadasımı 81li aslanlardan seçerim)