1. 1.
    1978'de lise mezunu 76.000 kişi 45 günlük eğitimin ardından öğretmen olarak atandı.
    1978'de 45 günde öğretmen yapılanlar toplam öğretmen sayısının %40'ına tekabül ediyordu.

Bizi yetiştiren eğitim sistemini görünce çok mutlu oldum şimdi müdür,müdür yardımcısı milli eğitim müdürü felan olanları vardır. güzel ülkem benim. *
    53 -1 ... opus dei
  2. 2.
    dayakçı eğitim zihniyetinin en belirgin öğretmenleridir bu 76bin kişi. bu öğretmenler sayesinde bir çok psikolojisi bozuk insan yetişmiştir. allahtan bu hocalardan piyasada pek kalmadı.
    12 ... ozgurlugubidir
  3. 3.
    ülkenin bugün neden bu halde olduğunu en iyi anlatan cümle. ve de sözlükte şu ana kadar okuduğum en bilgilendirici entry.
    10 -3 ... bingol1000gol
  4. 4.
    iyi olanları tenzih ederim

Ancak bir neslin ağzına sıçılmış. o kesin

Şimdi de emekli olmak bilmeyenleri var.
    34 ... romanticomedy
  5. 5.
    ülkemizdeki eğitim sistemimizin bugün bu noktaya gelmesine şaşırmamak gerekir.
    2 ... alikula
  6. 6.
    aynı olay erbakan döneminde de yaşanmıştır gazetecilik mezunu olanlar öğretmen olarak atanmıştır. bunlardan bir örneği lisede ki felsefe hocamdı gazeteciliği bitirmiş, tcdd'de memur olarak çalışmış ardından bu atamayla öğretmen olmuş.
    4 ... just in time
  7. 7.
    aralarında amcamında olduğu güruhtur.
    2 ... merkez kac kuvvetli
  8. 8.
    süleyman demirelin, siyasi hayatındaki tek "doğru" cümleyi sarfetmesine neden olan hadisedir.

(bkz: 40 günde hıyar bile yetişmez)
    11 ... gkhnvural
  9. 9.
    bu olayın asıl tehlikesi bunların bugünün öğretmenlerini yetiştirmiş olmalarıdır.
    5 ... jackskellington
  10. 10.
    bugün ne farkı var dememe sebep olan durumdur. zira son kpss kopya skandalında bunu anlamış olduk. a benim salak kopyacı öğretmen adaylarım. biz küçükken bile sınav sorularını aldığımızda anlaşılmasın diye farklı soruları yanlış veya boş bırakıyoduk. yaşı en az 22 olan bu öğretmen adaylarından en az 3500 kişinin full yapması veya daha fazlasının 1-2 yanlıs yapmasının bu öğretmenlerin, o ögretmenlerden ne farkı var dedirten durumdur.
    9 -1 ... arthas menethil