1. 1.
    Şöyle alımlı ve güzel kadınların dolaştığı sokaklardır.
    1960 lı yıllarda afganistan sokakları

O güzel kadınlar şimdi burka giyiyor.

Bu da 1928 yılına ait bir foto.

Afganistan kralı amanullah han, eşi kraliçe süreyya ve ulu önder atatürk.

Yıl 1928.
    22 -19 ... tengir budun
  2. 2.
    tamam afganistan modern ve laikti de gelip 1960'ların amerikan eyaletlerini de 1960 afganistan'ı diye yedirmeyin bari. *

Edit: malum fotoğraf düzeltme notu olmaksızın değiştirildi.
    11 -3 ... eylulsabahi
  3. 3.
    Afganistan benim bildiğim afgan diline uyarlanmış arap alfabesi kullandı hep

Arkada latin alfabesi var

Bilemiyorum altan!
    8 ... lin kuei
  4. 4.
    Şuanki haline bakınca diyorum ki Afganistan’a medeniyet gelmiş resmen ne o öyle yarı çıplak dolaşmalar filan.
    2 -4 ... fotosentezadam
  5. 5.
    yok olm burası afganistan olamaz mimkin değil..
    karılar süper lan...
    1 ... promocemo
  6. 6.
    Bu fotoğraf afganistan'da çekilen bir fotoğraf mı bilemiyorum ama o yıllarda afganistan'ın şu an olduğundan daha iyi durumda olduğu tartışılmaz bir gerçek. Arap mitolojisinin yükselmesiyle ters orantılı olaran huzur ve güven ortamı günden güne azaldı.
    2 ... kardabi
  7. 7.
    o zamanlar böyle giyiniyorlar mıydı bilmiyorum ama bu fotoğraftaki kadınlar model.

ayrıca bir ülkenin medeniyeti kadınların açık ya da kapalı olmasıyla değil kişisel hak ve özgürlüklere verdiği değerle ölçülür. yani bir ülkede kapalı ya da açık bir kadın kendini özgür hissediyor, yaşamıyla, seçimleri, verdiği kararlar sadece kendisini ilgilendiriyorsa o ülkede özgürlük vardır. demem o ki; kendi doğrunuzu dayattığınız sürece özgürlükten bahsedemezsiniz. tıpkı afganistan türü ülkelerin bahsedemeyeceği gibi.
    11 -5 ... nadia nadia
  8. 8.
    bir zamanlar afganistan.
    4 ... anavarza01
  9. 9.
    Zamani gelince 2010 izmir diye bu sekilde nostalji fotolar paylasilacak ama ne yazik ki izmirliler burka giymek zorunda kalacak biz yavas yavas o duruma dogru gidiyoruz.
    3 -1 ... karton toplayan cocuk
  10. 10.
    bacak veya meme görmeye olan özlem mi bu yoksa ülkenin refah veyahut özgürlük seviyesine olan özlem mi?
    1 -1 ... seishiroukei