1. 1.
  meb' in bu sene müzik öğretmenlerine layık gördüğü kontenjandır.
  ülkede 4000' e yakın müzik öğretmeni açığı varken atanan öğretmen sayısı 192 kadar komik bir sayıdır. Buna karşılık 3880 din kültürü öğretmeni, 5014 ingilizce öğretmeni, 3054 türkçe öğretmeni ataması yapılmıştır.bu şok atlatılamadan ikinci bir darbe olarak ek atamalarda 7 kişilik müzik öğretmeni kontenjanı açılırken din kültürü öğretmenlerine 2065, i.h.l meslek lisesi öğretmenlerine 810 kişilik kontenjan açılmıştır.
  O kadar çok korkuyorlar ki bizden... Haklılar da korkmaktan çünkü marşlar öğreteceğiz biz Atatürk' ü anlatan, vatanı sevdiren. Milli bayramlar için etkinlikler düzenleyeceğiz. Onlara boyun eğmeyeceğiz biz çünkü. Nitelikli, vatansever, Atatürkçü, laik bireyler yetişireceğiz ve bunu bal gibi biliyorlar.
  Ne yaparlarsa yapsınlar ben biliyorum ki büyük bir çoğunluğumuz mücadeleden vazgeçmeyecek. Çünkü her şeyden önce bizim birinci vazifemiz Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir!
  10 -5 ... smetana185
 2. 2.
  bu ülkede öğrencilerin müzik anlayışının flütle benim annem güzel annem den ileri gidememesinin nedeni budur.
  5 ... mavi adam
 3. 3.
  Bir cografya ogretmeni atamasi degildir. 500 nedir amk ya. Alma onuda alma lan.
  2 ... yasim cocuk
 4. 4.
  din kültürü öğretmenliği okumadığına insanı pişman eden durumdur.
  1 ... drako
 5. 5.
  ahlaksızlıktır. din kültürü öğretmenlerinin üçte ikisini kaldırıp müzik öğretmeni eklemeliler bence. küçük çocukların kafa sıkan ahlak bilgisine değil bir enstrüman çalmaya ihtiyaçları var.
  1 -2 ... hayallerim vardi halbuki
 6. 6.
  her meslekte olduğu gibi işini iyi yapan ve kötü yapan öğretmen vardır. genelleme yapılmamalı. kaldı ki müzik öğretmenlerine ne verilen ders saati yeterlidir, ne de olanaklar. buna rağmen birçok meslektaşım, kimsenin gitmek istemediği yerlerde çok güzel korolar kurmakta, çocuklara sadece flüt oğretmeyip onları iyi birer müzik dinleyicisi yapmakta ve ufuklarını açmaktadır. kısacası müzik dersi, resim dersi, beden eğitimi dersi aslında en önemli derslerdir.
  1 ... smetana185
 7. 7.
  yaklaşık 6000 tane din kültürü öğretmeni atanırken müzik öğretmenini kim ne yapsın sualine mahal veren durum...
  ne güzel dini bütün bir memleket olacağız..

  (bkz: allah belanızı versin)
  2 ... emorosfer
 8. 8.
  insana verdiğimiz değerin göstergesi. ulan sen çocuğun ruhunu etkileyecek onun iç dünyasını belirli bir düzene ahenge kavuşturacak estetik bir eğitim vermeyeceksin sonra "bizim çocuklar niye tinerci oldu?" diye ağlayacaksın ağlama ananı sikmediklerine dua et..
  3 ... mashadov
 9. 9.
  Geleneksel örtmen atamaları ağlama şenliklerine bir yenisini katan mevzudur. Bi bitmediniz vay alüminyum.

  Not: bir de küfürlü konuşup örtmen olacağım diyeni de gördük, Vay göteborg.
  -2 ... musculus trapezius
 10. 10.
  müzik ruhun gıdasıdır oysa...
  1 -1 ... leftist mevlana