1. 1.
  1914 yılı avrupa ethnik haritası

  su ana kadar gordugun en dogru ethnik dagilimi gosteren harita.
  -3 ... arxaggelou
 2. 2.
  (bkz: Batı Trakya Türk cumhuriyeti)

  En basitinden, bu devletteki etnik dağılım bile Yunan’ların o kadar çok olmadığını gözler önüne seriyor. Nitekim, nüfusları komşu halklara göre epey az olan helen ulusu nasıl böylesine büyük bir coğrafyada yoğunluk gösterebilmiş hayret doğrusu.

  Bu arada, o vakitlerde Anadolu’dan göç ettirilmiş Türkmen aşiretler vardı o bölgelerin çoğunda. Yunanistan dediğimiz ise Mora ve az yukarısından ibaretti.

  Gerçi zorla insanları memleketinden eden çeteciler ile nüfus yoğunlukları azalmıştır. Doğru.

  Edit: yahu, Baltık ülkeleri birbirinin kopyası iki-üç aşiret tarafından kurulmuş ülkeler. Hatta Sovyetler’in böl-parçala-yönet ürünü bunlar. Nasıl farklı etnik gruplara yazılmışlar enteresan.
  Bu şeye benziyor, siz Türk sayılıyorsunuz, kardeşiniz Alman, abiniz Makedon.
  2 -2 ... odysseus
 3. 3.
  helenler, aydin eyaletinde cogunluk degildi, evet. fakat kiyi izmir ve anadolunun ege kiyilarinda ve marmara kiyilarinda da bir hayli cogunluktu.

  dogu karadeniz konusunda tartismaya acik.
  ... arxaggelou
 4. 4.
  isveç’in skåne bölgesinde farklı etnik yapı varmış gibi gösterilse de bu bölgede isveç ve danimarka’dan sadece dialekt olarak fark var. Ayrıca isveçli, norveçli ve danlar köken olarak tek bir etnik unsur olup farklar türkiye’deki gibi akdeniz ve karadeniz kültürü gibidir.
  1 ... zenci forvet