1. 1.
  Mardin’in Mazıdağı ilçesinde birbirine sınır olan iki köyde yaşanan arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan tartışmanın silahlı kavgaya dönüşmesiyle 3 kişi hayatını öldü, 6 kişi ise yaralanmıştır.

  --spoiler--
  Edinilen bilgiye göre, olay, Derik ilçesi Zeytinpınar köyü Susanlı mezrası ile Mazıdağı ilçesi Sakızlı ve Balpınar köylüleri arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden tartışma çıktı. Köylüler arasında çıkan tartışma kısa sürede silahlı kavgaya dönüştü. Silahlı kavgada ilk belirlemelere göre 3 kişi hayatını kaybederken, 6 kişi ise yaralandı. Silahlı kavganın ardından bölgeye giden jandarma ekipleri olaya karıştığı tespit edilen 8 kişiyi gözaltına alırken, bölgeye giriş ve çıkışları yasakladı.

  Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, köylüler arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden eskiden gelen bir husumet olduğunu ve kavganın bundan dolayı çıktığını söyledi. Vali Koçak, olayın ardından bölgeye jandarma ekiplerinin sevk edildiğini ve bölgede kontrolün sağlandığını ancak, çıkan silahlı kavgada 3 kişinin hayatını kaybettiğini dile getirdi.

  Silahlı kavgada yaralanan 6 kişinin ise Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı belirtildi.


  --spoiler--
  ... recomax
 2. 2.
  - bazı yerlerin neden süratle türkiye sınırları dışına çıkarılması gerktiğini
  - bu yerlerin nüfusuna kayıtlı olan insanların neden süratle tc. vatandaşlığından çıkarılması gerektiğini

  gözü ve aklı olanlara bir kez daha göstermiştir..

  eğer bu yapılmazsa 20-30 yıl sonra şöyle haberler okuyacağız:

  19 nisan 2045 istanbul etiler silahlı çatışma: mardin'den istanbul'a inmiş ve etiler civarına yerleşmiş olan zırto aşireti evini satmamakta direnen türk aileyi taradı. son 10 yıl içinde etiler civarındaki bütün evlerin mülkiyeti süratle zırto aşiretine geçiyor. mardinli zırto aşireti akadlar civarına hakim olan diyarbakırlı wrto aşireti ve bebeğin haracını yiyen bingöllü xhrwx aşiretiyle çatışma halinde..
  bilindiği gibi etiler, akadlar ve bebek halkının büyük bir kısmı komşu ülkelerde sığınmacı olarak yaşıyor..
  2 -1 ... arbutus unedo
 3. 3.
  (bkz: 3 kişi hayatını öldü)

  (bkz: yiyin birbirinizi ete para vermeyin)
  1 -1 ... notolerance