bugün

atatürk'ü anma bayramı aynı zamanda.
“Keşke bu 19 mayısların birinde hiç görmediğim memleketimde olsaydım”, dedirten; bu yönüyle benim için diğerlerinden farklı olan milli bayram.
genç arkadaşların bayramını kutluyoruz.
bugündür.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a 19 mayıs 1919 tarihinde Bandırma Vapuru'yla gelip emperyalizmin 7 düveline ve yerli işbirlikçilerine karşı savaştığı o kutlu tarihtir. Aynı zamanda Atatürk'ün doğum günü olarak kabul edilmiştir.
19 mayıs, Türk milletinin yeniden doğuşunun günüdür.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
yarındır. tatil olacaktır harika. bol bol uyuyacam.
(bkz: #44723691)
ulu önder atatürk'ü anma ve gençlik spor bayramı.
kutlu olsun efenim!
19 mayıs: atatürk'ün doğum günüm dediği tarih, kayıtlara da öyle geçmiştir. 19 mayıs 1881.
Samsun'dan Anadolu'ya doğan o güneşe kurban olayım.
Unutmayacağız, unutturmayacağız.
Kutlu olsun!
eskiden stadyumlarda kutlanan şanlı bayram.
Artı olarak her gün❤
görsel
atatürk samsun'a adım attı. o bir adım attı, bizler koştuk. gelecek nesillerimize bu emaneti aktararak adımlarımız hep daha ileriye gidecektir.
görsel
kutlu olsun. atam izindeyiz.
padişah vahdeddin hazretlerinin verdiği ferman ile tam 101 yıl önce kurtuluş mücadelesinin başladığı gündür.
görsel

Samsun un merkez ilçelerinden biridir.
ücretsiz ulaşım.
Atatürk ümüzü anıp aynı zamanda galatasaray ın şampiyonluğunu kutlayacağımız gündür.
abartılmış balon bir gündür.
sözcü gazetesinin basıldığı gün.
http://m.hurriyet.com.tr/19-mayis-23317621
mayıs ayının 19. günü. evet.
samsun'da ki çoğu kurum, kuruluş, işletme, park, cadde ve mahallelere verilen bir isimdir.
Kurtuluş mücadelemizin başlayışının yıl dönümü olan güzel gün. Ülkemiz avrupalı işgalciler ve şeriatçilerden bugün kurtulmaya başladı işte. Bu olayların başlamasına vesile olan Mustafa Kemal Atatürk ve 18 silah arkadaşı iyiki de varmış.