bugün

bu sene sanırım yaşanmayacak olan olaydır. hayret doğrusu. son birkaç senedir çoğu belediyelerce ve bazı il ve ilçelerde 19 mayıs törenleri iptal ediliyordu.

edit: şom ağzımı sikeyim. istanbul'da iptal edilmiş.
son ana kadar olabilecek olandır. o yüzden tedbiri elden bırakmamak lazımdır.
Beşiktaş Belediyesi tarafından yapılmak istenen etkinlikler Valilik kararı ile iptal edilmiştir.
beşiktaş belediye başkanı murat hazinedar'ın resmi facebook sayfasından yaptığı açıklamaya göre iptal edilmiştir. sebep olarak ise; provokatif eylem ve olayların meydana gelebileceği akabinde kamu güvenlik ve düzeninin bozulması verilmiştir.

kaynak: https://www.facebook.com/...03153/?type=3&theater

yüceler yücesi devletimizden tek beklentim ise aynı tutumu 15 temmuz'da da göstermeleri. ne malum fetöcülerin çıkıp eylem yapıp huzurumuzu kaçırmayacakları (?).
kızlı Erkekli şeyler yapıyorlar, tabi ki iptal edilir.
Sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakanlık döneminde kızlı erkekli ayni evde kalma konusunda dediği gibi bir durum söz konusu:
"muhafazakar yapımıza ters."
puştluktur. başka bir şey değil.
kendi istedikleri gibi bir nesil yetiştiriyorlar, kendi değerlerini yaratmaya çalışıyorlar.
yılbaşı yerine olmayan bir mekke'nin fethi,
23 nisan yerine olmayan bir kutlu doğum saçmalığı.
19 mayıs iptal, cumhuriyet bayramı iptal, 30 ağustos iptal.
onların yerine 15 temmuz bayramı.
bunlar aslında yok oluşun ayak sesleri.

15 temmuz'da ne yapacaksınız bakalım?
(bkz: 15 temmuz etkinliklerinin iptal edilmesi)
Vatan hainliğidir.
ya siz 10 senedir iptal ediyonuz da noluyo. geçiniz bunları.

ne demiş onuncu yıl marşında ?

türk'üz cumhuriyet'in göğsümüz tunç siperi
türk'e durmak yaraşmaz, türk önde türk ileri.

istiklal marşında ne demiş ?

ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.
hangi çılgın bana zincir vuracakmış? şaşarım!
kükremiş sel gibiyim: bendimi çiğner, aşarım,
yırtarım dağları, enginlere sığmam taşarım.

izmir marşında da şöyle diyor.

yaşa mustafa kemal paşa yaşa
adın yazılacak mücevher taşa.

Yani uzun lafın kısası , siz istediğiniz kadar engelleyin. Onca engellemeye samsun'a çıkmış ata'nın evlatları her zamanki yerinde olacak. Onca engellemeye rağmen.
iptal etsinler eninde sonunda bunu yapan geberecek onun ölümü bayram gibi kutlanır olur biter.
Valilik tarafından iptal edildiği belirtilen etkinlik için Vali Wasip Şahin in iptal konusunda bende bilgi yok cevabını vermesi ; valiliğe de kedilerin girdiğine delalettir... Bu arada NTV nin de penguenleri yayınlamaya devam ettiği rivayet edilmektedir!!!
seviyesizliğin ve korkunun bir göstergesidir.
yakında ismi (bkz: atatürk ü an ma geç git ne de sor) 'bayramı' olarak değiştirilmesi muhtemel; bayram etkinlikleri iptalidir!
Bunlar hep çekememezlik belirtisi.
ilkokuldayken her 23 nisan'ı, 19 mayıs'ı iple çekerdim. Tatil olması mühim değildi, etkinliklere giderdim. geçit olurdu, onu izlerdim. Liseliler 19 mayıs'ta stadyumda şov yaparlardı. Hayran hayran bakardım. Bayraklarla, balonlarla bir hafta önceden sınıfı süslerdik. içimiz heyecan dolardı.

Şimdi bakıyorum da turkiye sönmüş bir balondan ibaret.
Ne diyelim, Hakkımızda hayırlısı.
Got akp nin iceaatlarindan biri.
Kurtuluş savaşı dönemindeki Yunan Ordusu hilafet ordusudur diyen ingiliz boyunduruğu altındaki osmanlı siyasilerinin torunlarının icraatidir. Normaldir 19 Mayıs Türk insanının bu ve benzeri kişilerin köleliğinden kurtulmasına yol açan gündür. Bu insanlar da 19 Mayıs'ı unutturmak için ellerinden geleni yapacaklardır. ancak şunu bilmelidirler ki önemli bir kesim 19 Mayıs gibi Hürriyet günlerinin ötekileştirilmesiyle daha da o günlere bağlanmaktadır. Bugün veya yarın fiiliyatta bugünleri bu değerleri savunmayacaklardır lakin daha sonrasında önemli bir hürriyetçi birikim Yunan ordusu işbirlikçilerini, ingiliz işbirlikçilerini en sert şekilde boğacaktır. işte o zaman 2. dünya savaşı sonu italyasında iktidara karşı yapılan halk hareketlerine benzer görüntüler hatta daha beterleri ortaya çıkacaktır ve o günden sonra Kurtuluş savaşı ve sonrasında temizleyemediğimiz Yunan, ingiliz işbirlikçileri sonsuza dek yok edilmiş olacaktır.