bugün

Tamamdır beni aldı.
19 mayısta 500 tl " gençlik bursu.
29 ekimde 500 tl " cumhuriyet bursu "

peki muharrem bey kaynak ?

kaynak hazır. sarayı kapatacakmış. oraya harcanan parayı gençlere dağıtacakmış.
hem israfa son verecek, hem gençlerin bir derdine deva olacakmış.

https://twitter.com/Haber...status/993437516865982464
suriyelilere 120 milyar yedirirler gıkları çıkmaz,
kendi gençlerine muharrem 1000 tl vermeye kalkar anırmaya başlarlar.

kendi insanından nefret eden alçaktır.
suriyelileri geri yolla 500 tlyi biz verelim.
allah'ım kötü yola düşecem sen muhafaza eyle.

öğretmen vizyonu bu kadar işte. akp de dahil biri de çıkıp ekonomik reform modeli hakkında teknik bir detay vermiyor. çünkü memleket sağlı-sollu, alaylı-mektepli ırgat yuvası oldu, böyle bir şeyi talep eden yok ki.
tamam teoride hoş gençlerin gezmesi eğlenmesi için güzel bir hamle kesinlikle ama ben daha kapsamlı vaatler bekliyorum.Böyle vaatler de olsun ama yanına duyunca işte vizyon bu falan diyelim şaşırtsın ne bileyim bu vaatler beni heyecanlandırmıyor yeterince.
“Muharrem” ayında verileceğini okusam inanırdım fakat buna inanamadım diyilesidir. Sırf yalan olduğu ortaya çıkmasın diye yanlış anlamayın kaybetmesini istiyorum(!)
kaynak diye soran gerizekalılar;

70 liralık kullandığın elektrikten alınan 100 lira vergi,

1 bira alıp 1 bira parası da devlete ödediğin vergi,

geçmediğin köprüler kullanmadığın yollar için senden kesilen vergiler sana geri dönüyor işte daha istiyorsunuz.

gerçi siz alışmışsınız sürekli keriz gibi para vermeye biri size iyilik yapınca mal mal kalıyorsunuz işte böyle.
adam çıkıp suriyelilere 31 milyar euro harcadık dediğinde kimin parasını harcadınız diye hesap sormayan andavallar, kendisine verilmek istenen 500 liranın kaynağını sorguluyor.

oğlum size çomar da denmez siz çok farklı ve yeni bir türsünüz çomarötesi amk.
araya bir tane dini bayramı da katsaydı oy koparmak için iyiydi.
Ulan tam sevindim sonra artık genç olmadığım aklıma geldi. Yaş 25.
Mazot 1 lira olacak sözü daha gerçekçiydi.
Ey Muharrem uzakta olan cazip gelir. O makamin tadını alınca sizde israfin alasını yaparsınız.
kaynağı nereden bulacaksın diyenler emekliye 1000 lira vereceklermiş. ulan siz buluyorsunuz da bu adam niye bulamasın ? sarayın ışığını kısar ordan verir :D

edit : eksile ak-itcim.
Bana para vermeyin para kazanmayı öğretin.
bence gayet güzel bir vaad, düşünsene bir de yanında ücretsiz eğitim ve yurtlar üff.

harç borç düşünmeden sadece eğitimini düşüneceksin yanında da 500 tl cabası.