bugün

fortis türkiye kupası çeyrek finali'nde adana demirspor'u eleyen gençlerbirliği' ile fenerbahçe'yi eleyen galatasarayAnkara 19 Mayıs Stadı'nın çimlerinde karşı karşıya getirecek fortis türkiye kupası yarı final ilk maçı.

(bkz: 15 nisan 2008 galatasaray gençlerbirliği maçı)
zevki kalmayan türkiye kupası yarı final ilk maçı.
bugün adı fortis türkiye kupası diye anılan turnuvanın yarı final ilk maçlarından biri.
sakatlıkları nedeniyle kadro dışı kalan lincoln ve hakan şükür'süz, kart cezası nedeniyle de ümit karan'sız maça çıkacak olan galatasaray'ın fortis türkiye kupası yarı final maçının ilk ayağı.
eski açık sarı desene
lincoln, ümit karan ve hakan şükür ün yanısıra mehmet topal ın da oynamayacağı mücadeledir. bu eksikliklere rağmen ''paf takımla da olsa yeneriz'' demek biraz fazla kendine güvenmek olur. ''kazasız belasız atlatıp 15 nisan daki rövanş için avantajlı bir skor elde etmeliyiz'' demek daha doğrudur.
galatasaray ın başında teknik traktör* olmadan çıkacağı müsabaka.
galatasaray için zor geçecek karşılaşma. ancak ilk maçın ankara'da olması yine de iyi bir avantaj.
yeni yönetim ve lucescu geliyor söylemlerinin gölgesinde kalmış türkiye kupası yarı final ilk maçıdır.
galatasaraylı olsam da fark yemekten korktuğum maç. mehmet topal yok bu en az iki gol yiyeceğimize dalalet, servet çetin var 1 gol o yedirir. ümit karan yok gol atamayız. demek ki aykut yine insan üstü oynamazsa 3-0 yenilmek bizim için iyi bir skor olur.
mehmet topal yerine barruso ümit karan hakan ikilisi yerinede serkan nonda forvetiyle çıkılırsa galatasarayın rahatça alacağı maçtır.
galatasaray'ın ne oyuncusunun ne de bunak kalli'sinin bulunduğu maç. hayırlısı bakalım.
galatasaray ın :

Aykut
Sabri
Emre
Servet
Hakan Balta
Barış
Mehmet Güven
ayhan
Arda
Serkan
Nonda

11 iyle sahaya çıkacağı maç.
genclerbirligi nin macin son 15 dakikasina girilirken 1-0 önde oldugu karsilasma.
an itibariyle hakemin 4 dakika uzatma işaret ettigi mac.
1-0 biten maç.
daha önce böyle rezil bir galatasaray'ı leverkusen maçında görmüştük.
doğru düzgün bir tane atağımız yok!
sabri sarıoğlu'nun muhteşem ötesi asistiyle gençlerbirliği'nin bir gol bulup galatasaray'ı 1-0 mağlup ettiği müsabaka. maç kolaylıkla galatasaray tarihine geçebilir. gol pozisyonu yok! evet evet yanlış okumadınız, gol pozisyonu yok! avantaj gençlerbirliği'nde. sami yen'de bulacakları 1 gol, 2 gol yeseler dahi turu onlara getirecek...
çok kötü top oynayan galatasaray karşısında gençlerbirliği'nin hakederek kazandığı müsabaka. sahada hiç olmayan bir galatasaray karşısında pozisyona giren, gol kaçıran, topa sahip olan bir gençlerbirliği vardı. bu haliyle de galatasaray için 1-0 lık sonuç gayet iyi... gençlerbirliği'nin hakkını verdikten sonra bir iki şey de galatasaray için söylemek şart... galatasaray'ın ankara'ya götürdüğü kadroya bakıyorsunuz, yarım santrforla gidilğini farkediyorsunuz. nonda ileri uçta oynaması gerekirken daha çok kanatlara çıkıyor ya da orta sahaya geliyor. serkan ise zaten santrforla birlikte oynayabilen bir adamken altyapıdan bir santrforun* götürülmemesine akıl sır ermiyor. bir de feldkamp'ı devre arasında gönderemeyen yönetime, gönderememelerinin yanı sıra yardımcı da alamamalarından ötürü buradan selam ediyorum. feldkamp'ın ne zaman geleceği de belli değilken tercümanla sahaya çıkan galatasaray'dan da çok şeyler beklemek gayet optimist bir yaklaşım olur...
tek maça indirgersek galatasarayın ligden düşmeyi hak edeceği bir futbol müsabakası olmuştur. öylesine berbat bir futbol izlenmiştir ki arka bahçede izlenen, ezilmiş kola kutusuyla futbol oynamaya çalışan çocukların oyunları daha haz alınarak izlenebilirdi.
mircea lucescu'nun derhal galatasarayın başına getirilmesi gerektiğini ispatlayan maç.
dünya futbol tarihinin en sıkıcı maçları arasına adını yazdırmış maç.

(bkz: 13 haziran 2006 fransa isvicre maci)
son zamanlarda izlediğim en sıkıcı maçlardan biri. maçı izlerken futbolla fazla ilgilenmeyen ev arkadaşım geldi yanıma, olum çok sıkıcı dedim, zaten sahanın kenarında ankara yazıp da güzel olan bir tek maç bile görmedim dedi. gerçekten de nedir bu ankara'daki maçların sıkıcı geçme durumu anlayamadım.

sabri'nin asistiyle gençlerbirliği'nin kazandığı maç. galatasaray'lı futbolculara maçtan önce 1-0 yenilmiş sayılacaksınız hiç oynamayın desen kabul ederlermiş gibi geldi bana.
artık yeter dedirten bizi isyan noktasına getiren maç.