bugün

erkekler günü niye yok yeaa diye ağlayıp sol frame'i yanlış bilgilerle dolduran erkeklerin erkekler günüdür.

kutlamaya kutlamaya kutlanmaz hale gelmiş gün.

hem kutlamıyorlar hem 8 martta biz de gün isterük! diyorlar... erkeklerin cehaletini gözler önüne seriyorum bu mübarek günde;

http://www.mensday.ws/tr/about.php
1999'dan beri kutlanan bir günden haberi bile olmayan erkeklerin ilgisizliğini ve bunun yanısıra kadınlara karışma arzusunu ortaya çıkarmış gün.
kadınların kutlamadığı gün.

ulan karşı taraf olarak sizin kutlamanız gerekir, unutulmuş bir hale geldiyse kadınların ayıbıdır.
bir kadın tarafından kutlanıldığına, yani bak bugünde sizin gününüz deyip bir erkeğe erkekler gününüz kutlu olsun dendiğine ne canlı, ne de tv de, radyoda vs hiç bir ortamda hiç şahit olmadığım gündür.
doğumgünümdür. erkek denilen varlığı benden iyi kimse temsil edemeyeceği için erkekler günü ilan edilmiştir bu tarih.
dünyanın belirli ülkelerinde her sene 19 kasım'da kutlanmaktadır.
http://en.wikipedia.org/wiki/International_Men's_Day

bu önemli günün ülkemizde de kutlanması için harekete geçmiş bulunmaktayım.
kadın egemen bir toplumdan, eşitlikçi ve demokratik bir topluma geçiş için "19 kasım dünya erkekler günü" ülkemizde de kutlanmalıdır.

https://twitter.com/prote...status/309979441017270272

bunun için sizler de bakanlarımıza, başbakanımıza, kuvvet komutanlarımıza ve hatta cumhurbaşkanına mesaj yahut twit atabilir, baskı ve zulüm altına alınmak isteyen erkekler için birşeyler yapabilirsiniz.
yine kimse tarafından iplenmemiş gündür.

aferin lan size. bravo...

tabi ya erkekler kim ki?

not: ulan hadi kutlamadınız, bir de eksiliyorsunuz ya. ne diyeyim?
kutlu olsun efendim.
daha hemcinslerimiz tarafından sahip çıkılmayan gün.

ya ne olacağıdı. bize müstehak. kutlamayın bence de...
kutlu olsun.

ilk defa duydum.erkekler gunu de varmis.
Genelde gay ların kutladığı ve çıkardığı bi gündür.
üzerimizdeki baskıyı bir nebze olsa üzerimizden attığımız gündür.

kız arkadaşlarımızın evine gidiyoruz, çay istiyoruz sadece gazoz var diyip kötü kötü bakıyorlar.

gece temiz hava almaya çıkamaz olduk, peşimize kim kardaşyan gibi enine boyuna geniş kadınlar takılıyor, hepsi senin mi, off göte bak diyorlar. korkuyoruz, umarsız çocuk gibi ağlayıp kaçıyoruz.

(bkz: yeter artık yeter)
dünyanın en siklenmeyen günü.

hiçbir anlamlı gün yoktur ki 19 kasım kadar siklenmesin.
bu günü kutlamayan kadınların amına koyayım.(koyduk)
peşinden gelen 24 kasım öğretmenler günü ile aslında bir bakıma dikkatlerden kaçan ama bizim kendimizi biz gibi hissettiğimiz ve rahat tek bir gün geçirebildiğimiz o asil gün.
An itibariyle çılgınca kutladığım gün. Güzel sözlük kızlarından güzel hediyeler bekliyorum ❤

Beybi!
oha varmıymış lan öyle bi gün.
Aynı zamanda dünya tuvalet günü.

Ne diyelim kutlu olsun.
görsel
Vay anasını kimse siklememiş işte böyle feministleriniz siz erkekler gününe saygısı olmayan varlıklar kadınlar gününü unutsun, yok bana hediye al, yok şu yok bu nah sana hediye erkekler gününe saygınız yoksa bizimde sizin o uydurduğunuz güne saygımız yok net.
Bugün kutladığım herkesten o gün mesaj beklerim, hakkımı helal etmem *
bizim niye erkekler günümüz kutpanmıyor neden bu ayrımcılık haksızlık*
bugün 19 kasım'dı...

dünya erkekler günü...

her 19 kasım'da olduğu gibi, bu sene de kimse tarafından hatırlanmadı, kimse dünya erkekler günümüzü kutlamadı.

oysa ki bugün 14 şubat olsaydı, yahut 8 mart olsaydı ve biz kadınlar gününü, sevgililer gününü, anneler gününü, evlilik yıldönümünü falan hatırlamasaydık, o günü zehir ederdiniz her biriniz...

yazık ya, cidden çok yazık...

hadi diğer erkekleri siktir edin, hepsi pis, kaba, iğrenç yaratıklar.
ama benim gibi kadın haklarını savunan, istanbul sözleşmesini savunan, kadınlara pozitif ayrımcılığın gerekliliğini savunan, kibar, nazik, centilmen ve son derece yakışıklı bir erkeğin bari kutlanmalıydı dünya erkekler günü diye düşünüyorum.

ne yapmak gerek peki?
her yere yazıp bugünü mü hatırlatmalıyım?
bunu mu yapmalıyım?
tam bir sitede bir şey okurken çıkan trendyol reklamı gibi
gözünüze gözünüze sokmak mı?
centilmenlik yerine dolanla tırmanmak mı?
istemem!
herkesin yaptığı şeyleri mi yapmalıyım le bret?
sonradan görmelere övgüler mi yazmalıyım?
kadınlar bu günü hatırlasın diye biraz şaklabanlık edip,
taklalar mı atmalıyım?
istemem! eksik olsun!
her 19 kasım'da sabah gazeteye ilan mı verilmeli?
sabah akşam dolaşıp pabuç mu eskitmeli?
onun bunun önünde hep bugünü mü konuşmalı?
istemem! eksik olsun böyle hatırlanmak!
eksik olsun!

neyse, bugünün yarını da var hanımlar.
sakın bana mesaj atıp kutlamayın, geçti artık.

ama dur.
siz göreceksiniz, 8 mart'ta ben de kadınlar gününü kutlamayacağım artık.

bakalım nasıl oluyormuş hatırlanmamak, yok sayılmak. hepiniz öğreneceksiniz...!
yine kimsenin hatırlamadığı, hatta bugünü hatırlatan erkekler ile dalga geçilip örselendiği, erkeklerin ötekileştirilmeye çalışılıp mahalle baskısı ile mobbinglere maruz kaldığı gün...

olsun. varsın kimse hatırlamasın, varsın kimse kutlamasın.

ama biz biliyoruz ki senede bir günümüz var ve işte o gün bugündür arkadaşlar.

19 kasım dünya erkekler günümüz kutlu olsun.
Kutlu olsun efendim.