bugün

japonya'nın hücumu da defansı da hollanda'dan iyi yaptığı ama yenildiği maç olmuştur. hollanda'yı tek forvet oynatanlar utansın.
hollanda 1-0 kazandı maçı. lakin dikkatimi çekti maç sonunda hakem penaltı noktasını gösterir gibi bir işaret yaptı. spiker dahil olmak üzere bütün stad ve ben penaltı zannettik meğer ki değilmiş. hay allah'ın malı hakem heyecan yapmıştım. maç bitti ve japonya'nın teknik direktörü geldi görüntüye lan sanki ağlıyordu herif ya da şoka girmiş bilemedim şimdi.
(bkz: jabulaninin azizliğine uğramak)
sadece dün oynanan 2 maçı kaçırmış bir dünya kupası bekler/sever olarak söyleyebilirim ki turnuvanın en keyifsiz maçıdır.

wesley sneijder'in 53. dakikada attığı harika golle portakallar 1-0 önde götürüyorlar. golün harika olan tek kısmı, sneijder'in topa vurma, kaleyi tutturma yeteneği. kalecinin salaklığıydı pozisyon, kornere falan çıkardı o top. adam sağ tarafa çıkartmaya çalışıyor, eline çarpan top soldan kaleye giriyor. ne cenabet kaleler varmış arkadaş.
hollanda nın 1-0 öne geçtiği karşılaşma. gol sneijder.
ilk yarısı 0-0 sona eren mücadele.
japonya'nın 11 kişi savunma yaptığı maçtır. eski yunanistan'dan farkları yok.
kuyt'un bir rövaşata denemesine sahne olmuştur. esasen iyi de vurmuştur kendisi.

hareketli güzel bir maç, en azından şimdilik.
durban'da 44 bin seyirci kapasiteli moses mabhid stadı'nda saat 14:30'da oynanan e grubu 2. maçı.
2010 güney afrika dünya kupası e grubu ikinci maçı.
güncel Önemli Başlıklar