bugün

Yarısını okudum ve artıyı bastım. Klasik ttnet işte...
yarisindan fazlasini okuyup artiyi bastim. bunlar hep neo liberalizmin sonuclari. bugun ttnet yarin baska bir sirket.
Bilenler bilir bir tahahüt verdiğinizde onu iptal ettirme kisvesi adı altında tonlarca para isteyen ama internet paketi devam ederken onu yükseltirken anında kabul etme durumu tüm şirketlerde vardır. Fakat gel gör ki bu ttnet denen kuruluş paketimizi bir kademe yukarı yani hızlı ve sınırsız pakete taşıdığımızda bizden para alınmayacağını söyleyen ama bir sonra ki fatura döneminde bizde 216 lira fatura isteyen bir kuruluştur. Müşteri hizmetler ayrı bir dünya olan bu şirket sonunda bir hata olduğunu ve bu yüksek meblayı ödememize gerek olmadığını bize söylemiştir ama bu süre zarfında 10 larca kere müşteri hizmetleri aranmış ve sinir krizlerine girilmiştir.
tüm entryleri okudum, herkes kendince haklı ama arkadaşlar şuna dikkat edin; haksız olduğunu düşünüyorsanız sonuna kadar uğraşın, hakkınızı arayın, takım lideri, tüketici hakem heyeti, tüketici hakları derneği, iptal yolu... ne varsa yapın. evet insan sinir krizine giriyor ama bu yolların sonunda illa ki gerçekten haklıysanız, hakkınızı alıyorsunuz.

bir de müşteri temsilcilerinin hepsini aynı kefeye koymayın, onlar size yardımcı olmaya çalışırlar her zaman. uzun süre çağrı merkezinde çalıştım ttnet in de dahil olduğu bir projeydi. evet maalesef sürekli bir soygun çabası var ama dediğim gibi hakkınızı arayın, müşteri temsilcisine nasıl yaklaşırsanız o da size öyle yaklaşır.
* akabinde 7 gün ban yemek. ben bu te te neti misyoner pozisyonda gibeyim.
profesyonel bilgi ve beceriye sahip eleman ve yardım edebilecek mekanizması olmayan şirket rezaleti. hayır şikayet ettiğimden değil, bizi insan gibi dinleseler kendilerine yarar sağlamış olacaklar.

istanbuldaki evimde internet sorunu yaşamıştım. ttneti aradım, her aradığım zaman bilgisi olmayan çalışanların ezberci yönlendirmesiyle modeme defalarca reset atıp durdum. kadın ''sizi arıza bilmemneye kaydediyorum'' gibi birşey söyledi.

teknik servis 1 hafta içinde geldi, arayüze girdi, ayarları değiştirdi, ''olmadı biz acil arıza kaydı alıyoruz'' gibi birşeyler söyledi ve gitti.

o an aklıma kabloyla bağlanmak geldi. taktım, bağlandım. meğerse telefon ve interneti ayıran ''splitter'' aygıtı bozulmuş. yeni splitter aldım, yine olmadı çünkü eleman arayüz ayarlarıyla oynamıştı. ayarları geri aldım ve internette çatır çutur girmeye başladım.

hem yardımcı olamıyor hem de durumu daha kötü hale getiriyor. yine sorunlar yaşamaya başladım. bu sefer yardım edemeyeceklerini bildiğimden hiç aramayıp başka firmaya geçeceğim.
Çare superonline dedirten hadisedir.
Ttnet müşteri hizmetlerinde çalışanların, arayanlara hızlı cevap verebilmek için superonline kullandıkları da söylentiler arasında.
okumadım çünkü ttnet in hiçbir rezaletine şaşırmam.
ev telefonunu ararlar ve açtığınızda konuşmazlar. öylece mal mal 30 saniye beklersiniz biri bir şey diyecek diye. suratınıza kapatıverirler. eğleniyor pezevengin evlatları. biraz meşgul edin şunları da daha fazla telefon memuru alsınlar işe. zaten yarısı çöpe giden 500 dakika her yöne tarifenizi gençlere istihdam yolunda kullanabilirsiniz. hem de ttnet devlete daha fazla sigorta primi öder, siz de vatanını seven ve ekonomisini canlandıran bir birey olmanın verdiği huzurla ertesi gün mesai saati başlangıcına dek uyursunuz. ohh içim soğudu.
Okusam benimde teknosada yaşadığım durum aklıma gelip hüzünlenicem diye okumadan bastım artıyı.

Büyük firmalara karşı yanındayız kardeş.