bugün

bu maçtan bir gün önce cenk işler 5 gol atmıştı. tüm yorumcular uzun süre bir daha böyle bir performans göremeyecekleri konusunda hem fikirdi. cenk çok büyük iş yaptı vs cümleleri havalarda uçuyordu. ertesi gün galatasaray formasıyla jardel çıktı sahaya. 'bu mu golcü, koşmuyor, rahvan at gibi, sopa yutmuş gibi, gol filan atamaz, fazla kilosu var...'' gibi sayısız saçma cümleyle eleştirilen jardel, çok af edersiniz ama erzurumspor' un kalesini de, basını da adeta bellemiş ve bir gece önce cenk' in attığı gol miktarı kadar golü erzurumspor kalesine bırakmıştır. sanırım 3. golden sonra galatasaray tribünleri ''yeter artık jardel, yeter artık'' diye tezahürata başlamış ve bu tezahüratın arkasını da ''ibne basın, bunu da yazın'' izlemiştir. jardel bir golcünün atması gereken her türlü golü atmıştır bu maçta. yanlış hatırlamıyorsam; 2 tek vuruş, 1 kafa, 1 karşı karşıya plase, 1 de kaleciyi de çalımlayıp boş kaleye gol atmıştır.
maç sonunda galatasaraylı oyunculara jardel çok eleştiriliyordu bugün 5 gol attı ne söyleyeceksiniz gibi şeyler sorulmuş ve oyuncular da şu ortak cevabı vermiştir; ''skorboarda bakın zaten her şey açık''

jardel tarihte bunu ilk kez yapmamıştır. bir röportajında da dediği gibi; ''tarih jardel' e laf edenleri hep utandırmıştır. beni ilk lisbon istemiş ama fiyatımı yüksek bulup o kadar para etmez diyerek almamışlardı. sonra porto' ya gittim ve ilk lisbon maçında 4 gol attım''

tabii hagi' nin attığı 7. golü de unutmak mümkün değil ama bu maç jardel' in maçıdır. jardel' i kendisine ait bir cümle ile özetleyecek olursak ''ben 16 metrelik bir alanın kralıyım''

not: ceza sahası uzunluğu, yani kale cizgisi ile ceza sahası çizgizi arasındaki mesafe 16.5 metredir.
not 2: başlık türkçe karakter kullanılmadan açılmış. düzeltilirse memnun oluruz.
Jardel in bu maç öncesi cenk işler in 5 gol atmasına nazire yaparcasına 5 gol attığı, galatasaray ın 7-0 kazandığı karşılaşma.
güncel Önemli Başlıklar