1. 1.
  vivaldi, bach, handel, schubert, beethoven, mozart gibi gelmiş geçmiş en büyük müzik üstatlarının yetiştiği yüzyıldır. tam bir sanat aydınlanmasıdır. 300 yıl önce başlayan ve süregelen rönesansı sanatla taçlandırmışlardır.

  sadece müzik değil, resim, heykel, mimari alanda da zirveye ulaşılmış; avrupa bu dönemde dünya sanat tarihine belki de hiçbir zaman gelmeyecek sanatçılar bırakmıştır.
  2 ... sovyet piyadesi
 2. 2.
  Türk imparatorluğunun modernleşmesi.
  -2 ... alpertunna
 3. 3.
  abartmayın aq, bugun mozarttan bachtan daha iyi muzik yapan binlerce kişi var. evet kendi donemlerinde iyilerdi, bilgisayar ya da telefon gibi dusunun ilk ciktigi zamanlarda nadir birer parcalardi ve cok acayip cok degerli seylerdi fakat gunumuzde onlarin 1000lerce kat daha iyi versiyonlari var fakat o kadar deger verilmiyor cunku cok var.

  daha eskiye gidelim, okuma yazma bilen adam devletin en onemli konumuna geliyomus, tum kayitlar ondan soruluyomus, adama kral gibi hurmet ediliyomus, neden? cunku ender bulunan parcalardan biriydi. bugun okuma yazma bilmeyene cahil misin aq deniyor.

  klasik muzik donemin populer muzigi, yani bu adamlar aslinda doneminin tarkan sinan akcil'i serdar ortac'i.
  ... ayipdenenbisey
 4. 4.
  Saniyeleşme anlamında zirveye oynamış avrupadır.
  ... aydinoglu ventage
 5. 5.
  millet açlıktan hastalıktan kırılırken müzik ve resim peşinde koşan entellerin ön plana çıktığı avrupadır. şarkı yaptılar da ne geçti ellerine günümüzde insanlar ay'a mars'a çıkıyor açık ve net.
  ... public agent efsanesi