bugün

yasal olarak subyancı kapsamına girmeyen ancak ruhsal olarak problemli erkektir.
(bkz: kemik yaşı)
türkiye'deki evliliklerin % 70 den fazlası bu şekildedir zaten. ne olacağıdı?
25 yaşında adam 5 sene sonra 30 olup saçlarına aklar düşecek, hafiften kelleşmeler başlayacaktır. 18lik kız ise 23 lerinde gençliğinin doruğunda olacaktır. bu adam terk edilmeye mahkumdur.

ayrıca 16 yaşındaki kızla çıkan 25 yaşındaki erkekten farkı olmayan erkektir.

25 inde akıllı uslu bir adam da gidip 18lik kızla ilgilenmez.

edit: ne çok subyancı varmış meğer...
normal görünümlü anormal görünümlü de olabilecek bir durum.
normaldir, ben olgunlaşma bakımından erkekle kadın arasında en az 3 en fazla 6 yaş diyorum. Ama kafalar uyuşursa bu denge değişebilir.
sakallara ak düşmediği ve götü göbeği salmadığı sürece 18 yaş üstü herhangi bi hatunla takılmak anormal değildir. mesela 1963 doğumlu brad pitt ile 1988 doğumlu rihanna birlikte olsalar, kimse oha yaş farkına bak demez
hayatın gerçeklerinden uzak insanların hedefi olan erkek.
2 genç insan ve iki seven kalp var ise kesinlikle sorun olmayacak yaş farkıdır.

ayrıca 30 yaşında ki erkek terkedilmeye mahkumdur diyen
sanırım yaşı maksimum 15. geçer yavrum geçer bu günler...
15 yaşında evlendirilenlerin bebekken beşik kertmesi yapılan insanların olduğu bir ülkede 18-25 yaşındaki insanların ilişkisi neden garipsenir anlamak güç.
gayette normal bi durumdur. kadınlar erkeklere oranla daha hızlı olgunlaştıklarından 5 6 yaş çok normal bi durumdur.
Günümüzde kızların büyük bir kısmının kendinden yaşça büyük erkeklere daha fazla ilgi duymasından mütevellit asla şaşırmadığım olaydır bu. Neden mi? ben de bilmiyorum ki lan..
basittir 18 yaşındaki insanla mutlu olabiliyosa boşuna büyümüştür.
18 yaşındaki kızla yüzde 99 oranında uyuşamayacak erkektir. 25 yaşında erkek iyi kötü hayatta bir şeyler görmüş, gençliğinin eğlencesini geyiklerini vs yaşamış erkektir. 18 yaşındaki kız ise yeni yaşamaya başlamıştır. erkek evde oturma taraftarı iken kız dolaşma taraftarı olacaktır. erkek öğrencilik hayatını çoktan geçmişken kız öğrencilik hayatı taraftarı olacaktır vs vs. Bununla beraber 25 yaşındaki erkek iyi kötü işini bulamamışsa büyük ihtimal ailesinden aldığı destekle yaşamakta ve bu destek öğrencilik zamanına göre baya az olmuş olacaktır 18 yaşındaki kızın oraya gidelim buraya gidelim şunu yapalım triplerini karşılaması zordur. 25 yaşındaki erkeğin kafasında "lan ben napıyorum, aile kursam mı etsem mi, ne iş yapsam, askere mi gitsem vs vs" gibi önemli sorular dolaşırken onun haleti ruhiyesini 18 yaşındaki daha çocukluktan yeni çıkmış bir kızın anlamasının imkanı yoktur. Yani 25 yaşındaki erkek hayat arkadaşı, sırdaş, dertleşme arkadaşı vs arıyorsa da büyük sorunlar çıkacaktır. Haa aramıyordur takılayım, geyiğimi yapayım vs vs diyorsa pek sorun olmaz.

bununla beraber 18 yaşındaki kızı kafalamak biraz da olsa işten anlanıyorsa kolaydır. bu yüzden de karşılıklı dürüstlük olması pek olası değildir. sonuçta 25 yaşındaki ortalama bir erkek 18 yaşındaki kız giderken o yolu geri gelmektedir. Ha ama erkek zaten 25 yaşına kadar bir halt yapamamış adamın tekiyse 18 yaşındaki kız dengesizlikleriyle, erkeğin isteklerine de hazır olmadığından 25 yaşındaki adamın ağzına da sıçabilir.

sonuç olarak pek sağlıklı bir ilişki olmayacaktır. ha sağlıklı olanlar da vardır o başka mesele. Sübyancılık ise söz konusu olmamakla beraber pek de normal bir ilişki sayılmaz sağlıklı olma olasılığı düşük olduğundan.
Ya sevgi söz konusudur, ya kız güzel erkek zengindir. Kızın uyanık olma durumuda söz konusudur.
bizzat yaşıyorum. tek sorun, kapısından dönülen gece kulüpleri. piyasadaki kızların hepsi 93 lü, 25 lik kız yok, evlenmiş hepsi. kalanlarda kelepir. doksanları yaşıyo hala.
Ayiplanacak veya yadirganacak bir durum degildir kanimca.
Hepimizin bilgigi gibi kadinlar her daim ayni yasitlarindaki erkeklerden daha cok olgundur.
Hal böyleyken 7 yas farki cok degildir. 18 yasinda bir kiz kanun önünde tüm haklara sahipken, ayriyetten evlenebilirken bile, burada bunun cok kötü birseymis gibi yazilmasi bence sacma bir durumdur.
Aran razi ise, verende razi ise, sizene bundan kardesim? Ayrica bir erkek kac yasina gelirse gelsin hayallerini her daim 18'lik citir kizlar süslermis yani..
kısaca subyancı deniliyor bizim orda bu türlerine.
17 yaşındaki kızla çıkan 18 yaşındaki erkek gibi sübyancı değildir. yada ne bileyim kendinden 54 yaş küçük birisi ile evlenen ağaya sahip olan ülkemizde pek bir sorun değildir.
Kesinlikle sübyancı sınıfına girmeyen erkektir.
iki gencin birlikteliğidir, o kadar. Mutlu da olabilirler mutsuz da, herhangi bir ilişkide olabileceği gibi.
aradaki yaş farkı "yedi". bunun bir zararı yok fakat kızın daha yaşı çok küçük anlaşmaları pek mümkün değil. hele ki bu devirde hiç mümkün değil. her taraf üniversiteli cahillerle kaynıyor.
hüseyin üzmez'lere madalya takanlar varken garipsenmesinin garip olduğu yaş farkı.. he ayrıca annesi babası yaşıt olan var mı lan aranızda! *
çıkma mıkma işleri pek uygun değil de, bir insan isterse 50 yaşında olsun 18 yaşındaki bir kızla/erkekle evlenebilir ve bunun için sizden izin almasına lüzum yok.
Rüştünü ispatlamış iki insanın birlikteligidir. Ama oğlanda çıtır seviyormuş ha.
30 yaşında kızla çıkan 20 yaşındaki erkek tanıdığım var. Kız küçükse sorun olmaz. Çünkü kadınlar erken çöker, erken atılır.

Ama erkekler tam tersidir yani erkek kadından büyük olmalı ilişkide
Yıl olmuş 2019 hala bunları konuşuyorsunuz iki insan anlaştıysa sayıların ne önemi var?