bugün

Maşallah pek de güzelmiş. Ben olsam oy verirdim muhtarlık çok da olağan üstü bir görev değil.
Konuya sadece yaş bakımından yaklaşmak sığ bir davranış ama 18 yaş için bilgi birikim sorumluluk eğitim için yeterli demek de aptallık olur.
Akıl, yaş da değil de başta olur ne kadar doğru bir söylem ise; 18 yaşı bir süre ömür olarak değerlendirdiğimiz zaman aklı bilgi tecrübe sorumluluk ile biçimlendirme için yeterli bir süre olmadığı da gerçektir.

Evet, 18 yaşında bir genci idam eden sistem 18 yaşında gence seçme seçilme hakkı da vermelidir. Bu devletin asli görevidir diyebiliriz doğru yanlış bulabiliriz ama halk olarak bunun gerçekleşmesinde sorumluluk devletin değil 18 yaşında insanı muhtar bakan milletvekili bakan başbakan Cumhurbaşkanı seçen halkın olduğunu unutmayın.
Lan okul çıkışı arkadaşları ile starbucks'a gitmek için anasından izin alacak kızı seçerler mi sizce? Boşa heves.
Hayata karşı vizyon sıfır olunca bu tür şeyler çok cazip geliyor. Kezbanlığın özeti bu aslında. Daha 18 yaşındasın ve hayat için yaptığın seçime bak. Diyorum ya vizyon sıfır olunca bu tür şeyler cazip geliyor diye. Peki ne olacak eğitimden vazgeçince, herhangi vasıf kazanamayınca? asgari ücretten biraz fazla maaaş + sigorta çok cazip oluyor. Gerçekten üzücü bir şey bu. Kadın ya da erkek olmasından değil sadece 18 yaşında hayatının başında olan bir gencin bu denli vizyonsuz oluşudur.
Serdar Çarum Çorumun bir mahallesi mi?:)