bugün

aslında bir erkek için oldukça isabetli bir karardır.karşı cinsinde en az 17 olması gerekir daha aşşası kurtarmaz.bu iki farklı cins bu yaşlarında güzel bir evlilik geçirir.eğer ikiside okuyorsa hem arkadaş hemde çok iyi karı koca olurlar.birbirlerini tam anlamıyla arkadaş görebilirler kadın erkek arasında oluşan tüm önyarıgılar silinir.cinsel açıdanda her iki bireyde en üst şekilde bir performans gözterir.18 yaşından bir anda olgun bir bireye dönüşür ve hayata daha farklı bakar.
(bkz: denemekten zarar çıkmaz)
yasal ve dinen caizdir.
neyin ne olduğunun farkında olmamaktır.
diyen insana hangi parayla geçinecek bunlar? diye sorular sormak istediğim durum.
(bkz: seni kınıyorum fakat sana laf hazırlamakla uğraşamam)
ahmaklıktır. ufku dar insanların yaptıkları iştir. çok yüksekten uçmamak gerek, alçaklarda neler var!
(bkz: cahillik)
36 yaşında dede veya nine olmak, kuvvetle muhtemeldir.
(bkz: allah akıl fikir ihsan eylesin)
çok garipsemediğim bir durum. eğer her iki tarafın hayat standartları, bakış açıları, yaşanmışlıkları bu evlilik için yeterliyse neden olmasın ki. ben bu yaşıma geldim hala ne bok olacağını kestiremiyorum açıkçası. etrafımdaki bilinç ve yaşam şartları açısından, maddi eksiklikler yoksa, gelecek kaygısı da taşınmıyorsa olabilir bir şey. 35 ine gelip de çocuk yapmaktan daha iyidir herhalde.
25 yaşında yaşanmamışlıklardan dolayı gözün dışarı kayma sebebidir.
Zorla olması muhtemeldir.

--spoiler--
az daha evlendiriliyordum ya la

--spoiler--
insanların artık daha geç olgunlaştıkları, toplum tarafından buna zorlandıkları bir gerçek. insan 18 yaşında evlenebilir ne var ki bunda.
Gelenevdeki karıya gidip boşalamadan eve dönmek gibi bişeydir
Doğudaki genç kızlarımızın olması yüksek ihtimallidir. cahil ailelerin verdiği karardır. kızın hayatını karartıkları bir gerçektir.
hamallıktır.
fırsat (para) var hatta bok ise mantıklı karar.
cahilliktir.
en mantıklı evlilik yaşıdır.
ah be kardeşim.. ne derdin vardı da kendine daha o yaşta zulmettin.. yazık çok yazık..*
Bir anlık hevestir.

19 yaşında ayrılcan zaten neyin kafası bu?
aile, çevre ya da toplum baskısıdır. kesinlikle bu üç faktörden birisi tetiklemiştir yoksa hiçbir insan 18 yaşında evlenmeyi düşünmez.
normal bir durumdur. tamamen kişilerin olgunluğuyla alakalıdır. eğer iki tarafta istiyorsa ve üzerlerinde herhangi bir baskı yoksa sıkıntı yoktur.
çocuk yaş sayılabilecek bir yaş olduğu için yapılan evlilikler fazla sürmez. insanoğlu daha yeni ergenlikten sıyrılıp, yetişkin olma adımlarını atmaktadır. doğru kararlar veremez.
sonucunu hesaba katmadan kendini uçurumdan aşağı atmak gibi bişeydir. bi meslek sahibi ol, onca yıl okudun , bi hıncını çıkar , dünyayı dolaş sonra 30-35 yaşında evlen. acelen ne bro?
18 yaşında mala vurmak anlamındadır. evet.
Saçmalıktır. Daha yeni yetişkin olmuşsun, ne evliliği.