1. 1.
  ülkemizde 18 yaşına giren birçok gencin,artık reşit olduklarını göstermek için 18 yaş günü partisinden sonra hemen bir ehliyet kursuna yazılıp,ehliyet alması durumudur.
  2 -2 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  son gece heyecandan emniyet'in kapısında yatan versiyonları vardır. girişimci, kanı kaynayan, kıpır kıpır gençtir, 21 yaşını doldurunca silah alır, 40 yaşını doldurunca da başbakanlığa adaylığını kor. başbakan olursa bu millete bi faydası olmayacağı kesin olduğundan 39 yaşını geçmeden dürbünlü silahla vurulmalıdır.
  236 -19 ... zall
 3. 3.
  mantıklı bir eylemdir.zira neredeyse lisenin bitişine denk gelir ve lise sonrasında başlayacak olan üniversitede zaman sıkıntısı nedeniyle almak oldukça zor olacaktır.doldurur doldurmaz almışımdır,mutluyumdur.
  6 -1 ... gazoz_kapagi
 4. 4.
  bu çok heyecanlı arkadaşlarımızın yaptığıdır.18ine girince insana kuş kondurmazlar oysa.herşey dünle aynıdır,bu kadar heyecana gerek yoktur ehliyeti gerekli olduğunda alırsın işte,aynı konu üniversiteye girmede de geçerlidir,o zamanda bi üniversiteye giriyim araba alcam dersin ama üniversiteye girene araba da verilmiyo ki...çık çık çık...
  -1 ... aktiflora
 5. 5.
  ergin olmanın vermiş olduğu heyecanla erkekler için,genel eve gidebilme hakkını kazandıktan sonra trafiğe çıkması içinde çabalamasıdır.
  ... eaglemre
 6. 6.
  önlerindeki yaş engeli yüzünden ehliyet alma istekleri büyümüştür bunu yapanların. lise yılları boyunca yasak olduğu için saç uzatamamış olduklarından okulun bitmesine 2 ay kala saç uzatmaya başlayanları da vardır bunların. yasaklar merak uyandırır, evet..
  2 ... roy mustang
 7. 7.
  canım ülkemde ehliyet tam bir statu semboludur. ehliyet sahibi olmanın ve bir karayolu taşıtını kurallarına uygun bir şekilde kullanabiliyo olmanın önemi açıktır fakat ehliyet bunlardan çok daha farklı anlamlar taşır türkiye'de. reşit olmanın, büyünüldüğünün ispatı gibi kullanılır. bir mekan girişinde filan 18 yaşını doldurdunuz mu, sorusuna cevap olarak nüfus cüzdanı değilde, hemen ehliyet çıkarılır, gururla gösterilir. ehliyet almamış kız arkadaşlara nispet falan yapılır, alamayanlara ayar verilir. 18 yaş doldurulduğu gibi hemen alınma mecburiyeti vardır, öyleki direksyon sınavıma giren gözetmenin "19 yaşındasın neden geçen sene almadın" sorusuyla karşılaşmışımdır.***
  1 ... lazy pigeon
 8. 8.
  (bkz: 18 yaşına girer girmez araba almak)
  ... enterezan
 9. 9.
  yapılması gereken bir harekettir hazır vakit varken..
  sonra insan nerden vakit bulacakta yapacaktır..
  1 ... selmagezinir
 10. 10.
  18 yaşı bir şey sanan kişinin yapacağı eylem.
  1 -4 ... minti