bugün

bugune kadar hicbir tekel bayiinde duymadigim veya rastlamadigim olaydir.
uyarısını her tekel bayisi camında gördügüm,uygulamasını hiç bi tekel bayiisinde göremedigim uygulamadır.
tekel bayilerinin uygulamadığı kuraldır...
ama ne hikmetse iddaa söz konusu olunca allahın emri gibi oynatılmaz...
(bkz: palavra)
satmayan bakkalı alnından öpeceğim durum
türkiye esnafının en meshur yalanıdır.

- az önce gizli kamerayla 18 yasından kücük cocuklara sigara sattıgınız tespit edildi ne diyeceksiniz?
- o ben değildim..!
- ne demek lan ben değildim it herif,kamerada kayıtlar var..
- vallahi ben değildim..
- doğru ebendi..
- hah bak buldun işte..
dogru olabilir ama bizde asla zira insan ayırt etmeyiz hepimiz yaratanın kuluyuzdur bu tur durumlarda
sigara içenlerin yaş sınırı 13-12 ye düşdüğü günlerdeyiz * ve sigara içenleri yüzdelik dilimlere ayırırsak 18 yaşından küçüklerin oluşturduğu dilim gayet büyük. dolayısıyla eğer bu uygulma gerçekten uygulanırsa sigara satıcıları zarara girer ve bu durumda büyük sıkıntı yaşatır. öncelikle bunu satan aracılara * değil bu hale getirenlere tepki göstermek gerekir diye düşündüğüm başlık.
(bkz: helal olsun)
uygulayan bakkal görürsem çocuğa satmadığı sigarayı ben alacam. *
(bkz: külliyen yalan)
9 yaşında sigara içmeye başlamış çocuk için anne ya da babanın sigara paketini tırtıklamak demektir .
var. Demir gıda ankara balgat
bu sigarayı sana satacam ama 18 yaşından küçüklere vermeyeceksin dedirten yasak.
gereksiz ve adil olmayan bir yazı. parası olan alır. kime ne....ayrımcılık yapmamak gerek.
bizim bakkal da vermiyordu bir ara. en son abim göndermişti *, 18 yaşın altındaydım. gitmekte istemiyordum, ota boka beni yolluyorlardı, abime gelip; abi sen gidip alacakmışsın dedim. gitmiş adamı hırpalamış, bundan sonra vereceksin demiş. o günden sonra adam herkese vermiş. şimdi bu bakkalın suçu ne, benim suçum ne, evde en küçük olan kardeşin suçu ne.

(bkz: bir evde küçük olacağına kapıda köpek ol)
Sen satmazsan öbürü satıyo,paran bol heralde malak...diye yanıt vereceğim hadise.
(bkz: yalandan kim ölmüş)
külliyen yalan olan şey. parayı görünce kim olursa olsun satılacaktır.
ilk defa migrosta uygulandıgını gördügüm kural.
bakkalın parayı veren düdüğü çalar diye değiştirdiği uyarı levhası.
-18 yaşından küçüklere sigara satmıyoruz.
+bi biskrem versem??
biz de kendilerine hade len diyoruz. şu kurala uyan bir allah'ın kuluna rastlamadım 18 yaşından evvel sigaraya başlamış biri olarak her türlü mekandan rahatça temin edebildiğimi gayet rahatlıkla hatırlıyorum.*
yakınlarda polis veya kameraman varsa tekel bayii'nin soyledigi cumlecik. daha duyamadık darısı cocuklara.
(bkz: 18 yasindan büyüklere kari satmiyoruz)