bugün

AKP denizli milletvekili Nilgün ök'ün mecliste sarfettiği cümle.
yoktu, benim arabam 2015 model ve 18 sene önce benim arabam yoktu.

ayfon 12 bile yoktu bırak arabayı.
ne arabası, buzdolabı bile yoktu. yemekleri toprağa gömer de saklardık. *
Ne arabası, tekerlek bile yoktu.
ancak bir akapeli tarafından duyulabilecek söz.

hitap ettiği akapelilerin bu lafı anlaması da çok zor, alkışlayıp geçerler.
18 sene önce bu ülkede ayen beyan seks yapılamıyordu.
şimdi öyle mi?
80 milyon domalmış..
Benim araba tarih öncesinden kalmaydı bir arkeolojik kazı esnasında bulundu. Türk bilim insanları ülen bu neci acep diye aylarca araştırdılar ve sonunda yeni bir tür ittirgeçli götürgeç olduğu kanısına varıp isim arayışına girdiler. Sonra buna bir isim verelim dediler bir sürü kafadan ses çıktı en sonunda sinirlenip s.ktir len dedim arabanın ismi citroen oldu.
Toplumsal hafıza gerek.
görsel
Bu ülkede acilen milletvekili olma şartları değiştirilmeli. Bomboş insanlar yemin ediyorum.
yoktu cevabına sahip sorudur. 18 sene önce at yoktu at. bir yerden bir yere katırlarla giderdik. yollar hep taşlık topraklıktı. bizim samatya denizden teee tren istasyonuna kadar sazlıktı. marmara ile birleşmiş koca bir sazlık..

reyiz geldi artık arabalarımız vaaar bilgisayarlarımız vaaaarr akıllı telefonlarımız vaaarrr. eskiden en büyük teknolojimiz hesap makinesine tersten leblebi yazmak idi. hesap makinesi dediğimde ufak çakıl taşlarından yapılmış abaküs. hesap makinesi bile yoktu o zamanlar..
seçimlerden önce hepinizin anasını sikiyim dese yüzde 40 oy toplayacak bir iktidardan bahsediyoruz.
Yok muydu cahil kadın?
Biliyorsunuz tekerlek başkanlık sisteminden sonra icat oldu. Sonra da yerli ve milli araba TOGg icat edildi zaten. inanır mısınız ben ilkokula köpeklerin çektiği kızakla gidiyordum köyden ilçeye. Sene 1999. Katır alacak paramız yoktu. At yalanı skeyim inananı reis!
Ahırdı buralar ahır. Hepimiz atla, eşekle gidiyorduk istediğimiz yere.
doğru beyandır. insanlar kağnılarla, at arabalarıyla ulaşımını sağlıyordu. ancak bir a*kp'liden böyle bir beyan beklenebilirdi. madem 18 yıl önce araba yoktu, malum kişinin serseri oğlu nasıl birisine çarpıp ölümüne neden oldu? malum kitle çok kolay yutar bunu.
Tabii ki yoktu. 18 yıl önce türkiye taş devrindeydi, akp geldi devir atladık.

ironi var, anlamayıp eksilersiniz şimdi, akp düşüncesinden farksız insanlar.
Kafalar bir milyon.
Eğer seçmeninden korksan böyle açıklamalar yapamazsın.

Bize “ milleti aşağılıyorlar” diyenler bundan daha aşağılama cümlesi var mı?
bırak arabayı henüz petrol bulunmamış enerji kaynağı olarak insanların hayatında yer almamıştı.
akp sayesinde arabamıza benzin koyuyoruz.

şaka maka bir yana da fazla geyik yapmamak gerek. ciddiye alıp inanacak milyonlarca insan var.

https://www.youtube.com/watch?v=i_ZDLwtj-oc