1. 1.
    Neden yapılmasın ?
    3 ... ulkucuwolf
  2. 2.
    339 sayılı kanun hükmünde kararname ile 18 yaşından küçüklerin kan bağışı yapması hoş karşılanmıyordu.

yasak değildi sadece hoş karşılanmıyordu. yani versen başına bir şey gelmezdi ama yani nahoş bir durumdu.

işte ilk gün bağzı kızılay görevlileri acaba yaş aldı mı doldurdu mu tereddüdü yaşayıp kan almayabilirler. o yüzden bir iki ay beklemek daha doğru.

edit: 22 tane mesaj geldi dakkasında "khk mı kaldı babako" deyu. o da doğru. hukukçu arkadaşlar bu durumu yorumlayabilir mi?
    1 ... hergele kutay
  3. 3.
    sadece 18 yaşında olmak yetmiyor bir kaç koşul daha var. son 24 saat içinde alkol almamış olmak, ishal hali, hepatit b hastası olmamak vs. gibi.
    ... lagavulinvebazlama
  4. 4.
    yapılır. Ben yapmıştım. üstelik acil birine lazımmış. kan merkezinden içeri girdiğimde adam kan bulmamız lazım diye yalvarıyordu. görevli de dolapları gösterdi ve tek ünite bile kanımız yok stokta dedi.
    sonra kan grubumu sordular, adamın istediği kan grubu olduğu anlaşılınca adam hemen karşıdaki bakkala gidip meyve suyu, bisküviler, çikolatalar falan alıp getirmişti. kan verene kadar da başımda bekledi. hanımı ameliyat oluyormuş, kan yetersiz gelmiş, acilen 1 ünite daha istemişler. o da bize nasip oldu.
    Yazık zavallıya. çok koşturmuştu o gün.
    4 ... huzuru kendi icinde bulan adam
  5. 5.
    kararname ile hoş karşılanmaması da iyiymiş.
    ... sarjkablosu
  6. 6.
    en son 8 ay önce kan vermeye gittiğimde formu doldurmak için yakın gözlüğüm yoktu hemşire okudu ben cevapladım. sorunun biri en son ne zaman para karşılığı cinsel ilişkiye girdiniz diye bir soru sordu. hemşireye yahu kızım bu bana sorulacak sorumu deyince amca senden yaşlı niceleri bu işi yapıyor deyince şok olmuştum.
    -2 ... d i n o z o r u s