türkiye adına olumlu bir gelişmedir.
cumhurbaşkanı tayyip erdoğan sanatçı fazıl say'ın daveti üzerine eşi ile birlikte fazıl say'ın truva sonatı adlı konserine katılmıştır.
görsel
görsel

evet, şimdi bir de bir şişe bira içti mi, bir rakı sofrası kurdu mu oldu bu iş.

haydi başkan, kasma artık kendini, sen de istiyorsun bunu...
Ülke ve sanat adına hoş bir gelişmedir.

Fazıl say güneştir.
Ve güneş balçıkla sıvanamaz efendim!
Değer, her daim değerdir.
Ne RTE iyi bir siyasetçi, ne de fazıl say özgün bir müzisyen. Biri dini sömürmesi, diğeri de muhalif kişiliği sebebiyle pohpohlanan iki balon.
fazıl say denilen vatandaşı günahım kadar sevmem.. fazıl say, orhan yamuğun edebiyat, can dündarın da gazeteci versiyonudur. Bu vatana hakaret etmeden de, değer yargılarıyla alay etmeden de entelektüel olunabilir..

ne türkler ermeni soykırımı yapmıştır diyenleri, ne arabamı şerefsizlerin memleketinde unuttum diyenleri, ne bu milletin değer yargılarıyla alay edip hakaretler yağdıranları, ne de devletin sırlarını deşifre edip bunu gazetecilik adı altında yaptığını utanmadan beyan eden ağız ishali olmuş herifleri ne unuturuz ne de unuttururuz.. çünkü türk'ün kini dinidir.

açık ve net evet.
lan böyle başlıklar açmayın sonra umutlanıyorum ülke adına. sizin benim umutlarımla oynamaya ne hakkınız var?
Reis yüzlerce kemalist içinde yapmış şeklini. Laik atak geçirenler kendilerini salondan dışarı zor atmış diyorlar.
görsel
epilepsi nöbetinde miydi ki?
çekemeyenler çatlasın.
Sevindirici bulduğum durum.

Farklı fikirlerde olmalarına rağmen fazıl say'ın cumhurbaşkanını konserine davet etmesi, cumhurbaşkanının hediye jesti her zaman olması gereken nezakete örnektir.

Biz böyle durumları nadir gördüğümüz için seviniyoruz haliyle.

Farklı görüşler ne kadar sık bir araya gelirse medeni gelişmemiz de o denli hızlı olacaktır buna eminim.
Fazıl say dombra çalarak karşılık vermiştir

https://youtu.be/m0V1Pn0A2Yg
Dünya çapında şöhrete sahip Türkiye'nin oğlu Fazıl Say geç de olsa Başkan tarafından onurlandırılmıştır.
Fazıl Say, Recep Tayyip Erdoğan'ın en çok sahip çıkması gereken sanatçılardan biridir. O akillerin arasında bulunan sanatçılardan dünya çapı çıkmaz ama Fazıl Say'dan çıkar.

Ayrıca bu mevzu beni sevindirmiştir.

Edit : Sözlük itleri de beni beklemiş yahu. Olm vermeye bu kadar alışmayın bak paçalarınızdan akacak.
tükür tükür yala.
normal bir ülkede olsak haber niteliği taşımayan bir sanatsal aktivite, artık ne kadar anormalsek?
güncel Önemli Başlıklar