bugün

ezilenlere, hakkını arayanlara sahip çıkın.

Yer altında Onur ve hak mücadelesini sürdüren işçi abilerimiz 6 gündür açlık grevinde.

AKP tarafından Kayyum atanan Zonguldak’a bağlı Kilimli ilçesinde işçiler 4 aydır ücretlerini alamadıkları için başlattıkları direnişlerini sürdürüyor.
Kilimli’e bağlı Gelik ilçesinde dört aydır ücretlerini alamadıkları için iş bırakan maden işçilerin direnişi sürüyor.
Deka Madencilik şirketine bağlı Balçın Madencilikte çalışan 120 işçi Ocak ayından bu yana ücretlerini alamadıkları için 4 nisanda başladıkları iş bırakma eylemleri devam ediyor. 4 Nisan’da iş bırakan madenciler 6 gün önce ise açlık grevine başlamıştı, işçilerden 10’u rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Yer altında 70 işçi ise açlık grevlerine devam ediyor.

görsel
görsel
görsel

http://m.bianet.org/biane...slari-icin-aclik-grevinde
görsel
yazar karıştırmış herhalde. onlar madenci hendekçi değil. memlekete düşman olanların, memleketteki işçiyi düşünmesi ne yaman ironiymiş.
(bkz: protest sıçtı bez getir)

Azıcık onun bunun şurasını burasını yalamaktan vazgeçte ezilenin hakkını savun öyleyse allahın yalakası.

120 gün boyunca ücreti ödenmeden çalışan işçiler için en ufak bir şey yapmıyorsun insanlara duyurmaya çalışanlara engel olmaya ÇALIŞIYORsun hemde "kürde" ne diyerek.

işçinin yumruğu senin gibi patron değirmenine su taşıyanların da kafasına inecek.

görsel
tam eşkiyalar memleketi düşünüyorlar diyorum. sonra yaptıklarını görünce bir gülme tutuyor. insan savunduğu fikirde samimi olur.
Ulan ciğeri beş para etmez herifler.

insanlar 4 nisandan beri maaş alamıyor, neredesin sen neden sahip çıkmıyorsun madencine?
insanlar 18 mayıstan beri açlık grevinde neredesin sen neden sahip çıkmıyorsun madencine?

Bu başlık altında bile faşizm peşindesin bölücülük peşindesin.

Biri gelmiş 35 yaşına diğeri 55. Hala sözlükte takılıyorlar insanlığa faydalı tek icraatleri yok işleri güçleri Sevgiyi yok edip nefret ettirmek, kin aşılamak.
Eceliniz gelsin de ölün kurtulalım sizden.
(bkz: otu boku kürde bağlayan prostat yazar)
Başlıktan çok kendi entrysi dikkat çeken bu adam uludağa sözlüğü siyaset meydanına çeviren bir bordo klavyeli sanırım. Ne işin var senin burda? Vatanını milletini uludağ sözlükten mi kurtarıyorsun zihniyetine soru işareti çaktığım.
Aylardır emeğinin karşılığına alamayan kardeşlerimizin en kısa zamanda grevlerinin son bulup maaşlarını almalarını diliyorum. Bu ve bunun gibi burjuva yanlıları proletaryanın ellerini er ya da gec ümüklerinde hissedecekler.
hadi ordan moruk, buyur hadi git :
Özelden yaz ismini soyismini vereyim hastaneye kaldırılan 10 işçinin sende git yardım et?

görsel

Biz sahip çıkarız diyorlar bir de 6 gündür maden ocağının önünde işçilerin eşleri çocuklarından başka kimse yok.
Kalk git vatan sever. Göbek büyütmeye benzemiyor değil mi? Git otur sende diren?

görsel
ilk önce birileri bunlara hain diyecek ve bunlara destek verenlere de yok kürtçü yok paralelci yaftasini vuracak.

Ve iç mihrakin oyununa gelmiş damgası yiyen bu emekçi arkadaşlara Allah korusun birşey olursa da bunlar şehit, bunlar anadolu evladı diyecekler.

Az önce vatan haini dediğiniz kişilere şimdi şehit diyorsunuz farkında mısınız?

Sizin nazarinizda sağ kişinin kıymeti yok çünkü ondan nemalanamazsiniz ancak ölen kişiden nemalanabilirsiniz.

Sizden olmayan herkes hain velev ki başı secdede ölse bile farketmez..

Daha iyi bir yaşam dilemek bunun için didinmek vatan hainliği mi ?

Veyahut bu emekçi madencilere destek vermek mi hainlik ?

Salak yaZarın birisi de yazmış "kürde ne madenci işçilerden gitsin hewalleri düşünsün" demiş.

Söylerim size kim bölücü o salak yazar mı yoksa bu Emekçi insanları düşünen ve kafa yoran ben mi ?

Şimdi düşünen ve sorgulayan bir kürt olarak Anadoluda yaşayan herkesi fakiri, işçiyi, emekçiyi savunmak suç mu ?

Sonra da kürtler "bölücü, ayrılıkçı düşünceye sahip" diyorlar.

Hangi cümlemde bölücülük var ?

Bana "sanane bu madencilerden" diyen kişi bölücü değil de nedir?
Üstte faşonun biri; "maden bizim, madenci bizim, kürd'e ne" demiş, ne demek kürd'e ne? Dedelerimiz bu ülkeyi ve o madenleri emperyal güçlerden kurtarmak için beraber savaşmış o madenlerde kürtlerin de en az sizin kadar hakkı var hatta daha çok.
Haberiniz var mı?

görsel
Maden işçileri topluca ölmediği sürece toplumumuzdaki görünmezlik zırhları kalkmayacak maalesef. Açlık grevindeki maden işçilerinden hastaneye kaldırılanlar oldu, ama ilgiye alakaya bakın.
--spoiler--
maden bizim, madenci bizim. kürde ne?
--spoiler--

bunu deyince köpürdü bazıları.

ne deseydim, "pkk'lıya ne" mi deseydim, yoksa "ypg'liye ne" sorusunu mu kullansaydım?

sabahtan beri ypg terör örgütü'nün rakka kuşatması planlarını ayrıntıları ile paylaşıp, ypg propagandası yapan biri, emekçi madencilerimize sahip çıkıyor diye alkış mı tutsaydım?

ona mı kaldı bizim alın teri ile evine ekmek götüren madencimizi savunmak.

bir yanda ypg propagandası yapacak, bir yandan madencilerimiz üzerinden duyar kasacak. sonra bu ikisini birleştirip "yaşasın halkların kardeşliği rörörö" yapacak.

ypg terör örgütünün propagandasını yapan biri benim madencimin adını ağzına dahi alamaz.
yemezler.

buyrun sevgili arkadaşlar, sözkonusu ypg'li şahsın bugünkü paylaşımları;

1- (bkz: pyd fırat ın batısına geçmeyecek/#32597728)
https://i.hizliresim.com/kvAGQA.jpg

2- (bkz: kürtlerin islam ı yenmesi/#32597365)
https://i.hizliresim.com/J2XqyY.jpg

3- (bkz: rakka kuşatması/#32597340)
https://i.hizliresim.com/OMkVjD.jpg

ve daha başka benzer entryler.

evet soruyorum, madencilerimiz ypg'lilere mi kaldı?
Zonguldak'ta, dört aydır ücretlerini alamadıkları gerekçesiyle iş bırakan maden işçilerinin geçen Çarşamba başlattıkları kömür ocağından çıkmama eylemi sürüyor. Açlık grevine de başlayan işçilerde üçünün daha rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmasının ardından eylem şu anda 75 işçiyle sürüyor.

Tedavi sürecinin ardından 3 işçi yeniden madenin önüne gelerek 'direnişe devam!' dedi.

Videoda fenalaşan madenci: https://m.facebook.com/st...1426694&ref=bookmarks
annesinden emdiği süt kadar helal olan hakkını emeğinin karşılığını alabilmek için iş bırakıyorlar fayda etmiyor açlık grevine başlıyorlar fayda etmiyor üstüne polis gelip grevi KIRMAYA çalışıyor.
Bir insanın hakkı olan bir şeyi mükafatmış gibi görenler anlayamaz, emeğe saygısı olmayan aptallar anlayamaz.
görsel
Grevdeki işçilere destek verenler: (aileleri)

Bu bir hak arayışı, başka da bir şey değil herhangi siyasi bir amaç yok.
Bu insanlar ya madende iş cinayetine kurban gidiyorlar ya da iliklerine kadar sömürülüyorlar. Ücretleri ödenene kadar da açlık grevinden dönmeye niyetleri yok, yerin dibine batsın böyle sistem.
insanlar emeklerinin karşılığını alabilmek için seslerini duyurmaya kendilerini aç bırakarak duyurmaya çalışıyorlar böyle bir şey var mı ya? Bu insanları bu derece perişan ediyorlar.
iş işten geçtikten sonra, Canlar gittikten sonra vah vah etmenin anlamı yok.

Yazıktır, günahtır zulümdür.
Bugün maden önünde aylar önce atanan kayyum heyeti açıklama yapmış kişi başı 1000 lira vermeyi teklif etmiş. işçilerin hakkını vermek yerine sus payı vermeye çalışılıyor. işçiler direnmeye devam ediyor.

Sorsan Müslümanlar ama peygamberlerinin işçinin hakkını teri kurumadan hileye hurdaya başvurmadan verin sözünden bihaberler.
böylesi çok var. AKP'nin sırtını sıvazladığı bir patronları varsa, maaşı mahşer gününe kadar da geciktirir, kimse bir şey yapamaz. ha firmanız AKP yandaşı olarak bilinmiyor mu? Maaşları saniye ile de geciktirseniz, canınıza okurlar...
Önyargılarınızı yıkın, insanlar sadece hakkını arıyor.

Buyrun bugün sus payı olarak 250 lira teklif edilmesine tepki gösteren madenci yakını : http://haber.sol.org.tr/e...den-girisine-geldi-157315

(Linkte video var, kaynak sol diye çapulcu gezici vs yaftalamayın günlerdir yazıyorum önceki entrylerden okuyarak bu linkteki videoyu izleyerek kendi muhakeme kabiliyetinizle ortadaki haksızlığı görün.)
10. Gün haberin var mı?
görsel
üstte tutulması gereken başlıktır.
görsel
görsel
Yaziktir, gunahtir. Akp icin onur meselesi olmali madenciler. Onlarin cektigi sıkıntıları gidermek akpnin onceligi olmali. Bunu tum siyasi dusuncelerimden bagimsiz olarak soyluyorum. Olur calissinlar vs. demeden sartlarini iyilestirmeye ugrasmali hukumet.
Hani nerdesiniz?
Kürtler savunmasın bizim madencimizi biz savunuruz sana ne diyenler nerede? (bkz: #32599416)
Yine kimin neresini yalıyorsunuz yalaka moron protest ve moruk kafakoparanus?

Dün 4 aylık maaş yerine kişi başına 1000 lira teklif edildi ne cevap verdiniz bu soyguna?

Bugün polis barikat kurdu aileler işçiler ile dayanışma kuramasın diye kaç tekme attınız o barikata?

Ben Zonguldak doğumluyum her türlü yardımı yaparım diyen kafakoparanus, firardasın?
trollerin kendilerine pay çıkartacağı birşey olmadığı için gündeme getirmedikleri konu dur.
güncel Önemli Başlıklar