1. 1.
  1 asır önce çanakkale'de kaybeden emperyalistler, bugün afrin'de de kaybetti.

  başta musfata kemal olmak üzere, türk silahlı kuvvetleri'nin şehit olmuş, gazi olmuş ve savaşmış tüm mensuplarını saygı ile anıyoruz.

  afrin operasyonunda çoluğunu çocuğunu bırakan, türk askeri ile birlikte savaşıp yeri gelince toprağa düşen özgür suriye ordusu'na da selam olsun.
  4 -1 ... daikokuten
 2. 2.
  (bkz: perinçekçi detected)

  daha dün gül veriyordunuz apoya fırıldaklar.
  2 -5 ... david addison
 3. 3.
  18 mart kapitalizmin ve emperyalizmin 13.cumasıdır. ilk tokadı attığımızda emperyalist armadayı çanakkale boğazına gömmüş, bu gelişme rus çarlığını yıkmış bolşevik ihtilaline sebep olmuştu. 103 yıl sonra da emperyalizmin ortadoğu etekli lejyonerlerini afrinde siperlerine gömdük. bu emperyalist amerikanın hegemonyasını yere sermiştir.
  1 ... ibni maymun
 4. 4.
  iyi de, orası bizim toprağımız olmadı ki....yoksa oldu mu?
  ... paganviodio
 5. 5.
  maalesef çanakkale savaşının neden meydana geldiğini türkiye'de anlayan yok gibi.

  çanakale savaşı emperyalistler arası bir savaştır bu emperyalist cephenin bir tarafında da devleti aliyye (osmanlı ) vardı. ordunun genel kurmay başkanı (5. ordu komutanı olmasına rağmen genel kurmay yetkilerine sahipti) bir alman subayı idi.

  pek çok alman ve avusturya subayı osmanlı ordusunda aktif görevde idi. eğer osmanlı ordusu ve tabi ki payitaht iyi yönetilse ve ve modern bir ordu olsa idi belkide bu zafer sonrası (çanakkale) balkanlara bile müdahale edecekti.
  maalesef 2,5 yıl sonra yaklaşık çanakkale'den topla tüfekle geçemeyen ittifak orduları davul zurna ile geçti

  ve ülke başta başkent olmak işgal edildi.
  bunları yazarken zaferi küçümsemiyoruz ama emperyalistler arası bir savaş olduğunu da biliyoruz.

  bugün afrin'de olan olayında farkı yok. en basiti öso denilen başıbozuk milis hareketini silahlandıran ve savaştıran içinde askeri danışman bulunduran abd -cia aynı şekilde pyd ve sdg'yi de silahlandırıyor. yani ortada bir emperyalist çıkar var.

  afrin çatışmaları da akp'den başkasına bir kazanç getirmeyecek bugün afrin olayında akp'nin yanında olan chp yarın yine akp tarafından hainlikle ve teröristlerin yanında olmakla suçlanacak.

  komik değil mi?

  mustafa kemal'de çanakkale zaferinden 3,5 yıl kadar sonra vatan hainliği ve isyanla suçlanmıştı.

  ve o günde bugünde dinci islamcı bir anlamda milliyetçi maske takanların kahramanı vahdettin ve iskilipli atıf'la beraber ali kemal'di.

  bazı şeyler sular epey aksa da değişmiyor maalesef .

  bir taraftan emperyalistlere küfrediliyor diğer taraftan ''keşke yunan galip gelseydi '' diyenler el üstünde tutuluyor.

  trajikomik değil mi?
  2 -1 ... baris hemen simdi
 6. 6.
  amerikayla gizli suriye pazarlığı yapan adamlardan antiemperyalistlik beklemek ancak akp yancısı perinçekçilere yakışır.

  akp, fıratın doğusundaki kürt devletine razı olacak, karşılığında küçük bir öso devletçiği kuracak. amerikayla anlaşılan plan bu. bakalım rusya bu işe ne diyecek?
  ... david addison
 7. 7.
  çanakkale savaşını emperyalistler arası bir savaş olarak okumak hatalıdır.

  milliyetçilik, sanayi devrimini yaşamış ve merkantalist dönemde kapitalist alt yapısını ve donanmasını güçlendirmiş ülkeler için emperyalizmin arka planını oluşturmuş, bu güçler 3. dünyayı paylaşım savaşına girişmişlerdir. düvel-i muazzamanın -büyük devletler- oluşturduğu bu emperyalist baskı osmanlı' da ve diğer 3. dünya ülkelerinde henüz filizlenen milliyetçiliği antiemperyalist düzlemde konumlandırmıştır.

  çanakkale savaşı emperyalist miliyetçilik ve bunun reaksiyonu olan antiemperyalist milliyetçiliğin çarpışmasıdır.
  ... ibni maymun