1. ?.
  2010 güney afrika dünya kupası d grubu ikinci maçı.
  1 -1 ... kewell the wizard of oz
 2. ?.
  almanya'nın muazzam oynadığı 13 haziran 2010 almanya-avustralya maçından sonra merakla beklenen gruptaki belki de en teknik, futbol zekası yüksek oyunculardan kurulu sırbistan milli futbol takımı ile oynayacağı maçtır.

  almanya, avustralya karşısında akıllıca ara paslarla özellikle tehlikeli oldu. bunu sırbistan karşısında bu kadar çok rahat yapamayacaklardır, zira sırbistan takımının futbol zekâsı avustralya'dan kat kat fazladır. ara paslarına çok fazla dikkat edeceklerdir. öteki taraftan sırbistan almanya'dan mutlaka puan almak zorunda olduğu için, hatta mutlaka galip gelmek zorunda olduğu için çok daha fazla ileri çıkacak ve bunun neticesinde savunması dengesiz yakalanacaktır... savunma dengesiz yakalandığında veya rakip ofsayt kuralını uygulayamadığında veyahut defans çizgi halinde ileri çıktığında almanya milli futbol takımı'nın çok tehlikeli olduğunu hepimiz biliyoruz.

  bunlar bir tarafa eğer almanya, almanya gibi oynarsa rakiplerin pek bir şansı yok. kalbimiz, elbette almanya'nın galip gelip* sırbistan'ı kupanın dışına itmesini temenni etmekte.
  ... lightsaber
 3. 1.
  almanya'nın grupta ikide iki yapacağı maçtır.
  ... genco
 4. 2.
  böyle bir maçın 8-0 gibi bir sonuçla bitebileceğini düşünen futbol fakirlerinin neden dünya kupası izlediğini bana sorgulatan maç. tahminim almanya lehine 15-0.
  1 ... pulemjot kalashnikova
 5. 3.
  almanya'nın karakterli oyununa devam etmesi halinde, sırbistan'ı rezil edeceği maçtır.

  sırplar gana karşısında oynadıkları gibi oynamayacaklar kesinlikle. fakat verilecek her açık, almanya'yı bir adım daha öne taşır. şahsen zigic'in falan da ilerde bir bok yapabileceğine inanmıyorum. almanya'nın ikinci turu garantileyeceği maç olur bu.

  2002'deki suudi arabistan galibiyetiyle ilişkilendirilmesi de cidden garipmiş. dünya kupasının en farklı skorlarına bakıyorum da, macaristan katılmış olsa anasını bellemişti herkesin.
  1 -1 ... der meister
 6. 4.
  almanya' nın favori olduğu maçtır. isteyenler mesaj atabilir.
  1 ... johnnyturhan
 7. 5.
  almanya
  1. Neuer
  3. Friedrich
  17. Mertesacker
  14. Badstuber
  16. Lahm
  6. Khedira
  7. Schweinsteiger
  8. Mesut Özil
  10. Podolski
  13. Müller
  11. Klose

  sırbistan
  1. Stojkovic
  3. Kolarov
  5. Vidic
  6. Ivanovic
  22. Kuzmanovic
  20. Subotic
  10. Stankovic
  14. Jovanovic
  18. Ninkovic
  17. Krasic
  15. Zigic
  ... johnnyturhan
 8. 6.
  Mesut Özil'den bahseden spikerin alenen Fatih Terim'i savunduğu maçtır.

  "Evet mesut neden Türkiye'de oynamıyor diye eleştiriliyor ama sonuçta verilmiş bir karar var saygı duymak lazım"

  Duyamıyorum o saygıyı efendim zira sadece basit bir ego yüzünden bizde değil Almanya'da oynamaktadır Mesut Özil, büyük kayıptır.
  1 ... egelidr
 9. 7.
  almanyanın yine testis geçmesi muhtemel olan bi maçı..
  ... katkat3248
 10. 8.
  ilerliyen dakikalarda takımlardan biri 10 kişi kalabilir. henüz 20 dakika geçti ve iki takıma da 2' şer sarı kart çıktı.
  3 ... johnnyturhan