1. 1.
  --spoiler--
  O memleketlerin ahalisi iman etseler ve günahtan sakınsalardı, elbette onların üstüne gökten ve yerden nice bereket kapıları açardık.
  --spoiler--

  bilinç altına oynamayı seven akpyi tanıyorsam bu hutbe beratın suçu yok tüm suç imansız toplumda demek için yazılmıştır.

  Saygılar.

  tamamı;

  --spoiler--
  BEREKET: MANEVi BOLLUK
  Muhterem Müslümanlar!
  Yüce Rabbimiz Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyurur: “O memleketlerin ahalisi iman etseler ve günahtan sakınsalardı, elbette onların üstüne gökten ve yerden nice bereket kapıları açardık.”
  Peygamber Efendimiz (s.a.s) ise bizi şöyle uyarır: “Bu dünya malı göz alıcı ve tatlıdır. Kim bu mala cömert bir gönülle sahip olursa, malı bereketlenir. Ama kim de hırs ve tamah dolu bir kalple bu malı isterse, malının bereketi kaçar.”
  Aziz Müminler!
  Okuduğum ayet-i kerime ve hadis-i şerif bize bereketin sırrını öğretmektedir: Hayatına bolluk gelsin istiyorsan, elindekileri biriktirmeye değil paylaşmaya bak! Çünkü mal, ilim, rızık ve sevgi ancak paylaşınca artar. Bereket, gönül zenginliği ve cömertlikle gelir. israftan, hırs ve tamahtan, nimete karşı nankörlükten ve cimrilikten uzak dur! Zira bereket, sahip olduklarına esir düşmeden yaşayarak ulaştığın huzurdur. Yalan, riya, gösteriş, aldatma ve haksızlıktan kaçın! Çünkü günahlar ve ahlaki zafiyetler bereketi yok eder. Bereket, Allah’a teslimiyetle, kanaat ve şükürle, doğruluk ve dürüstlükle, tevazu ve tevekkülle elde edilir.
  Kıymetli Müslümanlar!
  Ömrümüzün bereketi; iman, ibadet, salih amel ve güzel ahlaktır. Gönlümüzün bereketi Kur’an-ı Kerim’dir. Hanemizin bereketi ülfet, muhabbet ve merhamettir. Malımızın bereketi, zekât, infak ve sadakadır. Ticaretimizin bereketi, dürüstlük, alın teri ve helal kazançtır. Çalışmamızın bereketi, işimizin hakkını vermek ve özverili olmaktır. ilmimizin bereketi, öğrendiğimizle amel etmek ve bilgimizi paylaşmaktır. Zamanımızın bereketi onu heba etmemek, kıymetini bilip değerlendirmektir. Neslimizin bereketi islam’a ve insanlığa hayırlı evlat yetiştirmektir.
  Değerli Müminler!
  Cenâb-ı Hak, Tebâreke ve Teâlâ’dır; bereketin yegâne kaynağı, yüceler yücesidir. Zü’l-Celâl-i ve’l-ikrâm’dır; azamet sahibidir ve cömerttir. O halde kulluk ve ibadetimizle, dua ve niyazımızla varlığın özüne bereketi yerleştiren Rabbimize yönelelim. Huzur ve mutluluğu çok olanda değil, bereketli olanda arayalım. Unutmayalım ki biz niyetimizi Rahmanın rızasına bağlarsak, O Kudret Sahibi de bereket kapılarını bize açacaktır.

  --spoiler--
  3 -4 ... inheritance vice
 2. 2.
  Sadece akp' nin bunyesinde yuzlerce katrilyoner vardır. Yandasları arasinda binlercesi vardır. Zenginliklerini Paylassınlar gariban halkla.
  1 ... creme de la creme
 3. 3.
  akp cemaatlerinde yer alan multi milyoner arkadaşları kapsamıyor ama bu hutbe, çünkü onlar "bu dünya malı göz alıcı ve tatlıdır. kim bu mala cömert bir gönülle sahip olursa, malı bereketlenir" cümlesi ile level99 koruma duvarı arkasına alınmışlar.
  senin benim gibi sıradan kişiler ise "ama kim de hırs ve tamah dolu bir kalple bu malı isterse, malının bereketi kaçar." cümlesi ile level99 seviyesinde curse yemişiz...

  din çok güzel bir şey ya...kitle yönetimi için bulunmaz nimet...
  fakire, sebat et diyenler nedense hep zenginler...

  hepinize iyi uykular...
  2 -1 ... keshberfo
 4. 4.
  möhterem müslümler

  ulu sıçışımızdan beratın, recebin ve bahçelinin bir günahı yohdur

  heb o dıjjj güşler garışdıriyiiiii

  bir de ak gardaşlarımızın servedine gafayı yormah çok gunahdııııı

  dinimiz amen.
  ... lord of the pilihoz
 5. 5.
  Salak mısınız yavrum?

  Hadis diyor ki cömert olun hırs sahibi olmayın. Malın bereketi kaçar. Zengin olsan da fakir olsan da durum budur.
  Herif gelmiş mal hırsından gözü dönmüş akplilere giydirmeye çalışıyor. Hutbe akp güzellemesi yapıyormuş güya. Oğlum o ayet, o hadis zaten mal hırsını kötülüyor ne bilinçaltısından ne berat'ın aklanmasından bahsediyorsunuz? Freud düşünemez lan o kadarını. Yandaşı da muhalifi de ayrı paranoyak ülkede.
  ... fischerin piyonu