1. 1.
  şu ana kadar 29 ölü ve onlarca yaralının olduğu belirtilen saldırı. hedefte devrim muhafızları olan bu saldırının sorumlusu sadece amerika'dır.
  3 ... berkedede
 2. 2.
  ben böyle coğrafyanın taa aq koyim dedirten saldırıdır.
  4 -1 ... tirsiksansar
 3. 3.
  saldırının arkasında mossad ve cia'nın olduğu eylem.

  http://www.hurriyet.com.t...unya/12717094.asp?gid=229
  1 ... patlak fermuar
 4. 4.
  kara kuvvetleri komutan yardımcısı nur ali sustari'nin ölenler arasında olduğu saldırıdır.
  1 ... lucifer666tr
 5. 5.
  Ardının gelmesini umduğum barbar bir devlete karşı gerçekleştirilen eylem. Umarım azeri, türk, kürt ve diğer gruplar bu başağrısı rejimi değiştirebilirler.

  (bkz: ey özgürlük)
  -5 ... malcolmriver
 6. 6.
  türkiye de gerçekleşmediği için muhtemelen gerillaların yaptığı eylem. türkiye de olsaydı teröristler yapmış olacaktı.
  1 -2 ... sir isaac
 7. 6.
  ilginçtir ki bu saldırıyı üstlenen israil destekli cundullah örgütü üstlenmiştir. Halihazırda iran ve Suriye ile sorun yaşayan israil, son birkaç gündür, bizimle de ilişkilerini zedelemektedir. En son gelen açıklama Suriye ile israil arasında arabuluculuk görevini üstlenen Türkiye'nin artık tarafsızlığını yitirdiğini dile getiriyorlar. Gelişmeleri izleyeceğiz...
  ... dansci filozof
 8. 7.
  abd-israil-iran şeytan üçgeninin arasındaki krizin dev boyutta olması ve şimdi bu saldırıdan sonra işlerin sarpa sarması muhtemeldir. klasik bir komplo teorisi olacak belki ama; bunun arkasında cia ya da mossad'ın olma ihtimali yüksek. klasik ama bence doğru bir teori. bakalım şimdi ne olacak? iran'ın tavrı belli, israil'in tavrı belli, abd zaten b.o.p için takındığı tavır belli. çok kötü şeyler olacak çok... ve bu türkiye'ye de sıçrayacak orası da kesin!!
  ... erdibifenomen
 9. 8.
  iran' ın serbaz kentinde gerçekleşen saldırıyı "cundullah" adlı sünni grup üstlendi.

  -tam da tahran' da sünni-şii kardeşliği başlklı bir sempozyumun arefesinde gerçekleşmesi, akıllarda soru işareti falan bırakmadan doğrudan saldırının kaynağını işaret ediyor.

  iran yetkilileri saldırganların pakistandan geldiklerini iddia ediyorlar, islamabad-tahran hattından yeni bir diplomasi trafiği başladı!
  1 ... bilgehan