1. 1.
  büyük bir çoğunluğu çıkar peşindedir. iki tane çok yakından gözlemlediğim kişi oldu bu durumda. lisedeyken bir çocuk vardı, (2005'li,2006'lı yıllardı) kendi halinde takılırdı maddi durumları da biraz kötüydü, kendisini tanıdığımdan beri aynı montu giyerdi. ama iyi biriydi ve siyasetle ilgili hiç konuşmazdı.
  sonra bir anda ne olduysa oldu, iki senedir aynı montu giyen bu çocuk sınıfa burberry montla geldi, elinde sabah gazetesi sınıfa girdi. herkes şaşırdı tabii ama bir şey demediler. siyasetle ilgili hiç konuşmayan bu çocuk her gün akp'den, recep tayyip erdoğan'dan bahsetmeye başladı. o zamana kadar 10 kasım törenlerine katılan bu çocuk bir sonraki 10 kasım'da "ben sevmediğim, saygı duymadığım bir adam uğruna yas tutmam." diyerek öğretmenlerle tartıştı ve tören esnasında sınıfta oturdu. her gün marka montlar, hırkalar ve ayakkabılarla okula gelmeye başladı. zamanında belki 50 tl değerinde ayakkabı giyen çocuk 200 tl'den daha değersiz hiçbir ayakkabı giymedi.
  sonra ne mi oldu, hiçbir fikrim yok. kimseyle problemi olmayan bu çocuk herkesin sevmediği, öğretmenlerin bile tiksinerek baktığı birine dönüştü. işin içine para girince insanlar böyle değişebiliyor işte.

  bir başkası da onu tanıdığımdan beri akp'li olarak geçiniyordu. her şeye bir bahane buluyordu ve ilk tanıdığım zamanlar "içki içmek çok günah, ayyaşlar, zina çok ayıp." tarzı laflarla dolanıyordu. sonra ne mi oldu? bu çocuğun gözümün önünde ot bile çektiğini gördüm, akp seçmeni kimse yokken kaç kere içki içip sarhoş olduğunu biliyorum. sevgilisi var ve onun bir arkadaşından duyduğuma göre zina işine çoktan girişmiş. ama her ay akp'den para alıyor.

  durumun özeti budur, benim çevremde pek akp seçmeni olmaz, akp'li olanlarla yıllardır konuşmuyorum. bu bahsettiğim iki insan da zaten arkadaşım değillerdi, aynı ortamlarda bulunmaktan ötürü tanımak zorunda kaldığım insanlardı. para uğruna her şeyi yapabilecek tipler.

  para için olmayanlardan da insan sevgisi hiç olmayan bir sürü var, geçen türbanlı bir kız ortaokullarda türban serbestliğiyle ilgili "umarım en kısa zamanda ilkokul sonra da anaokul çocuklarına gelir sıra da her kız kapanır." tarzı bir yorum yapmıştı. nasıl hastalıklı bir düşüncedir bu, okuduğum zaman midem bulanmıştı.
  türbana karşı değilim, daha doğrusu kendi içimde çok karşıyım ama insanların kafasına bez parçası bağlamalarını çok takmıyorum, ama on sekiz yaşından önce olmasına karşıyım. çok sembolik bir yaş on sekiz biliyorum ama insan o yaş civarlarında tam olarak kendince mantık kurmaya başlıyor, ailesinin düşünce tarzından ayrılıyor.
  14 -8 ... efes darth
 2. 2.
  yüzde sekseni beyinsiz, yüzde yirmisi de ağır beyni yıkanmıştır.
  4 -6 ... wat the fak
 3. 3.
  babası akp'li olan gençlerdir. evde sürekli a haber izleniyordur.
  6 ... bekleyenadam
 4. 4.
  Geleceğin memurları.
  2 ... adabayor34
 5. 5.
  sınıfa burberry montla girdi' yi gördükten sonra okumadim kardeş kusura bakma.
  4 -3 ... bosgelmisyazar
 6. 6.
  lise okurken demiş 18-24 yaş demiş gerçekten iyi bir senaryo. akpartili olmak veya bir parti sempatizanı olmak demek illa çıkar uğruna yapılmış birşey olmayıp aksine ideolojik uyuşma nedeniyle o parti seçilmektedir.uzun lafın kısası yüzde 52 alan bir partiye oy veren seçmene gerizekalı diyenler aynaya baksın bi bu gencler ak ve akıllı gençlerdir.
  2 -7 ... egzotik seytan
 7. 7.
  (bkz: ben)

  oyunu chp'ye veren gezi zekalı gençlerden daha mantıklı bir seçim yaptığım için mutluyum. Ak parti'liyim Hülooğğ.
  2 -4 ... neviisahsinamunhasir
 8. 6.
  ilk entryde bahsedilen kadar saf temiz duygulara sahip olup gerçekten inanan pek çok insanda var. ama akpli olup ot çeken, türbanlı sevgilisini kızın ailesi yokken evine gidip çukulayan, (bende inanmadım ama yüzsüz herif telefonu neredeyse gözüme sokup kızın müstehcen resimlerini gösterdi) , içkinin dibine vuran adamlar tanıyorum.

  en basitinden twitterda orgygeneral diye bir orospu çocuğu var mesela sabahtan akşama kadar atatürk'e sövüp hükümete yalanıyor ama aynı zamanda twiter'da-instagram'da çıktığı kızı yerken-yalarken, içki içerken resimlerini açık açık yayınlıyor. 18 yaşından küçük kızlarla birlikte olup bunu içeren mesaj konuşmalarını paylaşıyor.

  hal böyleyken tutup akpyi sevmeyenlerin ahlakını, içkisini zartını, zurtunu karıştırıyor diğer saftirikler de. kendi tayfalarını tamamen ak pak sanıyorlar.
  2 -1 ... eduardo elric
 9. 7.
  abartısız büyük çoğunluğu partinin genel ilkeleriyle terstir. akp muhafazakar ve islamcı bir parti olarak bilinir. görüntü olarak da olsa en azından kendilerine göre ilkeleri budur. oysa bu yaş grubu akplilerinin büyük çoğunluğu, bakın altını çizerek söylüyorum: karı kız, bira rakı, kağıt batak eksenindedir.

  özellikle çevreden gözlemlediğim kadarıyla büyük bir kısmında biraya karşı bir bağımlılık, paket paket sigara içme, sınıfın makyajlı, asortik bakımlı türbanlı kızını götürme düşüncesi vardır. hiç şüphesiz akpli zamane gençleri siyasetten anlamaz, esas dertleri ranttır. ama dünya zevklerinden sonuna kadar yararlanıp da millete ahlak ve namus nutukları atmaları en belirgin özelliklerinden biridir. akp kadroları dünya zevklerine bağımlılık ve riyada hiç şüphesiz zamanın anavatan kadrolarına bile taş çıkartacak derecededir.
  3 -1 ... amor a la mexicana
 10. 8.
  benim türkçü, vatansever bir arkadaşım on sene öncesinde akp yi müthiş eleştirmesine rağmen şimdi, bir numaralı akp li olmuş... malesef çıkarı vatan sevgisine galip gelmiş... tabi benim arkadaşım 30 yaşında nerdeyse 24 yaştan daha büyük...
  2 -1 ... search for the lost entry