1. 1.
    dün akşam kum torbası görünce dayanamayıp sol elimle sert bir yumruk attım. üzerinden 5-6 saat geçtikten sonra önce baş parmak hafif ağrımaya başladı, sonra ağrının şiddeti arttı ve parmağı oynatamaz hale geldim. evde ne kadar jel, merhem varsa boca ettim ama ne fayda. saatler ilerlerikçe baş parmaktaki ağrı artık inim inim inletecek seviyeye geldi ve tüm elime yayılmaya başladı. sol elim tamamen fonksiyonunu kaybetti ve hiçbir şekilde oynatamaz oldum. Gece artık ağrıya dayanamayınca acile gittim. doktor muayene etti, kırık olabilir dedi ve tomografi istedi. tomografi çekildi, rapor 3-4 saate yazılır dediler ben de eve geldim yattım. uyandıktan sonra ağrı büyük ölçüde azalmıştı ve parmaklarımı oynatabiliyordum. hastaneye gittim raporu aldım, rapora göre her şey normal olup herhangi bir kırık/çatlak vs görünmüyordu. dün gece ayakkabımı bile bağlayamazken şu anda ağrı büyük ölçüde azalmış durumda ve elimi kullanabiliyorum.

şimdi soru şu: bu elin başına gelen şey tam olarak neydi? cidden merak ediyorum. 30 senelik ömrümde ilk defa başıma böyle bir şey geliyor. birkaç ay önce de ayak parmağımı kapıya çarpıp kırdım lakin böyle ağrı sancı yaşamadım.
    2 -1 ... nesgayfe
  2. 2.
    baş parmak olduğu için mi doktor tomografi istedi tıb gerçekten gelişmiş.
    ... alevalanpinokyo
  3. 3.
    beyinle organların arasındaki iletişimi sinirlerle sağlarsın. attığın yumruk bir siniri zedelemiş. makina öğrencisiyim bunun için tıp okumaya gerek yok
    ... coherence
  4. 4.
    Abi dayanamayıp yumruk atmak ne. inan daha fena şeyler olurdu, sen ucuz atlatmışsın.
    4 senedir kick boks yapıyorum. Daha başladığım ilk zamanlarda bi sinirle salona gidip o senin dediğin şeyi yaptım ki (muhtemelen sen o yumruğu ya basparmagini fazla kenetlemeden attin ya da yukardaki abimizin dedigi gibi dört parmaginin arasina alip attin) yapmaz olsaydim nasil bir sinirle giristiysem bilekten itibaren 3,5- 4 hafta sargili gezdim.
    Muhtemelen sonuclarini bir nebze de olsa gormussundur. Daha çok dikkat edersin diye düşünüyorum.
    Geçmiş olsun.
    ... potluvese