bugün

2009-2010 Sezonu
Şampiyonlar Ligi 1. Eleme Turu 1. Maçı.

bundesliga'da müthiş bir seri yakalayan bayern münih ile mor menekşelerin Allianz arena'da karşı karşıya geleceği, kazananın şampiyonlar ligi çeyrek finaline yükseleceği 1. tur maçlarının ilki.

grup maçları;

bayern münih;
A Grubu 1. Maçı: Maccabi Haifa 0-3 Bayern Münih
A Grubu 2. Maçı: Bayern Münih 0-0 Juventus
A Grubu 3. Maçı: Bordeaux 2-1 Bayern Münih
A Grubu 4. Maçı: Bayern Münih 0-2 Bordeaux
A Grubu 5. Maçı: Bayern Münih 1-0 Maccabi Haifa
A Grubu 6. Maçı: Juventus 1-4 Bayern Münih

fiorentina;
E Grubu 1. Maçı: Olympique Lyon 1-0 AC Fiorentina
E Grubu 2. Maçı: AC Fiorentina 2-0 Liverpool
E Grubu 3. Maçı: Debreceni VSC 3-4 AC Fiorentina
E Grubu 4. Maçı: AC Fiorentina 5-2 Debreceni VSC
E Grubu 5. Maçı: AC Fiorentina 1-0 Olympique Lyon
E Grubu 6. Maçı: Liverpool 1-2 AC Fiorentina
alt bitmesi kıyamet alametidir.
(bkz: arjen robben)in * yardıracağı maçlardan birini daha izleyebiliriz. banko bavyera!
türkiye saatiyle 21:45'te başlayacak maçtır. ev sahibi hayvani form grafiği ve stadyum avantajıyla 2 adım öndedir. fiorentina'nın formsuzluğunu da eklersek, 3 adım öne geçtiklerini söyleyebiliriz.

4-1 biter. hehe.
bayern munichin rahat kazanacağını düşündügüm maç.
arjen robben'in penaltı golüyle, münih amcanın ilk yarının son dakikasında öne geçtiği maçtır. 1-0.

ilk yarı boyunca etkili oynamasına rağmen gol bulamamıştı bayern münih. nihayet salladılar bir tane, umuyoruz devamı gelir. gerçi ben fiorentina'yı da seven insanım. ama avrupa'da ülkemin takımını tutuyorum, vatan haini değilim ben. şsşfsjfsl.
*üst oynayanları tedirgin eden 0-0'lık eşitliğin ilk yarının son anlarında arjen robben'in penaltı golüyle bozulduğu karşılaşma.
per krøldrup'un 50. dakikada attığı golle skoru eşitlediği maçtır.

dakika 53, skor 1-1.
mario gomez'in oyundan alındığı maçtır. yerine ivica olic girmiştir.

van gaal mi bu işi bilmiyor ben mi hiç anlamıyorum diyeceğim de ayarın tillahını yemekten korkuyorum.
bayern münih'in aç kurt gibi saldırdığı, golü bulamadığı maçtır. gol gelecek gibi gözüküyor fakat paslarda bu kadar hata yaparlarsa topu göremeyen fiorentina gol bulabilir kazara. hadi be, atın be.
fiorentina'nın 73. dakikada 10 kişi kaldığı maçtır. massimo gobbi yalan oldu. de silvestri'nin de sarı kartı var. gerçi görmüyorum bayadır, oyundan alınmış olabilir.*
münüh sallayacak gibi.
miroslav klose'nin 89. dakikada attığı golle ev sahibinin 2-1 öne geçtiği maçtır.

rakibi baskı altına alıp bu kadar salak oynayan başka bir takım yoktur dünya üzerinde herhalde. yine iyi kurtardılar. ulan iki topu içeri sokabilseniz 5-1 bitecek.
tom henning ovrebo denen hakemimsinin 6 mayıs 2009 chelsea barcelona maçından sonra uefa şampiyonlar ligi'nin kaderini belirlemeye kalkıştığı bir diğer maç olur kendisi.

zira miroslav klose'nin 89. dakikada attığı kafa golünde kabak gibi en az 1 metre ofsayt vardı, ayrıca fiorentina'da gobbi'nin gördüğü kırmızı kart da son derece abuk sabuk bir karttı, orada sarı kart çıkmalıydı. ondan sonra maç içinde verilen faullerin yarısından çoğu saçma sapan, mesela fiorentina'nın en savaşçı adamı marchionni'ye piyango gibi gelen sarı kartla adamın resmen mücadele azmi bitirildi.

bunlar sözde avrupa'nın saygın hakemleri, saygınlıkları batsın, mor menekşeler mis gibi o kadar olumsuzluğa rağmen 1-1 berabere götürdüğü maçta resmen ali cengiz oyunlarıyla harcandı, yazık.

edit: 1 metre iyimser olmuş, bildiğin 2 metre ofsayt var golde.
tam bir yan hakem faciasına sahne olan maç. böylesine büyük bir organizasyonda bu kadar büyük bir hata nasıl yapılır insan şaşırıyor. fiorentina elenirse bu pozisyon daha uzun bir süre konuşulur.

http://www.youtube.com/wa...MIjFs&feature=related
tom henning ovrebo'nun katlettiği maçlardan sadece birisidir. bazı alman hayranı sözlük bebeleri hiç ofsayttan bahsetmemiş bile, işinize geldiği gibi tabi.
güncel Önemli Başlıklar