bugün

Hayal mi gelecek sahibi olmak için köpek gibi ders çalışmaktan hayal kurmaya vaktim kalmıyor hayalini kuramadığım gelecek için çalışıyorum şuanda sadece ne kadar saçma bir durum...
bir kısmı gerceklesmedi, gerçekleşenler de beklediğim mutluluğu yasatmadi.
bakıyorumda herkes 17 yaş için uvv gençlik yılları tabi kanımız kaynıyoo ovvv şöyle fırlamaydık falan diyo. ulan 1 hafta sonra ygs var koca yılı 3 saatlik sınav için harcadım niye? iyi bir gelecek için çocuklarım bu kadar zorlanmasın diye.

ben size söyleyeyim 17 yaşında olsanız ne olur her allahın günü sınav bitsin diye yalvarırsınız bu hayallerinizde yalan kandırmayın kendinizi oturup it gibi ders çalışmak zorunda kalırdınız hepiniz. benim diyeceklerim bu kadar hakim bey.
Ilk aşık olduğunuz o güzel kızla evlenmeyeceksiniz. Sonra karsisiniza başkaları çıkacak onları da çok seveceksiniz ama yine evlenmeyeceksiniz. Hayallerinize aşk meşk katmayın.
Farklı bi şehirde farklı bir hayat.
veteriner olmak istiyordum.
Üniversiteyi kazanmaktı.
insalığa umut olacak ilaçlar gelişmek
Ölümü durdurabilmek gibi hedefler için eczacı olmak TI .
en güzel hayallerimi kurduğumu yaşımda, birer birer dökülen hayallerdir.

dört bir yandan hayatımı silkmek için emir alınmış gibiydi.
ailem, sevgilim, okulum acımadan vuruyordu, tutunacak dalım yoktu.
tutunacak dalım yoktu demiştim ya, sonra denizle, dalga sesleriyle haşır neşir oldum. sonra birde suya yakın bir bankla akran olduk.

o gün bugündür tutanacak bir dalım, kafamı dinleyecek bir yerim var.
Milli olmak. Evet.
18 yaşıma girdiğimde hayatın daha farklı olacağını hayal ediyordum.. 18 geçti, 30'da kesin bambaşka olacak dedim.. 35 oldu, her şey aynı.. hatta 18'e dönsem daha mı iyi olurdu diye düşünüyorum bazen..
Açıkçası şu an o yaşa geri dönsem hayal kurmam plan yaparım, bu yaşımda da hayaller kuracak hayatı yaşıyor olurum. En güzel hayaller o yaşta kuruluyor ama en büyük pişmanlıklar gene o yaşa ait. O yaşta hayal kurarsanız ilerde çok azınız hayal kurmaya devam edebiliyor.
Üniversitede çok fena ortamım olacaktı her gün başka partiler kızlar vs.ama mühendislik tercih edince hepsi suya düştü tabi.
yerinde yeller esen hayallerdir. hayat hayal kurmak için fazla tutarsız bir süreç. neydik ne olduk diyor insan geriye bakınca. doğaçlama yaşayın hayatlarınızı. hayat içinde hesaplanamayan ve müdahale edilemeyen binlerce değişken bulunduran kaotik bir düzen çünkü.
Valla ben o zamanlar Bi tek platonik sevdiğm kızı düşünüyordum yuh be 8-10 sene ne çabuk geçmiş.
28 yasindayim, keske yapsaydim dedigim hicbirsey yok arkamda kalan.
Hayatimi tamda istedigim gibi yasadim ve yasiyorumda.
Gemici olmak, uzaklara gitmek.
16 yaşındayım hayalim rus dili edebiyatı okuyup sağlam bir şirkette sağlam bir çevirmen olmak her gece farklı bir rus kızıyla yatmak .
Ben 17 yaşındayken 2000 olimpiyatlarını istanbul'un almasını ve olimpiyat izlemeyi hayal ediyordum. Bir de sakalım çıkarsa top sakallı halimin nasıl olacağını...

Amma da sığ hayallerim varmış.
ifadede bir muğlaklık var. Şimdi 17 yaşındaki hayalden kasıt 17 yıllık hayaller mi yoksa 17 yaşındayken ki hayaller mi? Mesela benim 17. Yaşındayken hayalim de mükemmel seviyede ingilizce konuşabilecek seviyeye gelmek vardı. 17 yıl önceki hayalim ise spor spikeri olabilmekti.
kurmama 2 sene kalan hayallerdir.***
(bkz: boğaziçi psikoloji)
erovizyona gidip birinci olmak .
dağcı olma hayali.
futbolcu olmaktır birçoğuna.