bugün

17 yıl...
dile kolay, tam 17 yıldır ülkemizi tek başına yönetiyor akp.

akp, yani adalet(!) ve kalkınma(!) partisi'nin iktidara gelişinin 17 senesi doluyor 3 ay sonra.
bu 17 koca senede neler gördük neler...

•adam kayırma, torpil, iltimas gördük.

•yandaş müteahhitleri gördük.

•fabrikaların satıldığını, maden sahalarının peşkeş çekildiğini gördük.

•ormanların katledildiğini, plajların, sahillerin yağmalandığını gördük.

•teröristlerin davul zurna ile karşılandığını, terör örgütü ile müzakereler, açılımlar yapıldığını gördük.

•akil adamları gördük, megri megri gördük.

•barzani ile gurur duyan soysuzlar gördük.

•şehit babasının mahkemeye verildiğini gördük. şehit ailelerine saygısızlık yapıldığını gördük.

•şehitlere kelle, apo'ya sayın denildiğini gördük.

•rus uçağının düşürülmesini, sonra da rusya'ya ne istediyse verilmesini gördük.

•yunanların bize ait adaları birer birer işgal ettiğini gördük.

•eyyy amerika denildiğini sonra da papazın bırakıldığını gördük.

•askerlerimizin başına çuval geçirildiğini gördük.

•cesur amerikan askerleri için dua edildiğini gördük.

•terör saldırıları gördük, bitmiş halde olan terörün artmasını endişe ile izledik.

•şehit cenazeleri gördük. içimiz yandı.

•andımızın kaldırıldığını, türklüğün ayaklar altına alındığını gördük.

•türk olmanın suç olduğunu gördük.

•esed'in kardeşimiz olduğunu, sonra da düşmanımız olduğunu gördük.

•sonra suriyelileri gördük. tam 5 milyon suriyeli'nin ülkemize girerek ülkemizin içine edişini gördük.

•şerefli türk subaylarının kumpaslarla cezaevlerine girdiğini gördük.

•o subayları cezaevine atan şerefsiz savcıya zırhlı mercedes verildiğini gördük.

•saray gördük, saraylar gördük, örtülü ödenekten harcanan milyarlar gördük.

•israf gördük bol bol.

•gemicikler gördük, okçular vakfını gördük.

•darbe gördük, darbe...iki dinci grubun güç savaşını ve bu savaşta ölen 256 kişiyi gördük.

•esir alınan, boğazına kement geçirilen genelkurmay başkanı gördük.

•ayakkabı kutuları gördük.

•bankamatik memurlarını gördük.

•yandaş medya gördük, en şerefsizinden.

•pelikancıları gördük.

•istifa ettirilen belediye başkanları, başbakanlar gördük.

•bakan yapılan damat gördük.

•stepnelik yapan devlet bahçeliyi gördük.

•tarımın ve hayvancılığın bittiğini gördük. patates soğan ithalatı gördük, et ithalatı gördük.

•tanzim satış çadırları, tanzim satış kuyrukları gördük.

•madencilerin ölmesinin kader olduğunu, ölen madencilerin yakınlarına tekme atıldığını gördük.

•ülkenin her şeyinin araplara satıldığını gördük.

•garanti geçiş ücretlerini gördük.

•hasta garantisi verilen şehir hastaneleri, yolcu garantisi verilen havalimanları gördük.

•eğitimde dünya ülkeleri arasında son sıralara gerileyişimizi gördük.

•tren kazaları gördük.

•bakara makara diyerek din ile dalga geçenleri gördük.

•kuran kurslarında, imam hatiplerde, cemaat yurtlarında tacizler tecavüzler gördük.

•cinsel suçların yüzde 400 arttığını gördük.

•kabataş yalanını gördük.

•cami çıkışlarında miting yapıldığını, hutbelerde siyasi propaganda yapıldığını gördük.

•mercedes'e binen diyanetçiler gördük.

•mobil türbe gördük, ceddimiz süleyman şah'ın türbesinin oradan oraya gezdirildiğini gördük.

•gündüz vakti avrupa birliğine girdik diye havayi fişekler atıldığını gördük.

•rüşvet alan bakanlar gördük.

•reza zarrab'ı gördük. önce kahraman olduğunu, sonra hain oluşunu izledik.

•bol bol beton gördük, asfalt gördük. betonlaşan bir ülke gördük.

•gelmiş geçmiş en yüksek dolar kurunu gördük.

•en yüksek işsizlik oranını, yüksek enflasyonu gördük.

•kayyumlar, iflaslar, konkordatolar gördük.

----------------------------------
----------------------------------

peki neleri göremedik...

•adalet ve kalkınma göremedik.

•dik duruş göremedik.

•refah, bolluk göremedik.

•tasarruf göremedik.

•özgür bir medya göremedik.

•tarıma hayvancılığa destek göremedik.

•imf'ye verdiğimiz 5 milyar doları göremedik.

•fetö ile mücadele edildiğini göremedik.

•liyakat göremedik.

•feraset göremedik.

•işini iyi yapan, ülkesini seven, idealist bürokratlar göremedik.

•milli istihbarat teşkilatının çalıştığını göremedik.

•açılan bir fabrika göremedik.

işte koca bir 17 senenin özeti.
gördüklerimiz, göremediklerimiz...
Her tür allahsızlık gördüm.
Suriyeli.
Alayımızın amına koydular daha ne olsun.
sülale nasıl devlete yerleştirilir oynat bakalım.
Ananı al git ile başlayan, soma maden faciasında ölen kişilerin yakınlarını tekmeleyen, kandırılan, davul zurna ile terörist karşılayan, t.c en büyük terörist başına sayın diyen, kendinden olmayan herkesi vatan haini ilan eden, Süleyman Şah türbesini taşıyan, eşek adasında yunanlara peşkeş çeken, devlete dair her şeyi özelleştiren, tanzim satış ile halkı varlık kuyruğuna sokan ve ekonomi bakanını damadına teslim eden en son olarak dikta yönetimi ile ülkeyi cm cm satan ve doğayı katleden bir neslin gençliğini elinden alması.
Cemaatcileri gorduk ve bu ulkeye nasil bir hainlik yaptiklarini gorduk bu bile yeter 17 senenin ozeti olarak.
akplilerin hiç bir suçunu cezalandırmamak ve devamına göz yummak.
Siyasal islamın ne kadar boktan bir yönetim biçimi olduğunu gördük. elhamdulillah.
ancak gördüğümüz en önemli şey türk seçmeninin oldukça beyinsiz olduğu ve algı yönetimini elma şekerine kanan kız çocuğu edasıyla gayet de güzel içselleştirdiği oldu.

-adamın hızlı tren dediği şeyden türkiye´nin almanya´ya 9 milyar euro borcu var, ve türkiye bunu nasıl ödeyeceğini şu an itibarıyla bilmiyo...

-milli silah dediği şeyin motorları amerika´dan geliyodu, amerika kota koydu milli silah "zort" oldu.

bi de yazmayı unutmuşsun...herifler dünyanın en pahalı havaalanını yapıp ondan sonra da tüh be yanlış yere yapmışız, dediler...bundan dolayı kafaların uçması gerekirdi.

diğer birçok şey zaten yazılmış...

ama o havaalanının en gerizekalıca proje olduğunu koro halinde bütün dünya yazdı amk...hadi biz küçük adamlarız, çok büyük adamlar yazdılar. milletin cebinden 29 milyar dolar para çaldılar o havaalanı için.

sadece o havaalanı bile akape rezaletinin nasıl büyük bir rezalet olduğunu herkese göstermeliydi, ama türk seçmeni aptal olduğu için, anca patlıcan 7 lira olunca uyandı...ki çok geç...maalesef çok geç.
hırsızlık

yolsuzluk

vurgun

yalan

dolan.
0:00 0:07
Tengir budun 》 çok önemli noktalara parmak basıp, haklı olduğunu kanıtlamıştır. Özet gibi özet.

Hellenicperson 》 onlar zaten devletin asli görevleridir. Devletin amacı halkına refah bir yaşam ortamı oluşturmaktır. Vatandaştan aldığın oylar ve vergilerle onlara güzel yatırımlar yaparak geri dönüş yapmak devletin görevidir. Akp nin yaptıkları normal şeylerdir. Abartmaya ve yüceltmeye
gerek yok. Evet eskiden böyle şeyler yoktu, Neden yoktu ? Dönemi döneminde değerlendir. Bugünün gözüyle geçmişe bakma. Dönemindeki siyasi iktidarsızlık zamanında devletimiz gelişemedi. Evet chp ve diğerleri o dönem suçluydu. Beceremediler. Akp bunu fırsata çevirerek halkin gözünü boyadı ve 17 yıl iktidarda kaldi. Yazacak daha çok şey var. Şimdilik bu kadar...

Not: chp liyim. Öz eleştireye açık olun. ideolojim gereği chp ye oy veriyorum. Atatürk'e olan sevgim ve saygımdan dolayı partisine oy veriyorum. Ama hali hiç hoşuma gitmiyor. Atatürk dönemindeki chp yi istiyorum. O fabrikalar açan, üretim yapan, dışa bağımlılığı azaltan, ülkesini kalkındırmayı hedefleyen, en önemlisi ülkesi için çalışan chp yi ...
insanların nasıl akıl tutulması yaşayıp. yapılan her şeyi savunduğunu gördüm.
osman öcalan'ı trt de gördük. yeterli mi ?
Koyun sürüsüne dönmüş insanları gördük.
ne kadar nanköre maruz kaldığımızı gördük.

sefaletten, hayat şartları insani noktalara gelen bir halk gördük,
madem devletin göreviydi 17 yıla kadar neden "parayi odemeyenin ölüsünü de dirisini de vermeyin." diye genelge yayinlayan müdürleri unuttunuz
tüm bunları bilmesine ragmen tengir budun'un bir dönem akpli oldugunu gördük. *

not: yalniz tam @2 olacak entrymis. lan tengir, desene boyle bi entry girecegim diye. sevgili moderasyon, rica etsem bunu araya sıkıştırır mısınız. tesekkurler.
türkiye 17 yılını kaybetti.
yüzmilyarlarca doları betona gömdü.
yeşil alanların kaybedilip,betonlaştırılması.
ülkenin en üst makamından ülkenin baro başkanına "edepsizlik yapma terbiyesiz" gibi bir fırça çekilebildiğini gördük lan..
bu kadar trajikomik bir vaka yabancı bir ülkede yaşansa yer yerinden oynar..
Adım adim uçuruma gittigimizi gördüm.
daha fazlasını görmek istemiyorum.
dur dur en eğlenceli yeri daha yeni başlıyor.

part4:çöküş.
V.
Ve.
Ver.
Verg.
Vergi.
Vergil.
Vergile.
Vergiler.