bugün

Ilk haberlere göre 3 diplomatımız şehit olmuş.

O erbili dümdüz yapmak lazım.

Edit: 3 değil 1 diplomatımız şehit olmuş.
erbil konsolosluğuna bağlı bir türk diplomat ile 2 sivilin hayatını kaybettiği söyleniyor. (yanlış bilgi düzeltildi)

reuters ve sputnik doğrulamış; https://tr.sputniknews.co...m_campaign=URL_shortening

olay sonrası ilk görüntüler: https://twitter.com/Rudaw...tatus/1151465481351643138

ayrıca erbil/hewlêr'e hâlâ utanmadan arap toprağı diyor aşağıdaki arkadaş.

Edit: barzani'nin bağdat ziyaretini iptal ettiği, erbilde ohal ilan edildiği, peşmergenin tüm sokakları kapattığı söyleniyor.
arap topraklarında sıradan bir gün.
Olaya bak ıraklı yamyamlar bile bize sik doğrultuyor.

Sayın atsız boşuna dememiş "bir kemiğin ardından saatlerce yol giden itler bile gülecek kimsesizliğimize."
Şerefsizlik... diyecek laf bulamıyorum.
terör saldırısı.

eylemi pkk’nın yaptığı düşünülüyor.
işin garibi, pkk’nın, kürt bölgesel yönetimi’nin başkentinde böylesi bir eyleme girmiş olması pkk ile peşmergenin arasındaki ilişkileri farklı bir noktaya çekecek.
Allah bu ülkeye bir daha asala benzeri bir terör yaşatmasın. Acilen Hesabını sormamız gerek.
Kınama ile cevap verilmemesi gereken durum. Ciddi anlamda bu işin bedeli ödetilmeli, taş üstünde taş kalmamalı. Yeter artık yahu!
S400'ler ile yakın alakalı olduğunu düşünüyorum.
Şu an aslanlarımız pençe harekatı ile bu kalleş saldırıya zaten günlerdir cevabı veriyor.
Hakurk karış karış taranıyor, mehmetçik hakurk'ta pkk'yı bitiriyor.
Hakurk pkk'nın aort damarıdır.
hakurk varsa örgüt vardır, hakurk yoksa örgüt yoktur.
yani aslolan kandil falan değil hakurktur ve mehmetçik şu an pkk'nın kalbine çökmüş durumdadır.

işte hakurk bu kadar önemli.

Ve hakurk'ta şu an cizre, sur ve nusaybin'deki gibi hendek operasyonu yapıyor aslanlar.
Girilen her mağara pkk'dan can koparıyor emin olun.

işte bu kahpe saldırı pençe harekatımıza ve hakurk'ta canlarına okumamıza karşı verdikleri cevap.
Evet diplomatımız şehit oldu, allah rahmet eylesin, ruhu şad, mekanı cennet olsun.

Ama bilin ki mehmetçik "pençesi" ile diplomatımızın intikamını alıyor şu an.

Şehidimizin kanı yerde kalmayacak...
dünya liderliği, halifelik filan yine darbe yedi desene..
Maalesef rezalet bir dış politikamız var, Allah’ın peşmergesi bile sallamıyor bizi, umarım gerekli yanıt gecikmeden verilir ve bu yanıt sadece kınamak olmaz.
Acaba s400'ün misillemesi mı diye beni düşündüren suikast. Allah rahmet eylesin, ülkemiz gereken tepkiyi koymalıdır.
ırak kürt yönetimi adı verilen oluşumun acilen yerle bir edilmesini gerektirecek sebeptir..
Şiddetli kınamalarla tepki vereceğimiz olaylardır.
S400 ile alakası yok. Pençe-2 harekatının başlaması olayın nedeni olabilir.
erbil kuzey ırak'ın başkenti olsa da pkk'nın rahatça dolaşabildiği bir şehir değil.

eylemi pkk'nın yapması muhtemel.
ancak yukardaki sebeple pkk'nın kendi başına yaptığı bir saldırı olduğunu düşünmüyorum.
niye yapıldığının önemi yoktur...

kan döküldüyse cevabı verilmeli. pençe harekatında devam edeceklerdir inşallah. o gün apo yavşağını paketlediğimiz gibi, karayılan denilen soysuzu da paketleyeceğiz umarım ki...
nagehan alçı bunun bir terör saldırısı değil, para meselesi olduğu bilgisini aldığını söylemiş.

http://beyazgazete.com/ha...-ceken-iddia-5151068.html

siktiğimin pkk'si de her boku üstlenirken bunu biz yapmadık demiş.
zaten erbilde peşmerge onlara göz açtırmıyor diye biliyorum.
bizim millet ciddi anlamda bu konuda bilgisiz, peşmerge, pkk'den en az bir tsk mensubunun nefret ettiği kadar nefret ediyor. o meşhur çelik harekatında da tsk-peşmerge ortak operasyon yapmıştı.
hatta yanılmıyorsam çok sayıda da kayıp vermişlerdi.

bizimkiler hemen; "yakın erbili, dümdüz edin" diye entryler sıralamış amk.
Diplomatın adı soyadı, memleketi, ailesi gündem de olmadığına göre bu kahraman şehidimiz, mit personeli olabilir.
Selam olsun devleti için sessizce ölüme giden isimsizlere.