Advertisement

 1. 1.
  bir arkadaşımızın başına gelen rezalet.

  " merhaba. burger king aqua florya' da çalışıyordum. iş yerimle sorun yaşamıştım. Bir müdürümle bana uzun zamandır hakaretvari bir konuşma tarzı takınması üzerine tartıştım. Bana sürekli gerizekalı diyordu. En son ben de dayanamayıp ona salak dedim. sonra beni kolumdan tutarak vardiyadan attı. kolumdan o kadar sıkı tuttu ki kolum morardı. bunun üzerine ben de ona zarar vermeyi düşündüm ama kadın olduğu için sinirime zar zor hakim oldum. sinirden ağlayarak ailemi aradım. Ailem gelince müdürümle restoranda sözlü tartışmaya girdik. sonra polis çağırdık ve ben şikayetçi oldum. bunun üzerine darp raporu alıp ifademi de verip şikayet kaydını oluşturdum. 2 gün sonra tutanak tutuldu ve tutanakta birbirimize karşılıklı hakaret ettiğimiz ve onun beni darp ettiği yazılı. bunun üzerine beni başka bir şubeye verdiler. orada da 3 gün çalıştıktan sonra işten kovulduğumu söylediler ve bugün noter onaylı bu ihbarname adresime geldi. ihbarnamede yazanlar çarpıtılmış, değiştirilmiş ve kısmen yalan. beni bu şekilde işten atmaya hakları var mı? Şu anda avukat tutabilecek durumda değilim. O yüzden buradan fikir alabileceğimi düşündüm. Her türlü görüş ve tavsiyelerinize açığım. Sonuna kadar hakkımı aramak niyetindeyim ve bunun duyulmasını istiyorum. " diye anlatmış olayı arkadaşımız. hem insanları rencide edecek şekilde konuşan ardından çalışanını darp edip bir de hatalı oldukları için arkadaşı suçlu gösterek işinden eden zihniyeti kınıyorum.
  17 temmuz 2017 burger king rezaleti
  8 -3 ... kulleteyn
 2. 2.
  Avukatı, barodan rica edebilirsiniz.
  Hakkınızı arayın.
  2 ... kacakcaysempatizani
 3. 3.
  fesih tarihinden itibaren 30 gün içinde-dikkat bu süre hak düşürücü süredir- iş mahkemesinde işe iade talepli tespit davası aç, en azından 4+4 (biri brüt biri net üzerinden) ücret alırsın nasıl olsa geri çağırmayacakları için. ama süreç temyizi ile birlikte yakşlaşık 1.5 sene sürer ve ortalama 700-1000 tl gibi bir masrafı olur. haklı nedenle fesihlerde ispat külfeti işverende muhtemelen tanık falan dinletirler ama bu gibi durumlar çok büyük oranla işçi lehine sonuçlanır.
  4 ... flat head
 4. 4.
  iş mahkemeleri işçinin lehine karar veriyor bu durumlarda. Muhtemelen olayın geçtiği şubede kamera vardır. Eğer dedikleri gibi ailenizle şubeye giderek bir "baskın" sözkonusu değilse avukata gidin dava sonunda ödeme yaparsınız hiç problem olmaz.

  4+4 maaş tazminata ve işe iadeye karar verirler muhtemelen. Korkmayın mahkemeden.
  3 ... kurtcebe noyan
 5. 5.
  işe iade için dava aç dava biraz sürer ancak işçi %99 kazanır, kıdemini ve senin pazarlık gücüne bağlı olarak 8 aya kadar ihbarını alırsın.
  ek olarak onların gönderilen ihbarda yazılanların mahkemede pek bir hükmü olmaz. sen sürekli olarak mobbinge uğradığına ve olay anında şiddet gördüğüne dair bir iki şahit bul yeterli olur.
  1 ... mavraci
 6. 6.
  burger king zaten kalitesiz bir yer ne bekliyorsun ki.
  ... ragnar lodbrok
 7. 7.
  hamgurgerden solucan çıktı sandım. kavga edemiyorsan çalışma.
  ... keepx
 8. 8.
  Gariban adam her yerde eziliyor. Skeyim adalaetinizi.
  1 ... ktm li aynasiz