1. 1.
  '' 2004’ten itibaren Erdoğan ve AKP hükümetleri, vatan topraklarını Yunan askerine teslim ettiler. işgal 2004’te başladı. Bunun o dönemde AB’den müzakere tarihi alabilmek için verilen bir taviz olduğu söyleniyor. Diğer bir iddia da 6-7 Eylül olaylarından sonra Türkiye’den göç eden Rumların mallarına karşılık olarak bu adaların verildiği…''

  bu iddia Emekli Albay Ümit Yalım' a ait.

  şöyle devam ediyor ümit yalım;

  Sadece Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Genelkurmay Başkanı’nın bilgisi vardı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bir personeli olarak benim de haberim yoktu, ta ki 2008’deki bir hava sahası ihlaline kadar.

  Genelkurmay Başkanlığı’nda Komuta ve Harekât Merkezi’nin amiriydim. Bir gün, bir hava sahası ihlali oldu. Yunan Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı hava ihlali yaparak Bulamaç Adası’na indiler. Bulamaç Adası, Didim açıklarında, Türkiye toprağı. Tabii şaşırdım, elimde harita var, dedim ki “Bu adamların bizim adada ne işi var?” Bir araştırdık ki ada işgal edilmiş!

  Yunan Belediyesi, Yunan askerleri var o adada. Sadece onda değil, başka adalarımızda da. Zaten Yunan Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı da askerlerinin Noel’ini kutlamak için gitmişler adaya.

  Bunun üzerine olay büyüdü. 4-5 gün sonra, Ocak 2009’da, bu kez Yunan Cumhurbaşkanı yine bizim olan Eşek Adası’na indi ve oradaki Yunan sancağını selamladı! Bir de baktık ki, dehşet bir durum var, Yunan Cumhurbaşkanı, adadaki belediyeyi ziyaret ediyor. Belediyenin levhasının önünde poz veriyorlar, ve o levhada şöyle yazıyor: Yunanistan Belediyesi, 12 Ada Bölgesi, Eşek Adası nahiyesi ! Bakın, artık fiilen işgal olduğu gibi Yunanistan bu adaları hukuken de kendi ülke sınırları içine almış.

  uludağ sözlük

  Bu hükümet Ege’de veriyor, Kıbrıs’ta vermeye çalışıyor, Doğu’da PKK’ya teslim ediyor, Suriye’de Süleyman Şah Türbesi’nin yerini değiştiriyor. Şu anda AKP hükümetinin dış politikası da bu yönde… Anayasaya aykırı hareket ediyorlar. Meclis’te CHP ve MHP’den namuslu ve şerefli milletvekilleri, bu adalar konusunda 100’e yakın soru önergeleri verdiler. Hiçbir sonuç yok.
  Sorumluların yargılanmaları gerekir. Binali Yıldırım, Başbakan olunca gördük ki, kendi seçim bölgesi olan Koyun Adası’na pasaportla girmiş! Koyun Adası, izmir’e bağlı. Türkiye Başbakanı vatan toprağına pasaportla giriyor, hem de Yunan gümrüğünden geçerek! Daha da vahim bir şey var.

  Yıldırım, teknedeki Türk Bayrağı’nı rulo yaparak saklıyor ve tekneye Yunan Bayrağı çekiyor! Bu şekilde 3 kere gitti Koyun Adası’na. Milletin gözüne bakarak “Tek bayrak” diyen Başbakan, Yunan Bayrağı ile vatan toprağına gidiyor. Demokrasi ile yönetilen ülkelerde savcıların bu işin peşine düşmesi lazım.

  buraya kadar anlatılanlar bir iddia olsa bile hükümet yetkilileri bu konuda açıklama yapmak zorundadırlar.
  13 -3 ... tierraylibertad
 2. 2.
  yalan haberdir gerçek bir haber görmek istiyorsanız ismetin verdigi adalara bakın.
  2 -12 ... rus kek0su
 3. 3.
  cipras'tan tirsan bir dunya lideri dusunun. cipras lan, batmis yunanistan'in basindaki kisi.
  istanbul'un cirosu yunanistan'dan fazla aq. bu adamlar bizi hasim olarak gorup kafa tutuyorlar ve bizim ezikler bunlarin karsisinda gikini cikartamiyor.
  sonra vay efendim dunya deviyiz, yok efendim amerigaya kafa tutuyoz, siyonist israyilin planlarini bozuyoz bla bla. golgesinden korkan dunya lideri. peh.
  4 ... pillars of creation
 4. 4.
  müminler hemen bugünden (çarşamba) cuma namazı için safa girelim.
  münafıklar iftira atıyor. kudüs islam'dır.
  allah'u ekber...
  sela okunuyor.
  82 atina,83 selanik.

  https://youtu.be/7Ey3w-co8TI
  3 -2 ... baris hemen simdi
 5. 5.
  yap işlet devret modeli verildi onlar satılmadı.
  1 -1 ... ibni maymun
 6. 6.
  Eski milli savunma bakanı yılmaz'ın konuya dair bazı sözleri. Dileyen bulur her kaynakta mevcut neredeyse.

  --spoiler--
  ta Osmanlı’dan bugüne gelinceye kadar bir Yunanistan’ın fiilî uygulamaları vardır. Ancak fiilî devlet uygulamaları onların yasal, hukuki statülerini değiştirmez. Bu, uluslararası mahkemelerin de vermiş olduğu karardır. Dolayısıyla, bu durumda EGAYDAAK’lar hukuken Türkiye Cumhuriyeti egemenliğindedir.
  --spoiler--

  --spoiler--
  ‘Buralar Yunan toprağı oldu’ Ne diyorsunuz? E, Yunan toprağı değilse? Tamam, biz de diyoruz ki: ‘Fiilî uygulamalar egemenlik durumunu değiştirmez’. Uluslararası antlaşmalar bunu söylüyor, hakem kararları bunu söylüyor. Daha ne istiyorsunuz? Daha ne istiyorsunuz?
  --spoiler--

  Bu aleni işgal demek değil midir?
  Senin adamın gol diyor?
  2 ... eylulsabahi