bugün

oğlum,
bu sözlükte bluevelve vardı, etuuu vardı, hbbia vardı hepsi gitti yıllar önce anlıyor musun? uludağ sözlük tarih boyunca selfie çubuklu skandallar, izmir parisli aldatma haberleri, çüklü ama kadınımsı da gibi fake hesaplarla çalkanlandı durdu.
Alenen çükünü attı lan herifin teki buraya.

Tüm bunlara rağmen sözlük yıkılmadıysa artık sikseler yıkılmaz. Bi bok da değişmez. Dalganıza bakın eğlenin. Ve tatava yapmayın.
bir arınma sürecinin başlangıcı olabilir.

o günleri birinci nesiller değil bizler göreceğiz.
Etuu kimdi bak onu hatırlayamadım. Herkes gelip geçer ulu yine aynı halinde kalır.
bağınlılık yapanıb sözük değşl iöşbdeji ibsanlar olduğubu dülünüyorum.

hff ss.
Bir süre girmeyi düşünmüyorum buraya da bunu yazmak için girdim. Sürekli kavgalar linçler tadı kaçtı. Daha güzel günlerde görüşmek dileğiyle.
bik bik reisi bile küstürdük. yazıklar olsun bize...
ben buradayım. evet. yeni bir sözlük düzeni kurulur judas da bu düzende yerini alır.
Anka kuşu gibi küllerinden doğabilecek mi bakalım.
Uzun zamandır girmeyip neler olmuş diye merak edip denk geldiğim noktadır.

Yani kafana göre takılma kısmı vardı evet ama ekşi nin kullandığı otosansür makası ya beni kesmedi ya da zaten yeterince temkinli olduğum için sorun yaşamadım. Pek dönesim de gelmedi. Buraya özgü birşeyler yapmak istersem anma hizmeti modunda gelip içerik ekliyorum o kadar.

Bir de 15 yıl aktif yazarlık başlangıcı, 20 yıl ilk hesap açılışından beri geçen süre. ben 15-20 yıl önceki ben değilim ki sözlük aynı olsun, internet aynı olsun.. eskiden insanların farklı gruplara mensup olmasının anlamı vardı, bugünün gençleri daha bireysel. Bir de farklı platformlarda grup haline geliyor olmalılar. Sözlüğün de vizyonu ve misyonu değişecek elbet, ne olacaktı ki?

Ha yine çemkiririz o ayrı. Ben yıllarca ülke tarihi tutar gibi haber biriktirdim, insanlar anı resimledi. Resimleyenlerin yazmayı bırakıp instagram a dönmesi normal de, bence bu be diğer insanları benim gibi içerik üretmeye çalışanları okumuyor diye kötülemek ve toksik nostalji yapmak da haksızlık. Ne yapalım, bak rastgele yazarken kavram uyduracak kapasitemiz var ama ülke benden dandik hizmet görme işlerinde yararlanıyor, özel ilgi alanından yürümek istediğimde de işte en fazla bu entry e kadar geliyorum. Çözülür mü, belki, bakacağız.
Gidenlerin tamamen burdan koptuğunu sanmıyorum. Başka başka nicklerle kesin buralardalar. Yazmıyorlarsa bile izliyorlardır.
Uludağ sözlüğün küllerinden doğduğu gündür.
Civciv bile yumurtadan çıkarken kabuğu kırıyor, elbette sözlük de kabuk değiştirecektir. Gereklidir.
ulupuan
14064.30
------------

25.01.2023: 0.03
24.01.2023: 12.03
23.01.2023: 7.99
22.01.2023: 0.61
21.01.2023: 0.81
20.01.2023: 0.84
19.01.2023: 0.94
18.01.2023: 0.95
17.01.2023: 0.76