bugün

Tüketiciler Birliği Kurucu Genel Başkanı ve Tüketici Hakları Uzmanı Mehmet Bülent Deniz'in yaptığı açıklamadır.

bankalar kesin alacak olarak gördükleri için kredi kartı dağıtmaya devam ediyorlar.
tanım : kişi başına düşen kart sayısı ve aynı zamanda ekstrede görülen ödeme miktarı fazla fakat maaş miktarı düşük olanların getirilecek yasaklar sonucunda ellerinde patlayacak olan kredi kartlarıdır.
şöyle ki, yeni uygulamaya göre artık kredi kartlarından nakit çekme devri sona eriyor. bunun amacı anladığım kadarıyla bir kartı ödeyip, ondan çekip öbürünü yatırmayı önlemek. zincirleme batma işlemi yani.
detaylı bilgi için ; http://www.toplumsalhafiz...html#.TmctblhArG4.twitter
her ildeki icra dairesi sayısının artması sonucunu doğuran durum.
battı balık yan gider gibi bir hayat tarzıdır.
borcumuzu borçla ödediğimizi gösterir ve sonunda sistem çöker.
dün alışveriş yaptığım bir markette adamın birisi yaklaşık 25 tl 'lik alışverişi için toplam 5 tane kredi kartı geçirtti ve hiç birisinden de bir kuruş parası çıkmadı . Kullanıldığı zaman çok faydalı geliyor lakin ay sonunda öderken soğuk soğuk terler döküyor yurdum insanı .
gelin size hikayemi anlatayım. bir gün geziyorum bankanın önünden geçerken gokart diye c.drf.n.ns diye bir bankadan öğrenci kartı dediler. tama girdim adam anlattı anlattı 200 tl limit öğrenciye fazla vermiyoruz diyor 1 hafta sonra kart bir geldi 750 tl. biz baya güldük alay ettik ailece hatta babam 'benim 1000 tl limitim var olm maşallah ne gelirin var senin böyle de 750 tl limit alıyosun' diye alay etmişti. tabi gittim düşürttüm limiti. yani bu ülke de bankalar bildiniz bitch. hee birde adamlar limit indirmede de neler çıkardılar saatlerce uğraştırdılar.
(bkz: nerde çokluk orda bokluk)
(bkz: kredi kartı ile sahip olunmayan parayı harcamak)
güncel Önemli Başlıklar