bugün

17 mayıs 2000 tarihinde uefa kupasını kazanan galatasaray'ın bu tarih anısına çekilmiş belgesel. final maçının soyunma odası görüntüleri, öncesi ve sonrasındaki kutlamaların yer aldığı belgesel, alanında ilk ve tek. galatasaray, böylece bir ilki daha gerçekleştirecek.
2005 yılında new york independent film festivali'nin açılış filmi olarak gösterilen ve çok büyük beğeni toplayan belgesel, türk spor tarihi'nin en önemli dönüm noktasının arka planına tanıklık eden bir çalışma. saatlar süren çekimlerden büyük bir titizlikle seçilen görüntülerle montajı tamamlanan belgesel, olağanüstü kurgusuyla sadece galatasaraylıları değil tüm sinemaseverler ile futbolseverleri yüreklerinden yakalayacak.
110 dakika uzunluğundaki "17 mayıs-bir şampiyonluğun hikayesi" belgeseli, kanal d home video tarafından dağıtılıyor. belgesel; vcd formatında 10 ytl, dvd formatında 17 ytl'den satışa sunuluyor. özel kutulu dvd'lerin fiyatı ise 20 ytl olacak.
(bkz: galatasaray in uefa zaferi)
unutulmaz maclar belgeselinden sonra pek de gerekmeyen belgesel... *
eğer söylendiği gibi maçın devre arasında soyunma odasından ve maç başında ve sonunda görüntülerin gösterileceği doğru ise unutulmaz maçlar cd sinde daha etkili olacak ve tüyleri birkez daha diken diken edecek bi gözüküyor haydi hayırlısı
Şuan izliyorum ve ağlıyorum tekrar helal olsun size aslan parçaları.
izledim ağladam, ağladım izledim, keşke hiç bitmeseydi.
http://www.youtube.com/watch?v=EQRNrtejD5Y
ömrümüz boyunca unutamayacağımız bir şampiyonluk hikayesi. anlatılmaz yaşanır. *
umur turagayimzalı bir galatasaray belgeseli.önceki yapılan belgesellere nazaran daha farklı ve daha samimi.kesinlikle her gs linin izlemesi gerektiğini düşündügüm bir çalışma.fatih terimin soyunma odasında futbolculara verdigi ayar ve sonrasında verdigi gaz,bunun dışında da oyuncularla otel odalarında yapılan sohbetler oldukça dikkat çekicidir.
galatasaray'in 17 mayıs 2000 deki uefa şampiyonlugunu,ve leeds maçındaki bazı gelişmeleri anlatır.
filmin bir bölümünde şöyle bir söz geçer:

-kasım 1999 da avrupa da bahisçiler,galatasarayın uefa 2000 kupası nı alma ihtimalini 1/250 olarak hesapladı.ama burada.türkiye de,kimileri için tek bir ihtimal vardı.leeds unitedmaçından önce avrupa da ihtimaller 1/16 ya düşmüştü.ama burada,kimileri için hala tek bir ihtimal vardı.burada seyredecekleriniz,tek bir ihtimali olan insanların hikayesidir.tek ihtimalli hikayeler tarihin ta kendisidir.
fatih terimintakıma gazı "göreyim benim takımımııı!!! allah yardımcınız olsunnn!!" diye haykırarak verdiği, ne hikmetse popescunun, hagi nin de "haydeeee" diye bağırarak katıldığı acayip bir belgesel. bir eşi bir benzeri yoktur. fatih terim in o kurduğu futbol ideali "onları tanıyorum, kendileri gibi oynarlarsa dünyada yenemeyecekleri takım yok" demesi teknik direktörlüğünün ne kadar iyi olduğunun bir göstergesi iken belgeselin müzikleri ise çok hoştur.

sadece hakan şükür ün camdan dışarı bakıp da sokaktaki çocuklara gülümsediği, bakışlarıyla "kupa bizim" dediği anlar bile yeterdir.

efsanenin dvd formatı.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.