bugün

bayrama denk gelmesi bayram sevincimizi nötrleyecek sıradan bir günmüş gibi geçecek zaman dilimidir. O gün şeker toplayan çocukların hevesi kaçacak. Çikolatalar eriyecek. Bebekler ağlayacak. Yağmur yağacak. istanbulda olmayın o gün bana kalırsa. Kaçın kurtarın kendinizi.
Bu yağmurda mı ?
şüphesiz göklerden gelen bir karar vardır.
Avrasya tünelinin de kapalı olduğu söylendi haberlerde. Bir miting yapıldığında yollar neden kapatılır merak ediyorum.
döner ve 50 tl ile kandırdıkları suriyelileri otobüslere dolduruyorlarmış.

ama ilahlar miting istemiyor.
pek büyük olmamış mitingdir.

yağmur etkisi midir yoksa tayyip beye olan güven gittikçe azalmakta mıdır bilinmez ama yandaş medya eski mitingden görüntüleri servis etmek durumunda kalmış meydan bomboş.
Katılanlar arasında Tansu Çiller de var. Milli bir şuurla katıldım dedi. Kendisinin eski bir partisi vardı ne oldu ona? Sanırım Meral Akşener ile arasındaki diyalog da etkili olmuş olabilir. Belki de muhtemelen 24 haziran sonrası için de hazırlanıyor olabilir mi?
tüm iett otobüslerinin tahsis edildiği, ido seferlerinin iptal edildiği, vatandaşın mağdur edildiği mitingdir.

suriyelileri para vereceğiz diye kandırıp getiriyorlar.

yine de çok fazla coşkulu geçmeyeceği kesin.
Yağmura rağmen meydan dolmuş nasıl olduğunu düşünmeye gerek duymuyorum sonuçta orda bulunan herkes birer oy...
120 bin kişinin katıldıği mitingdir.
10 bini çoğu boş giden otobüs şoförleri.
insanların cebine 20 lira konularak getirilen miting.
ithal akp' liler.
görsel

Bunların kaynağı belli değil. Araştırıyoruz.
görsel
Bursa mudanya dan feribot ile otobüs otobüs adam taşınan miting. istanbul un nüfusu yetmemiş sanırım.
eski şaibeli siyasilerden olan tansu çiller de bu mitinge katılmış. böylece akepenin kendisine destek veren herkesi hiç sorgulamadan kucakladığını bir kez daha görmüş olduk.

ulan insan biraz düşünerek hareket eder. reklamlarda kötülediğiniz "eski türkiye"nin en büyük mimarlarından biri bu kadın değil mi?

sırf birileri destek veriyor diye hemen "gel kardeşim" moduna giriyorsunuz sonra destek verenlerin altından bir çapanoğlu çıkınca "kandırıldık" diye ağlıyorsunuz.
(bkz: mülteci kampı)
yenikapı metrosu kapatıldı. taa gebzelerden kocaelinden iiett araçları ile insanlar taşında. yenikapı ido ya ring servisleri konuldu, vapurlar, motorlar ücretsiz insan taşıdı ama buna rağmen meydan doldurulamadı. ayrıca para verileceği söylendiği halde verilmediği için suriyelilerin kavga çıkarttığı söyleniyor.
görsel
görsel
görsel

Moral bozan büyük miting.
(bkz: taşıma su ile değirmen döndürülmez)
(bkz: istanbul referandum sonucu)

seçimde istanbulda çıkacak sonuçtan sonra görürüz neyin ne olduğunu. öyle adapazarından sakaryadan otobüsler ile insanları taşırsın ama seçimde 20 milyonluk şehirden yüzde 51 başkasına oy çıkar.

https://secim.haberler.co...bul-referandum-sonuclari/

hele ki referandumun son saatlerinde o 2.5 milyon mühürsüz oy hırsızlığı mevzusu patladı ya. üstüne istanbulda sayıları azımsanmayacak doğu kökenli vatandaşın oy verecekleri adayları da var ya bu seçimde. dahada düşecek o oran aşağılara. sırf fatih semtindeki oyların en az yarısı saadetin adayına verilecek. bu karın ağrıları bundan zaten her seçimden önce ellerinde anket sonuçları şen kahkahalar atarlardı bu seçimden önce anket in a sını söylemiyorlar. gizli toplantıda boşuna demiyordu istanbul çok önemli her şeyi yapmamız lazım diye.
yarısı mülteci geriye kalanı da akp'nin belediye otobüsüyle taşıdığı illet sürüsü.
Yok ya aslında orda kimse Yok siz hayal görüyorsunuz.baksana bomboş kimse gelmemiş.
görsele yüklenen fotoğraflara bakıldığında birbirini tutmadığını göreceksiniz. sanırım eski resimleri de yüklemişler.
eski= görsel
yeni= görsel
fotoğrafları irdelerseniz aradaki farkı anlayacaksınız, montaj değil kabul ediyorum.

edit: niye eksiledin anlamadım, ben ne gördüysem onu koydum, zoruna mı gitti?