bugün

arjantin'in yanlış hatırlamıyorsam 2. ve 3. golleri ofsayttır. tek kişilik orta sahayla gruptan çıktıktan hemen sonra elenecekleri gerçeğini de gözümüze sokmuşlardır kendileri. cambiasso'yu çağırmayanlar utansın.

unutmadan, biri bana di maria'nın ne numarası var anlatsın yahu. real madrid falan ilgileniyor diyorlar ama neyiyle ilgileniyorlar anlamış değilim. iki maçtır sahada yok ama 90 dakika oynuyor. ilginç.
(bkz: lionel messi)
messi'nin yine seçilmiş olduğunu gösterdiği maç olmuştur.
arjantin'in çok da iyi oynamadan kazandığı maçtır. maçın adamı kesinlikle agüero'dur. agüero oyuna girince messi'yi hareketlendirdi. maradona bundan sonra agüero ve messi'yi ilk 11 de başlatmalı.
arjantin'in zorlanmadan kazandığı maç. 3 gol atan higuan'den çok lionel messi için bir parantez açılmalıdır. nijerya maçından sonra kendini eleştirenlere yine sahada gereken cevabı vermiştir.

ayrıca ömer üründül nijerya maçında olduğu gibi maç boyunca arjantin'i eleştirmiştir. aynı ömer üründül kuzey kore karşısında kötü oynayan brezilya için ''brezilya büyük takım motivasyon sorunu yaşıyor'' tarzı yorumlar yaparken arjantin'e gelince 90 dakika boyunca arjantin düşmanlığı yapması ilginç.
(bkz: hatıralar sarmış 4 1 yanımı)
4-1 argentina galibiyetiyle sonuçlanmıştır. şu an itibariyle en gollü maç olmuştur.
(bkz: gelsin goller siktirsin gitsin vuvuzelalar)*
arjantin'in ikinci turda bozuk para gibi harcanacağının kanıtı olan maçtır. goller zaten bedavadan geldi bir de bu orta sahayla olcak iş değil maalesef. kimse aldanmasın.
3. arjantin golunden sonra arjantin tribunlerinde sanki don johnson i gordugum mactir. bu arada gol krali higuain olur bahsimin dort nala gitmesine vesile olmustur.
arjantin ve messi
güney korenin hiç şansı olmadığı maçtır. kendi kalesine gol atmanın en klas örneği...
arjantin in attığı 3. golün bariz ofsayt olduğu karşılaşma.
her ne kadar higuen 3 gol atsa da atakları başlatan adam olmasından dolayı bence messi' nin yıldızlaştığı maç.
arjantin'in 4-1 yaptığı maç.gölü higuain attı.
arjantinin avrupa takımlarından hollanda,ingiltere,almanya'dan 3-4 yiyeceğini gösterdiği maç.
--spoiler--
messi 3. golden sonra sanki tribüne dönüp "işte bu yaaa" dedi gibi geldi bana.
--spoiler--
-
(bkz: dudak okuyom ben yeeaa)
handikaplı kuponlara derin nefes aldırmış maç.
tribünlerdeki Türk bayrağı ve orta direk şaban yazısının dikkat çektiği maç.
güney koreli oyuncunun messi'nin ortasına dayanamayarak kendi kalesine gol attığı maçtır.
handikaplı kuponları zora sokan maç.
(bkz: saldır argentina)
kupon aşkına haydi güney kore dediğimiz maçtır.
turnuvanın şu ana kadar izlediğim en zevkli maçıdır. messi bir de gol atsa kreması olacaktır olayın.
ikinci yarısı oldukça zevkli geçmesi beklenen maçtır. artık messiden de gol bekliyoruz azizim... ama ne olursa olsun favorim brezilya.
martin demichelis ve jonas gutierrez kazmaları sayesinde, güney kore'nin puan çıkarabileceği maç. demichelis'e zaten hiçbir şey demiyorum, alışkınız. gutierrez, newcastle united maçlarında da izlediğim bir futbolcu. arjantin milli takımıyla dünya kupası'na geldiği için maradona'ya dua etmesi lazım eheh. takım ataktayken önündeki adama çalım atamıyor, gidip geriye top atıyor. acayip acayip işler. şu ikisi olmasa çok daha farklı olurdu iş arjantin için.

ha şöyle bir "özet geç piç"çilik yapacak olursak...

maç öncesinde girdiğim entryde, koreliler çekinmezlerse yıkabilirler demiştim fakat kendileri "abi arjantin'e yenilelim de sonra nijerya'ya bakarız artık" diyor gibiler ve rakibi hiç zorlamıyorlar. göte bala buldukları bu gol onları ümitlendirir diye ümit ediyorum. bahsettiğim hızlarından, paslarından eser yok. yan yana iki futbolcu pas yapamıyor. ji sung park zaten öyle güvenip "kore'yi sırtlar" dediğim bir adam değil ama yine de adı var, o bile sıçtı.

arjantin 2 duran top organizasyonuyla 2 gol buldu. ilk maça oranla gözle görülür bir iyileşme var performanslarında. maradona'nın daha sağlam bir kadroyla çıkmasını beklerdim ben, agüero, milito falan ilk 11'de başlayabilirdi. şu kadro bana çok garip geliyor. her ne kadar en üst düzey futbolunu oynamasa da, arjantin gruptan rahat çıkacağını gösterdi. yunanistan eğer nijerya'yı yenmezse, 9 puanla ikinci turda muhtemelen meksika'nın* rakibi olurlar ve güzel bir amerika kapışması izletirler.
korenin ilk yarının sonlarında bulduğu golle farkı bire indirdiği, ikinci yarısı daha zevkli geçmeye aday müsabaka.
ömer üründül'ün yine,yeni,yeniden futbol çok enteresan oyun dediği maç.