bugün

2010 güney afrika dünya kupası b grubu ikinci maçı.
soccer city stadyumu'nda saat 14:30'da başlayacak karşılaşma.
türkiye saatiyle 14:30'da başlayacak maçtır.

ilk maçını kazanan iki ekibin kapışmasıdır ve kazanan ikinci turu garantileyecektir. yani aslında emin değilim, matematiksel hesap yapacak kadar zeki değilim bu konuda ama 2 maçta 6 puana ulaşan takımın şu gruptan çıkamaması çok zor olur.

arjantin'den sürpriz bir puan kaybı gelebilir diye tahmin ediyorum. eleştirdiğimiz yönleri, çok ağır kalmaları ve takdir edersiniz ki güney koreli aslanlar canavar gibi koşuyorlar. amatör futbolcu hataları yapmaz ve akıllı organizasyonlarla arjantin kalesine gelirlerse, çok önemli bir sürpriz yapabilir ve inanılmaz bir avantaj yakalayabilirler. fakat benim bu turnuvada gözüme çarpan bir "büyük takımdan korkma" durumu var. çok çekingen oynuyorlar ve iyi savunma yaptıklarından, rakibin oynamasına da izin vermiyorlar. turnuvanın zevksiz geçmesinin temel sebebi de budur benim gözümde. yani güçlü takım dediysek de... yeni zelanda, slovakya'dan çekiniyor. honduras, şili'den...

güney kore teknik ekibinin ve oyuncularının kafası en az benim kadar çalışıyordur ve muhtemelen beklediğim şekilde oynayacaklardır. hiç değilse 1 puan alabilirler, alamamaları için hiçbir sebep yok. yaşasın güney kore.
eğer güney kore oyuncuları karşımızda messili arjantin var diye tırsmazlarsa çok çekişmeli bir maç olacağına emin olduğum maçtır.
muhtemelen arjantinin farklı skorla galip geleceği maçtır.
arjantin'in 1-0 öne geçtiği maç.
an itibariyle maxi rodriguez'in şutunun auta gittiği maçtır.
inden hd görüntüyle izlenebilen maçtır.
ömer üründül'ün 2. golden sonraki yorumu ile yardığı maçtır.
--spoiler--
golde ofsayt var galiba, bakalım da. aman baksak ne olacak gol verildi nasıl olsa.
--spoiler--
hey allahım, senin ne işin var orda?
brezilya kuzeyini zar zor yenerken arjantin'in güneyini ilk yarı itibariyle darmaduman ettiği maç olmuştur.
arjantin'in bu kafayla en fazla çeyrek final göreceğini düşündüren maç oluyor. böylede olacaktır diye düşünüyor bu deli gönül.
ömer üründül yorumu
--spoiler--
futbolda af yok!
--spoiler--
ömer üründül'ün yine,yeni,yeniden futbol çok enteresan oyun dediği maç.
korenin ilk yarının sonlarında bulduğu golle farkı bire indirdiği, ikinci yarısı daha zevkli geçmeye aday müsabaka.
martin demichelis ve jonas gutierrez kazmaları sayesinde, güney kore'nin puan çıkarabileceği maç. demichelis'e zaten hiçbir şey demiyorum, alışkınız. gutierrez, newcastle united maçlarında da izlediğim bir futbolcu. arjantin milli takımıyla dünya kupası'na geldiği için maradona'ya dua etmesi lazım eheh. takım ataktayken önündeki adama çalım atamıyor, gidip geriye top atıyor. acayip acayip işler. şu ikisi olmasa çok daha farklı olurdu iş arjantin için.

ha şöyle bir "özet geç piç"çilik yapacak olursak...

maç öncesinde girdiğim entryde, koreliler çekinmezlerse yıkabilirler demiştim fakat kendileri "abi arjantin'e yenilelim de sonra nijerya'ya bakarız artık" diyor gibiler ve rakibi hiç zorlamıyorlar. göte bala buldukları bu gol onları ümitlendirir diye ümit ediyorum. bahsettiğim hızlarından, paslarından eser yok. yan yana iki futbolcu pas yapamıyor. ji sung park zaten öyle güvenip "kore'yi sırtlar" dediğim bir adam değil ama yine de adı var, o bile sıçtı.

arjantin 2 duran top organizasyonuyla 2 gol buldu. ilk maça oranla gözle görülür bir iyileşme var performanslarında. maradona'nın daha sağlam bir kadroyla çıkmasını beklerdim ben, agüero, milito falan ilk 11'de başlayabilirdi. şu kadro bana çok garip geliyor. her ne kadar en üst düzey futbolunu oynamasa da, arjantin gruptan rahat çıkacağını gösterdi. yunanistan eğer nijerya'yı yenmezse, 9 puanla ikinci turda muhtemelen meksika'nın* rakibi olurlar ve güzel bir amerika kapışması izletirler.
ikinci yarısı oldukça zevkli geçmesi beklenen maçtır. artık messiden de gol bekliyoruz azizim... ama ne olursa olsun favorim brezilya.
turnuvanın şu ana kadar izlediğim en zevkli maçıdır. messi bir de gol atsa kreması olacaktır olayın.
kupon aşkına haydi güney kore dediğimiz maçtır.
handikaplı kuponları zora sokan maç.
(bkz: saldır argentina)
güney koreli oyuncunun messi'nin ortasına dayanamayarak kendi kalesine gol attığı maçtır.
tribünlerdeki Türk bayrağı ve orta direk şaban yazısının dikkat çektiği maç.
handikaplı kuponlara derin nefes aldırmış maç.
--spoiler--
messi 3. golden sonra sanki tribüne dönüp "işte bu yaaa" dedi gibi geldi bana.
--spoiler--
-
(bkz: dudak okuyom ben yeeaa)
arjantinin avrupa takımlarından hollanda,ingiltere,almanya'dan 3-4 yiyeceğini gösterdiği maç.
arjantin'in 4-1 yaptığı maç.gölü higuain attı.
güncel Önemli Başlıklar