bugün

türkiye saati ile 20.30 da izmir atatürk stadyumunda oynanacak maç. yıllar aradan sonra biladerler hasret giderecektir. atatürk stadyumunda oynanmasıyla beraber deplasman takımı seyircisininde stada girişi sağlanacaktır.*
sadece göztepe, güzelyalı ruhuyla..
izmirli değilim ama karşıyakaya bir sevgim var. trt1 inşallah bu maçı verir.
eğer maça bizi de alırlarsa, yıllardır dünya ikinci lig tarihlerinde kırılamayan rekorumuzu en azından egale edeceğimiz maçtır.
maalesef ki tribün rekorları kırılamayacak maçtır. universiade izmir sebebiyle atatürk stadyumunun kapasitesi düşürülmüştür. ayrıca rekorun kırıldığı yıl olan 1981 senesi, en ağır küfrün ''kova göz göz/kaf kaf'' olduğu yıllardır. şimdi en hafif küfrün bile bundan kat kat ağır olduğu düşünülürse ve tribün dağılımı yarı yarıya yapılırsa, futbol dışında her şeye uygun atatürk stadyumunun kale arkaları boş kalacak ve bu da stad kapasitesini maksimum 35-40 bine çekecektir.

kesin karar nedir bilmiyorum ancak, muhtemelen biz** stada alınmayacağız güvenlik problemleri yüzünden. bu da benim gibi aşırı fanatik olmayan bir sempatizanı mecburen göztepe taraftarı arasında kasıla kasıla kaf kaf seyretmeye itecektir. ''göz göz göztepe'' çekilirken, içten ''biz koyarız o göte'' denilecek, etraftaki ağır göztepelilere bakıp tırsılarak ''olum duymamışlardır di mi lan?'' endişesi taşınacaktır.

futbolun ruhu ne yıldız futbolcular ne de zengin yönetimlerdir, sadece taraftardır. dünyanın en büyük derbilerinin sıralandığı sitede bile karşıyaka-göztepe başlığının giriş cümlesi;
''siz bir 2.lig maçının 80.000 kişi önünde oynandığını hayal edebiliyor musunuz ?'' şeklindedir.http://www. derbies.com/honours/index.php?id=140

futbol önemli değildir bu derbide, seyirciler sahadan çok karşı tribüne, rakibe bakarlar. alsancak stadındaki maçlarda, maçtan saatler önce tribüne gelinip ''lan göz göz açığı doldurmuş, nerde bizimkiler?'' denilir, konvoy halinde alsancak iskeleye gelip salına salına marşlarla stada yürüyen karşıyakalıların gürültüsü stadyuma yaklaşınca ''haha işte şimdi başlıyor'' denir, meşaleler yakılır, kim daha çok boğaz patlatacak takip edilir.

bu derbide skor atılan goller üzerinden hesaplanmaz, kimin seyircisi daha kalabalıksa, kim daha çok bağırdıysa o'dur kazanan. 2002 ya da 2003 senesinde tsyd kupasında karşılaşmıştı iki takım, oradaydım. maçın skoru 0-0, kazananı karşıyaka'ydı.

özledik ulan!!
vakti zamanınında 80bin kişi ile 2.lig dünya taraftar rekoru kırmış iki takımın karşılaması. bir maçtan çok öte bir hesaplaşma günü olarak görülüyor buralarda.
karşıyaka taraftarına kale arkasında %5 kontenjan verileceği bildirilen karşılaşma.

yapmayın etmeyin siktirtmeyin misafirperverliğinizi. o tribünler tamamen göztepeli olsa ne olurdu ha ne olurdu laaaayyyynnnnnn.

tamam sakinim.
(bkz: efsane geri döndü)
bu maçta uzun bir aradan sonra türkiye gerçek derbiyi görecektir. göztepe'nin yönetimi gereksiz bir şekilde karşıyaka taraftarına yüzde 5 lik yer ayırarak 2700 bilet verecektir. özlemle beklediğimiz bu maçı bilet kısıtlaması yüzünden belkide izleyemeyeceğiz. ancak benim aklım almıyor, kale arkasına neden kısıtlama getirildi. ve eminim ki en az 5000 kişi gidecek o maça ve girişte zaten baya bir olay olacak güvenlikle. umarım maç öncesinde yada sonrasında masum insanların canı yanmaz. herkes desteğini gırtlağı patlarcasına, sesı kısılana dek bağırarak tribünde verir. eğer bilet bulabilrsem bende kafkafımıza destek için stadda olacağım. gönül isterdi ki yarı yarıya tribünlerde, müthiş organizasyonlarla renkli derbi olsun. ama bu seyirci kısıtlaması derbi başlamadan onu gölgeledi. artık sabırsızlıkla biletlerin bize verileceği günü bekliyor, o bileti alabilme hayaliyle yaşıyoruz
taraftar rekorunun kırılacağı tahmin ediliyor.
özlenen, isimlerinin bile yan yana görülmesine sevinilen derbi.
seneler sonra karşılaşacak olan iki ezeli rakip.
umudumuz kötü bir şey olmaması şeklinde. ben pek sorunsuz maçlarına rastlamadım ama hayırlısı.
öncelikle şunu belirtmeliyim ki saygı duyduğum, hafiften de kıskandığım derbi. onun dışında şu gerçeğin de değişmeyeceği derbi;
(bkz: izmir in ağası her zaman karşıyaka çarşı sı)
karşıyaka takımına ayrılan %5 kontenjan spor asayiş tarafından belirlenmiştir. öncelikle bunu kafalara kazıyalım, yanlış yorumlara mahal vermeyelim.

göztepe taraftarı bu maçı uzun yıllardır bekliyordu. şimdi tarih geldi çattı son 3 gün kaldı büyük derbiye. yüzlerce flamalar, metrelerce pankartlar hazırlayan göztepe taraftarı maçı iple çekiyor. göztepeyi unutan herkese şanlı göztepeyi hatırlatmaya az kaldı.

umuyoruz tatsızlık kıvılcımları çok çıkmaz. büyük bir yangına dönüşebilir çünkü...
60 bin taratar beklentisi olan maçtır.
göztepe'li arkadaşlarım için göztepe'yi destekleyeceğim maç.
tarafsız bir futbolsever olarak diyebileceğim: "kan akmasında kim yenerse yensin".
umarım tatsız olaylar çıkmaz, güvenlik önlemleri sağlamdır.
izmirli değilim ancak karşıyakayı severim, dolayısıyla ksk'yı destekleyeceğim karşılaşmadır. güzel maç olacak.
yayın konusunda hala belirsizliklerin yaşandığı maç.

trt verse de ağız tadıyla ve yıllar sonra kaf kaf - göz göz maçı izlesek.
adana maçından sonra takımın uyum anlamında çok eksiği olduğunu gördük. ama göztepe maçı her zaman farklıdır. çok heycanlıyım lan.

bu arada duyduklarıma göre trt hd'den naklen yayınlanacakmış. * ama trt bu koskoca derbiyi yayınlamazsa çok ayıp etmiş olur.
izmir emniyetinin ve izmir ulaşımının olağanüstü hal ilan etmesine sebep olan karşılaşma.
trt' nin yayın akışında görünen maç.

trtspor naklen yayınlayacakmış. ben sitenin yalancısıyım.

http://www.trt.net.tr/televizyon/#yayin_akis_trt
izmir'e 2 gün geç gidecek olmama sebep olmuştur.
izmir'den ayrılmama 2 gün engel olan maç.
okul açılalı bir hafta oldu, bir an önce gidip evi temizleyip toparlamam lazım lakin bu maçı tribünde izlemeden gidersem bu can bu hayat düşer gözümden.
(bkz: din iman töre göztepe)
göztepe'nın ıssız kuytu köşelerden kurtulup gün yüzü gördüğü dönemlerde kazanmanın moralini arttıracak dev derbi. geçen senelerdeki olaylar inşallah tekrar yaşanmaz. izmir halkına şimdiden allah sabır versin.
göztepe-karşıyaka çekişmesini uzaktan bir gözle takip edenlerin de merakla beklediği maç.
heyecanla bekliyorum.
göztepe nin kazanması muhtemel karşılaşmadır. göztepe seyircisinin maçı dolduracağı söyleniyor.
güncel Önemli Başlıklar