1. 1.
  insanların savunma hakkı kutsaldır masalına dayanıp şeytanı savunan avukattır.
  2 -4 ... qb1903
 2. 2.
  (bkz: abdullah öcalan ın avukatı)
  1 -3 ... 6.4.r.1.$.h
 3. 3.
  "suclu oldugu ispatlanana kadar herkes masumdur" mantigini yuruttugumuzde, "17 aylik bebege tecavuz ettigi iddia edilenleri savunan avukat" olmasi gereken baslik. mahkemeden once kimin suclu, kimin masum oldugunu biliyorsak, ne gerek var mahkemeye, hakime, avukata anasini satayim.
  6 -1 ... isla morada
 4. 4.
  (bkz: 7 kişiyi seri şekilde öldüren katillerin avukatı)
  -1 ... mejo
 5. 5.
  bazen sadece kanun yerini bulsun diye yapılan savunmadır. avukatın da her zaman "kurtulsun" diye çabası olmaz. hele ki böyle bir durumda... ne yazık ki her mesleğin pis tarafları var. üstelik birileri bu görevi yapmak zorunda malesef. yapmak zorunda olanlarla yapanları ayrı tutmak lazım. oturup bir de ciddi ciddi savunursa, acırım o avukatın insanlığına...
  3 ... cococabana
 6. 6.
  Mesleki hırsı tavana vurmuş ve ne tür bir savunma yapacağı merak konusu olan avukattır.
  2 -3 ... entropi
 7. 7.
  bence de. (forum mu oldu, düzeltiriz) aslında polis orada indirmeliydi bu şerefsizleri, hakime makime ne gerek var. hatta polisi ve diğer kolluk kuvvetlerini de kaldıralım ortadan. evde kendi karısına tecavüz ettiğini bilmeyen öküzden bozma komşu onları siterek cezalandırsın önce, sonra mahallede katran-tüy yapılsın. sonra lime lime edilsin etleri, kedilere atılsın. (iyidir bu)

  haa ama, en boktan bir mezvuda bir gün hukuka işin düşerse o zaman durumlar yaş olur tabi. yazılmış kitaplara göre muamele göreceğinden asla emin olamazsın. o gün evden karısıyla takışarak çıkmış, arabayı parkederken de meydancıyla fena kapıştığı için çok sinirlenmiş bir manyağın eline düşme şansın da olabilir.

  bu işler duyguyla olmaz be. bu işler yapılırken yazılmış kitaplara bakılır. avukatın görevi de, yapılan işin kitaba uygun olup olmadığını kontrol etmektir asıl. ve toplumun geri kalanında, "ulan bu işi yapan adamı bile dürüstçe yargılayıp, her hakkını teslim ediyorlarsa, yarın bana lazım olduğunda tam süper olur bu hukuk mevzuu" duygusu oluşturur. (sen farketmesen de öyle olur, olmuyorsa sizin orda böyle yapılmadığındandır.)

  ayrıca (bkz: savunma hakkını reddeden avukatlar)
  7 -1 ... caty blake
 8. 8.
  nietzsche'nin neden avukatlar hakkında kötü düşündüğünü şimdi daha iyi anlamamı sağlamış meslek sahibi kişiler.
  -3 ... kerameti kendinden menkul
 9. 9.
  bugun gorevini yapan bu avukatlara hakaret edenlerin, bir gun tum toplumun suclu oldugunu dusundugu ama masum oldugu bir duruma dustuklerinde ne dusuneceklerinin merak edilmesine neden olan konu basligidir.

  edit: cok kotulendigi icin yazimda demek istedigimi anlatamadigimi dusunup bir ornek vermk istedim. zamaninda adnan menderes'in yassiada'daki avukatlari icin de "bebek katili"nin avukati diye kizanlar olmus olabilir. ama bir sure sonra bunun adnan menderes'e atilan bir iftira oldugu ortaya cikti. demek istedigim, suclu oldugu ispatlanincaya kadar sanigi tecavuzcu veya katil diye damgalamamak gerekir. onemli olan kamuyounun genel kanaaati degil gercegin kendisi ve adalettir. adalet bir gun hepimize lazim olacaktir.
  4 -1 ... isla morada
 10. 10.
  Davayı biz almasak, mahkeme mecbur avukat atayacak, bari biz alalım da prim yapalım diyen uyanıklardır.
  2 ... phnar