bugün

71 plakali bir arac izine cikan sivil askerlerle dolu otobusun yaninda durarak kendini patlatmis. Uni hastanesine yakin oldugu icin mudahele hizli olmus ama cok sayida yarali var.
akşama dogru ölü sayıları gelir. önce yayın yasağı gelir. sonra 3 5 artarak ölü sayıları.
en fazla bir hafta içinde gündemden koparak unutulacak acı hadisedir..

çarşı iznini kullanmak üzere toplandıkları halk otobüsündeki askerlerin hedef alındığı ve otobüse yanaşan başka bir aracın patlamasıyla gerçekleştirilmiş saldırıdır ayrıca..

saat sabah 08:45 te, üniversite kampüsünde gerçekleştirilmiş ve çok sayıda asker ve sivil yaralı, şehitlerin olduğu söyleniyor. kaynak: dha
Bu kine bilenmenin sonu nereye gidecek bilinmez..
Masumun ayağına seken taşın bile hesabı sorulur inşallah..
akepe ve tayyip'in hiçbir suçu yoktur her zaman olduğu gibi lanet teröristler hepinizi kınıyoruz, evet terörü bu şekilde bitireceğiz. kınayarak ve yayın yasakları ile bitecek. itiraf ediyorum 15 senedir ben yönetiyorum ülkeyi bunlar değil, suçlu benim.
cenazeler gömülene kadar gündemde kalıp unutulacak üzücü hadise. Allah bu durumda en ufak parmağı olanlara lanet etsin. Yazık ettiniz canım ülkeye.
Ara sıra arkadaş arasında şaka yapardım Ankaradaki arkadaşlara ankara sıkıntılı kayseride kim patlatsın diye. Acı ama boş bir geyikti. Patlattılar lan. Şansa yaşıyoruz resmen.
Adı üstünde HALK otobüsü.
Kansız köpeklerin bir başka eylemi. insallah şehidimiz yoktur.
yayın yasağı geç kaldı.
Talas'ta değil, Erciyes üniversitesi'nde gerçekleşmiş patlamadır.
farkında mısınız söyleyecek söz bitti..
lanet edip sövebiliyoruz artık sadece..
böyle böyle azınlık duruma düşeceğiz ülkede zaman gelicek dışarı çıkmaya korkacağız. Allah rahmet eylesin hepsine.
Allah topunun belasını versin dostlar. Patlatanın, emri verenin, destekçisinin, göz yumanın, engel olmayanın... hepsinin.

Ortalama 60 yıl ömrü olan insanların, gencecik evletların yaşama hakkını elinden alan, almaya çalışan kimseler hiçbir davada haklı değildir, olamaz.

Ve kimselerin buna dur diyememesi kadar da ilginç bir durum söz konusu. Pkk destekçileri meclise giriyor, futbol müsabakalarına katılıyor, tv kanallarında açıklama yapıyor. Bu hainlerin hepsinin yeri yurdu belliyken neden herhangi bir yaptırım olmuyor? Bir haber kanalı pkk destekçisi spor kulübün logosunu haberde göstermedi diye sevinir hale geldik.

Ölmek için çok genciz. Yaşamak için sebeplerimiz, kurduğumuz hayallerimiz var.

Allah rahmet eylesin. Ülkemin başı sağolsun.
kanallarda magazin programları var çıldırıcam aq. nasıl bir ülkede yaşıyoruz .
insan öldürüyorsunuz adi herifler.
malum kişiler yerine düşmanımız olsaydı o yerlerde inanın bu kadar kötü duruma getirilemezdik.
Biz değil onlar korksun zaten bu artan saldırılar korktunun getirdiği saldırganlığın göstergesi. Gerekirse bir bizden bir onlardan üzülüyoruz çok üzülüyoruz ama bu korktuğumuz anlamına gelmesin.
Yetkililerin verdiği bilgiye göre aracın plakası 71. Teşekkürler. Ben yeterince aydınlandım.
Birileri kaderimizi tayin ediyor ve bizim bunu değiştirme şansımız yok. Şimdilik hayattayız ve bu olayları değerlendirme şansı bulabiliyoruz. Bu lanet olayları o kadar kanıksadık ki hemen akabinde günlük hayatımıza tüm olağanlığıyla devam edebiliyoruz. Asıl körermişlik, asıl ölmüşlük bu. Sadece olup biteni izleyen yığınlardan ibaretiz. Üst düzey yaşam standartlarımız, yaşam kalitemiz, huzurlu bir dünyamız olmamasına rağmen bu iğrenç düzenimizin bozulmasından korkuyoruz. Şimdi hep beraber yapabileceğimiz tek şey olan beddualarımızı edelim, ruhları için dua edelim.
Sorumlusu faili tabiki akp dir.

Terörist mi? Hepsi cici çocuk. Akp olmasa terörist de olmayacaktı.
iç anadolu illerinde bu türden patlamalara alışık olmadığımızı düşünüyorum. bu açıdan irdelenmesi gereken bir durum. talas'ta komando tugayı var, muhtemelen otobüsteki askerlerimize yönelik bir saldırı gerçekleştirildi çünkü patlamanın olduğu yer kalabalık bir yer sayılmaz oraları bildiğim için. hedef direkt otobüs olmuş. burada şimdi bizi yıpratmaya çalışıyorlar kısmını geçin, burada istihbarat ve güvenlik zaafiyetimiz var. bu adam bombayla nasıl geziyor amk ya. gerekirse herkese bagaj arabası yap, daha sert tedbirler al. istihbaratta çok ciddi sıkıntılar var görününen o.
Yine asker hedef alındığına göre kansız pkklı piçlerin yaptığını düşündüğüm hain saldırı.

geçen cumartesi polis hedef alındı bu cumartesi asker. Bu neyin kahpeliği. Çarşı iznine çıkan askere saldırıyor avradını siktiklerim. Sosyal medyada yada sosyal hayatta şuna sevinen piçleri şikayet etmek yetmez linç edeceksin.

O bombacıyı doğuran büyüten süt veren selam veren selam alan ne kadar kişi varsa bedel ödeteceksin ki kimse böyle orospu çocuğu doğurmayacak. kimse suçun şahsiliği diye zırvalamasın kollektif suç var ortada.
kayseri'de askerlik yapmıştım zamanında. biri acemi biri usta olmak üzere iki adet komando kışlası var. birisi talas'ta birisi ise zincidere'de. dolayısıyla çok fazla asker ve güvenlik gücü var şehirde. allah yardımcıları olsun. o otobüs nedir öyle. belli ki ölümler olacak. allah'ım sen yardım et.
Dua edin sehit oldu mesajlari basladi bile.. Rabbiniz ne hikmetse teroristlerin her eyleminde tam isabet saglatiyor siz dua ede durun...Gene tum gun sehit diye nara atilip, terore kufredilip, dualar esliginde siyasi show yapilacak bir gun. En iyisi sosyal medyadan uzak olmak. 17 Aralik Sehitleri Kayseri Meydani... 17 Aralik Sehitleri Erciyes Universitesi.. Maclarda saygi durusu, Aglayan Bakanlarin oldugu cenazeler.Kufurler, Dualar, Beddualar, Bakan ve Cumhurbaskani'nin aglamalari, Polis'in intikam yemini ve kapanis.Olan kayip canlarin ailelerine sadece.Hepsi gariban aile sekmez.. Tanri sadece zengin aileleri korur.. Sehit lafi ile de gonulleri fethedildi mi tamam siradaki eyleme kadar.