1. 1.
  ilk hafta bursaspor'la oynanan deplasman maçı sonrası, inönü stadyumu'nda oynanan beşiktaş'ın 100. yılının ilk maçı. beşiktaş bu maçta zorda olsa 2-1 kazanmasını bilmiştir. maça damgasını vuran olay ise beşiktaş kapalı tribünü'nün gol sonrası sevincidir.

  http://www.youtube.com/watch?v=3FisKZWB76s
  1 ... salca
 2. 2.
  ahmet yildirim in attigi golle yeni acigin da yikildigi mactir.
  bütün 17 agustoslarda sevinmek yasaklandi mi?
  son dakikada gol yenilip maci besiktasin kaybetmesi ve stadi dolduran onca taraftarin üzülmesi daha mi hayirli olacakti.
  - son dakikada yedigimiz iyi oldu, ne güzel üzüldük, zaten 17 agustos iyi oturdu.
  ... lionheart
 3. 3.
  o maçı daha dün gibi hatırlıyorum. yeğenimin sünnet düğünü vardı ve ben takım elbiselerle düğünden kaçıp maçı izlemeye gitmiştim. kocaelispor dandirik bir penaltıyla öne geçmişti. beşiktaş üstüne gidiyor gidiyor ama gol bir türlü gelmiyordu. 85. dakikada zago müthiş ortalamış ahmet yildirim kendisinden beklenmeyecek şekilde mükemmel bir kafa vurmuş ve skoru 1-1 yapmıştı. daha sonrası ise benim için tam bir işkenceydi. kocaelisporlu futbolcular kendilerini yere atıyor kalkmak bilmiyorlardı. 95. dakikada ahmet dursun'um ofsayt kokan bir gol attığında ne üstümdeki elbiseler ne de yeğenim umrumdaydı. o an çılgınlar gibi bağırıp zıplıyordum. kocaelisporda son 10 dakikada yaptıklarının cezasını çekmiş oldu bu golle
  1 ... eagle is free
 4. 4.
  34 maçlık sezonda beşiktaş'ın maçlarını yöneten hakemlerin beşiktaş lehine skorun değişmesinde etkili olduğu tek maçtır. "100. yıl'ı hakemlerle kazandınız" diyen zihniyet toplas toplasa ancak bu maçı örnek gösterebilir (onda da kendileri hatırlamaz, beşiktaş taraftarı hatırlatır). 20 nisan 2003 diyarbakırspor beşiktaş maçı; bülent demirlek'in hakem olmadığının bir kanıtıdır bu maç pancu'nun bileklerinden çekip yer indirmesine seyirci kalmıştır. sezon boyunca hakem hatasıyla bir çok puanı alınıp, hakem hatasıyla 1 maç kazanıp, tek mağlubiyetini hakem hatasıyla alan bir takıma "100. yılda hakemlerle şampiyon" oldunuz demek futbol bilgisinden yoksun olmaktır ancak.
  1 -1 ... paleface
 5. 5.
  ahmet dursun un golünden sonra kahveyi yıkıyorduk az kalsın, bütün millet şampiyon olmuş gibi sevinmiştik. garibim hikmet karaman ın golden sonraki yüz ifadesini hiç unutamam. beşiktaş aslında 100. yıl şampiyonluğuna olan inancını o gün belli etmişti.
  1 ... tavukbalikkellebunlaryenirelle
 6. 6.
  ikinci golün 96. dakikada ofsayttan atıldığı maçtır.
  -1 ... gerko
 7. 7.
  nerde o günler dedirten bir maçtı. hırs, inanç, kararlılık o zamanlar siyah beyazdı.
  ... qb1903
 8. 8.
  bazılarına göre beşiktaş'In 100.yılda nasıl şampiyon olduğunun kanıtı olan maç. diğer 33 hafta önemli değil zaten kocaeli maçını kazanan şampiyon oluyor. 4 derbiyi gol yemeden kazanmamızın sebebi de hakemlerdi ya da galatasaray'a 8 fenerbahçe'ye 34 puan fark atmamızın.
  -1 ... delgado